(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Szkielet drewniany - największa oferta

Szkielet drewniany - największa oferta

opublikowano: 2012-04-20

Domy mieszkalne w szkielecie drewnianym

Jesteśmy jedynym biurem w Polsce, które może poszczycić się tym, że wszystkie nasze projekty dostępne są w dwóch wersjach murowanej oraz szkieletu drewnianego. Ta druga technologia, zaczyna cieszyć się w naszym kraju coraz większą popularnością. Warto przytoczyć kilka faktów tworzących charakterystykę takich budynków.


Technologia Podstawowym materiałem konstrukcyjnym w tym budownictwie są deski. Ich standardowa grubość to 38 mm, szerokość zależna jest od potrzeb wytrzymałościowych. Ściany są wykonane z desek o szerokości 89 mm, a ściany zewnętrzne, z desek o szerokości 140 mm ze względu nazachowanie właściwości izolacyjnych, w rozstawie osiowym wynoszącym 40 lub 60 cm. Budowa takiego domu polega na łączeniu desek w tarcze ścian za pomocą gwoździ lub specjalnych złączy metalowych.


Istnieją dwie metody mocowania stropu w takim domu. Konstrukcja platformowa montowana jest na oczepach stojących ścian (poziomych belkach stanowiących zwieńczenie słupów ściany szkieletowej i podporę stropu) układa się deski stanowiące żebra stropu, a na nich podłogę z desek lub płyt. W konstrukcji balonowej - strop zawiesza się na słupach ścian, których wysokość wynosi półtora lub więcej wysokości kondygnacji.

Całość konstrukcji usztywnia się płytą OSB/3 i ociepla (wełną mineralną umieszczaną w ruszt podtrzymujący warstwę elewacyjną) i przykrywa styropianem, zapewniającym jeszcze mniejsze straty ciepła na całość kładzie się tynk cienkowarstwowy.

Przestrzenie wewnątrz ścian wypełnia się materiałami termoizolacyjnymi, takimi jak wełna szklana, mineralna. Od środka instaluje się warstwę paroizolacyjną i wykończenie wewnętrzne (płyta gipsowo-kartonowa).

Największy wybór domów w szkielecie drewnianym
Dużą zaletą tego budownictwa jest szybkość budowy oraz ograniczenie do minimum tzw. brudnych prac. W przypadku szkieletu drewnianego jest to tylko wylewka maszynowa oraz szpachlowanie gipsem. Jeśli jesteś zainteresowany postawieniem domu w tej właśnie technologii, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą. Wszystkie projekty biura PRO ARTE S.C. można zamówić również w technologii szkieletowej. Szkielet drewniany staje się coraz popularniejszy w Polsce, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Inwestorów, oferujemy im możliwość nabycia gotowego projektu w technologii szkieletu drewnianego.


Przeczytaj także:

Optiroc Blok – lekki i suchy, czyli … ciepły
RD, czyli Rosnący Dom
APLIKACJA MOBILNA ISOVER – policzy, doradzi, pomożeAktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)