(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Oto mój garaż

Oto mój garaż

opublikowano: 2012-08-20

Oto mój garaż. Jeden z ostatnich bastionów bałaganu po budowie. Jest w nim wszystko, a jak szukam nie ma niczego. Na pewno nie znajdę tam czterech kółek, dla których został wybudowany.Jest kółko ale tylko jedno, dzięki któremu toczy się siłą mięśni, nasza wysłużona, ulubiona, niezawodna taczka. Co też mamy w tym pomieszczeniu? Rzut okiem na prawą i lewą stronę, na środek też. Sytuacja nie przedstawia się ciekawie. Oto prowizorycznie sklecone półki a na nich słoiki, słoiczki z gwoździami wszelkiej maści, śrubkami, wkrętami. Sporo tego i na pewno się przyda, nie ma co wyrzucać. Mamy też narzędzia w postaci wiertarki, wyrzynarki, strugarki, spalinowej piły i kosy jakieś młotki, młoteczki, wkrętaki, obcęgi. Część narzędzi na półkach, część w kartonach na podłodze. Generalnie bałagan. O, jeszcze szampon do mycia samochodu, płyn do spryskiwacza a nawet odnalazł się olej silnikowy szukany miesiąc temu. Gdybym miał umyć samochód prędzej bym dotarł do sklepu po niezbędne artykuły, bo na drodze do szamponu stoją dwa rowery, narty, kosiarka i opony zimowe. KOSZMAR! Na gwoździku haczyku wiszą sobie plecaki, dętki i ubrania robocze. Przynajmniej nie leżą na podłodze, to jedyny sukces w tym obiekcie. Obraz nieomal surrealistyczny, czas na zmiany!


Wiadomo, płytki na podłogę, farba na ścianę i co dalej? Pusto w garażu a bałagan przeniósł się do pobliskiego pomieszczenia gospodarczego, to tak dla odmiany. Wstawiam samochód i ... wystawiam. Do zagospodarowania parę metrów kwadratowych podłogi i całe trzy ściany. Wiem jak nie powinien wyglądać garaż ale kto i jak sprawi, że będzie w nim porządek i to bez wielkich skręceń, przykręceń, komplikacji, kombinacji. Marzy mi się taki ZESTAW PÓŁEK, REGAŁÓW, który jest prosty, praktyczny, estetyczny pod względem wykonania, wysokiej jakości, łatwy w montażu i co nie mniej ważne, bez problemu można go utrzymać w czystości. Po prostu DOSKONAŁY. Odpowiedź na moje marzenie bezcenna... Jednak widzę światełko w tunelu czy raczej w garażu. A wszystko dzięki modułowym systemom zabudowy produkowanym przez firmę Sovella Oy z Finlandii. Do Finlandii raczej nie pojadę, ale firma Pollo System ze Szczecina dostarczy mi tego, czego potrzebuję - mój wymarzony, doskonały zestaw półek i regałów.

 

Załatwmy to jak najszybciej, bo zablokowane drzwi od pomieszczenia gospodarczego niepokojąco trzeszczą pod naporem porzuconych tam "garażowych rzeczy". Telefon do ręki, wybieram numer 91 852 31 34, dzwonię. Rozmowa jest krótka, konkretna, czuję, że mam do czynienia z profesjonalistami. Przedstawiam moje oczekiwania: garaż ma być funkcjonalny, uporządkowany w sposób prosty, ale i doskonały. Krótko mówiąc chcę mieć wszystko pod ręką. Proste? O dziwo, proste! Podaję wymiary ścian garażu, przypominam sobie, że nad oknem też jest trochę miejsca do zagospodarowania. Mamy więc przysłowiowe cztery ściany. A oni zaprojektują, namalują, narysują, opiszą i po mojej akceptacji przyślą za parę dni kurierem. Sugerują, że starczy też miejsca na stół garażowy a myślałam, że regały i półki to szczyt garażowych możliwości. Nie wierzę, i co, już po sprawie? To po co tyle opisywania mojego garażowego bałaganu, wstydu na całą Polskę. A problem można rozwiązać w parę minut... Nie dam się już nabrać, a mam jeszcze niejedno marzenie do spełnienia. Pollo System złota rybka? Może nie do końca ale wysyłam do nich e-mail na info@pollo-system.pl i niech spełniają kolejne moje życzenia. Drzwi trzeszczą... rozwińmy wyobraźnię.
Przeczytaj także:

Podpiwniczenie garażu
AGROBUD - konstrukcje drewniane, wiązary dachowe

Proponowane projekty:

projekt domu letniskowego

BERGAMO dom letniskowy
wymiar obiektu: 11.87m x 6.8m
40.44m² 1900 zł

projekt domu letniskowego

BERGAMO 2 dom letniskowy
wymiar obiektu: 12.8m x 8.84m
64.28m² 2100 zł

projekt domu

KAMPALA
wymiar obiektu: 14.05m x 8.2m
92.4m² 2600 zł
Aktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)