(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Jak spełnić marzenia? Dom w górach o niedużej powierzchni

Jak spełnić marzenia? Dom w górach o niedużej powierzchni

opublikowano: 2012-10-08

Jeden z Inwestorów, których gościliśmy ostatnio w naszym biurze projektowym podzielił się z nami swoją krótką historią. Prezentujemy ją poniżej:
W ubiegłym roku nabyłem w pracowni Pro Arte projekt domu letniskowego Orlean 4. Postanowiłem spełnić jedno ze swoich marzeń i wybudować dom w górach. Po wyborze działki pojawiły się pytania - jak duży i jakiego typu oraz w jakiej technologii dom wybrać. Ograniczała mnie powierzchnia i wymiar działki.Wiedziałem, że ma to być dom letniskowy, choć jak będzie za 10 lat nie wiadomo. Być może się tam przeprowadzę? Musi to być dom nieduży, by możliwie najbardziej ograniczyć koszty jego utrzymania. Powinien też spełniać wymagania domu całorocznego. Chcę aby miał poddasze, bo moja działka jest mała a widoki ze względu na jej usytuowanie są pierwszorzędne.


Miałem wątpliwości jaką technologię budowy wybrać. Po analizie doszedłem do wniosku, że najcieplejsza, najszybsza i najpewniejsza technologia to szkieletowa. Dlatego też na mojej górskiej działce postanowiłem zbudować dom szkieletowy. Największy wybór domów tego typu znalazłem w Waszej pracowni. Natrafiłem na Waszą ofertę w internecie. Widziałem Wasze projekty na stronach wielu pośredników, ale dobrze wiem, że najtaniej i najpewniej jest kupować u producenta. Dlatego też zamówienia dokonałem przez http://pro-arte.pl, wybrałem bezpieczną metodę płatności za pobraniem.
Projekt otrzymałem już na kolejny dzień od zamówienia. Następnym moim krokiem było szukanie wykonawcy. Mocno prześwietliłem rynek firm specjalizujących się w budownictwie drewnianym i wybrałem firmę Stefana Suchanka i Jakuba Tomczyka z Łodygowic. Jeździłem po wielu budowach, rozmawiałem z innymi Inwestorami. Widziałem, więc, że mam do czynienia z firmą, która ma doświadczenie, buduje solidnie a etapy budowe oddawane są zgodnie z zawartymi umowami.  Dlatego właśnie zdecydowałem się na "Solidbud domy z drewna". Cena również nie była dla mnie bez znaczenia miała być uczciwa (czyli średnia, nie za tanio - nie za drogo). Chłopaki z dniem 29 września 2012 roku skończyli roboty. Teraz pozostało mi tylko wnieść meble i zająć się wykończeniówką, która mam nadzieję mnie nie wykończy finansowo - kończy nasz rozmówca. Czekamy na Wasze hiostorie z budowy. Przesyłajcie je na marek@pro-arte.plZOBACZ: PROJEKTY DOMÓW LETNISKOWYCH


Przeczytaj także:

Domki letniskowe, o których marzysz
Domy drewniane, o których marzysz

Proponowane projekty:

projekt domu letniskowego

ORLEAN 4 dom letniskowy z pod...
wymiar obiektu: 7m x 6.5m
55.53m² 2200 zł

projekt domu letniskowego

ORLEAN 5 dom letniskowy z pod...
wymiar obiektu: 12.95m x 6.5m
57.43m² 2200 zł

projekt domu letniskowego

ORLEAN dom letniskowy z podda...
wymiar obiektu: 7m x 6.5m
55.6m² 2200 zł
Aktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)