(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Flopsystem - zdrowa wentylacja

Flopsystem - zdrowa wentylacja

opublikowano: 2014-03-28

Jak działa wentylacja z odzyskiem ciepła? Głównym elementem systemu wentylacji jest centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła. Składa się ona wymiennika ciepła, dwóch filtrów powietrza i dwóch wentylatorów – na wlocie i wylocie powietrza do centrali.

Dodatkowo może być wyposażona w nagrzewnice wstępną i wtórną. Przez wymiennik ciepła, nazywany rekuperatorem przepływa zimne powietrze nawiewane do budynku i powietrze ciepłe usuwane z niego. Dzięki specjalnej konstrukcji wymiennika część ciepła z powietrza wywiewanego jest przekazywana do powietrza nawiewanego. Jak dużo – zależy od różnicy temperatur powietrza wewnętrznego i zewnętrznego, ich wilgotności oraz budowy wymiennika.

Świeże powietrze wpływa do centrali przez czerpnię montowana zazwyczaj w zewnętrznej ścianie budynku. Z centrali przepływa kanałami wentylacyjnymi do pomieszczeń. Powietrze zużyte jest odprowadzane kanałami z powrotem do centrali, w niej oddaje ciepło powietrzu nawiewanemu i jest usuwane poza budynek przez wyrzutnię powietrza. Rekuperator montujemy w miejscu gdzie temperatura nie spadnie poniżej 0 stopni C, zazwyczaj jest to poddasze lub piwnica lub inne pomieszczenie techniczne.

Wymaga on podłączenia czterech przewodów rurowych dwóch wlotowych i dwóch wylotowych. Wlot zużytego powietrza łączy się systemem rur doprowadzonym do „brudnych” pomieszczeń: kuchnia, łazienka, ubikacja, natomiast wylot świeżego powietrza, ogrzanego już powietrza podłącza się do przewodów i doprowadza się do „czystych” pomieszczeń: sypialnia, pokój dzienny, gabinet, itp. Pozostałe dwa wyprowadza się na zewnątrz budynku.

Centrala wentylacyjna jest przydatna nie tylko zimą. W gorące letnie dni możemy odebrać ciepło z powietrza nawiewanego do pomieszczeń i w ten sposób je ochładzać. W pozostałych okresach mamy gwarancje wymiany powietrza „zużytego” na „świeże”.

SPIDERvent ukryje system wentylacji w stropie i zaoszczędzi 30%

SPIDERvent
–jak można ukryć system wentylacji w części konstrukcyjnej stropu i zaoszczędzić 30%?Twoja 3-krotna oszczędność

CZAS - montaż systemu w parterowym domu jednorodzinnym: 4-6 godzin zamiast dwóch dni

ENERGIA - 1 % szczelność systemu zapewnia maksymalny odzysk ciepła

PRZESTRZEŃ - ukryte w stropie i ścianach kanały wentylacyjne nie zajmują przestrzeni użytkowej!

To nowoczesne i innowacyjne rozwiązanie, które pozwala stworzyć skuteczny system wentylacji mieszkań przy znacznej redukcji kosztów nie tylko samych urządzeń, ale przede wszystkim montażu i instalacji.

Elementy systemu SPIDERvent współpracują z centralnymi urządzeniami do dystrybucji powietrza oraz standardowymi przewodami wentylacyjnymi. Skrzynki rozdzielcze oferują znacznie więcej możliwości niż inne dotychczas spotykane systemy.

Unikatowa konstrukcja skrzynki rozdzielczej SPIDERvent w kształcie sześciokąta pozwala na rozprowadzanie powietrza bez straty ciśnienia.

Jej wyjątkowość podkreśla nie tylko kształt, ale również możliwość podłączenia przewodów wentylacyjnych do 12 otworów o średnicy: 75 mm i 9 mm. Dzięki modułowości, system SPIDERvent pozwala na dowolną konfigurację i różnorodność podłączeń.

ZALETY
systemu SPIDERvent Oszczędność kosztów 20%-30%

Stosując system SPIDERvent można znacznie zmniejszyć koszty wentylacji. W zależności od wielkości wentylowanych pomieszczeń, oszczędności sięgają 20-30%.

Dzięki redukcji kosztów związanych z produkcją materiałów oraz łatwości instalacji samego systemu, inwestorzy i projektanci wentylacji w domach i mieszkaniach mają większe możliwości i komfort projektowania Ogromna elastyczność. Montaż elementów jest szybki i bardzo prosty.

Każda skrzynka rozdzielcza i kolektory zostały fabrycznie przystosowane do łatwej rozbudowy. Jednym ruchem można przygotować otwory pod przewody wentylacyjne, dzięki czemu elementy systemu mogą być wykorzystywane na wiele różnych sposobów. Co ważne, przy minimalnym wysiłku i czasie ekip montażowych.

W miejscu instalacji systemu możesz samodzielnie modyfikować lub dowolnie rozbudowywać połączenia. Dzięki temu, że SPIDERvent pozwala na podłączenie kanałów o średnicy Ø75mm lub Ø9 mm, możesz ograniczyć zapasy produktów i pozwolić sobie na większą elastyczność. Lekka, wytrzymała konstrukcja odporna na korozję

Elementy systemu SPIDERvent są wyprodukowane z trwałych i wytrzymałych tworzyw sztucznych, które dodatkowo wzmocnione zostały włóknem szklanym. Dzięki temu instalacja systemu w nawet najcięższych sufitach/stropach betonowych jest bezpieczna i bardzo trwała. Istotny jest również fakt, że wszystkie części są bardzo lekkie i absolutnie odporne na korozję. Tłumienie akustyczne i łatwość czyszczenia

Dzięki zastosowaniu tworzyw sztucznych SPIDERvent zapewnia komfort akustyczny znacznie większy niż powszechnie dostępne na rynku elementy metalowe.

Czyszczenie systemu można przeprowadzić samodzielnie. Wystarczy zdjąć maskownicę wlotów/wylotów i z łatwością wyczyścić zabrudzone elementy.

Zastosowanie SPIDERvent
-Mieszkania i apartamenty
-Domy jednorodzinne
-Szkoły i przedszkola
-Hotele
-Budynki przemysłow

Więcej informacji na stronie producenta:http://flopsystem.pl/

Przeczytaj także:

Wentylacja mechaniczna nawiewno - wywiewna
Wentylacja grawitacyjna - naturalna

Proponowane projekty:

projekt domu

SANTA CRUZ
wymiar obiektu: 14.3m x 9.05m
131.62m² 2800 zł

projekt domu

SAN MARINO
wymiar obiektu: 32.67m x 16.56m
466.03m² 6000 zł

projekt domu

SAN REMO
wymiar obiektu: 16.04m x 11.94m
159.42m² 2800 zł
Aktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)