(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Złodziej w garażu - załóż alarm

Złodziej w garażu - załóż alarm

opublikowano: 2014-08-25

Systemy alarmowe – zastosowanie w garażach wolnostojących. Coraz częściej domek dla naszego samochodu stanowi garaż wolnostojący, niepowiązany z budynkiem mieszkalnym, czasem wręcz w dużej odległości od niego. Nasz dom zabezpieczamy różnego rodzaju, prostszymi lub bardziej rozbudowanymi systemami alarmowymi. Celem systemu alarmowego jest zniechęcenie, odstraszenie potencjalnych – mówiąc oględnie – rabusiów, informowanie o zaistniałej sytuacji zagrożenia głośnym lub cichym alarmem.

W przypadku wolnostojących garaży możemy zastosować zabezpieczenie:

  1. Budując system alarmowy, który jest połączony z istniejącym systemem zabezpieczenia domu

  2. Stworzyć autonomiczny system alarmowy dotyczący tylko garażu i/lub jego otoczenia

Dla pierwszej możliwości należy połączyć „garażową” część systemu z centralą w domu. Można to zrobić przewodowo, lecz często nie ma takiej możliwości. Wyjściem z sytuacji jest zastosowanie bezprzewodowego systemu komunikacji. Zestaw radiopowiadamiania RPW-2K(dwukanałowe)

 

umożliwia przesłanie informacji o alarmie. Do nadajnika można podłączyć dwie czujki ruchu, bądź jedną czujkę ruchu i jeden czujnik dymu. Zamiast czujki ruchu PIR, można zastosować czujnik kontaktronowy (sygnalizuje otwarcie drzwi/okna).

System samodzielny o sporych możliwościach konfiguracyjnych można zbudować w oparciu o nadajnik SMS-owy z funkcjami centralki alarmowej – typ ATG-SG1.

 

Nadajnik ten posiada 8 wejść do których można podłączyć czujniki ruchu, gazu, dymu, kontaktrony, 3 wyjścia sterowalne SMS-ami, do jednego z wyjść możemy podłączyć sygnalizator. Podłączając do jednego z dostępnych wejść odbiornik z serii RSU-K01

 

uzyskamy możliwość rozbrajania/uzbrajania systemu za pomocą pilota. Funkcją nadajnika o jakiej nie możemy zapomnieć to możliwość wysyłania komunikatów SMS na zaprogramowane numery telefonów. Czyli możemy zostać poinformowani o nieautoryzowanym wejściu do garażu, uzbrojeniu/rozbrojeniu systemu itd. Nadajnik odpowie nam również na zapytanie o status nadajnika. Jeżeli posiadamy bramę automatyczną, nadajnik po odpowiedniej konfiguracji, umożliwi nam także otwarcie bramy SMS-em. Posiada również układ ładowania akumulatora, więc system będzie działał również po zaniku napięcia sieci 230V.

Ceny systemów alarmowych są zróżnicowane w zależności od konfiguracji. Przykładowo:

  1. Zestaw radiolinii RPW-2K w cenie 389zł, nadajnik i odbiornik zasilane są jak większość urządzeń w systemach alarmowych z 12V DC, cena czujek ruchu kształtuje się w zakresie 30-40zł, dobry czujnik dymu to koszt ok. 100zł

  2. Nadajnik ATG-SG1 to koszt 364zł, do nadajnika potrzebujemy jeszcze obudowę z zasilaczem (koszt 92zł) oraz akumulator do systemów alarmowych (koszt ok. 55zł), w celu uzyskania możliwości uzbrajania/rozbrajania systemu pilotem stosujemy zestaw RSU-Z1/2 (w cenie 115zł)

W razie pytań, pozostajemy do dyspozycji.

GORKE Electronic sp. z o.o.

Ul. Staromiejska 31b

43-200 Pszczyna

tel. 32 326 30 70

 


Przeczytaj także:

Meble do garażu
Płytki do garażu

Proponowane projekty:

projekt garażu

G84 garaż dwustanowiskowy z b...
wymiar obiektu: 9.2m x 6.5m
54.02m² 690 zł

projekt garażu

G30 garaż dwustanowiskowy
wymiar obiektu: 6.3m x 7m
37.7m² 590 zł

projekt garażu

G292 garaż dwustanowiskowy z ...
wymiar obiektu: 9.2m x 6.5m
50.87m² 690 zł
Aktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)