(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Ze Znakiem Jakości OK SENIOR® Napęd do drzwi wewnętrznych firmy Hörmann

Ze Znakiem Jakości OK SENIOR®  Napęd do drzwi wewnętrznych firmy Hörmann

opublikowano: 2019-04-01

Napęd do drzwi wewnętrznych PortaMatic firmy Hörmann otrzymał Znak Jakości OK SENIOR®. Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej i spółka OK SENIOR Polska uznali ten produkt za odpowiedni dla osób 60+.

 

Przyznanie Certyfikatu i Znaku Jakości OK SENIOR® poprzedził specjalny audyt produktu przeprowadzony na przełomie grudnia 2018 i stycznia 2019 roku w jednym z domów pomocy społecznej w Łodzi.

 

Badanie potwierdziło, że napęd PortaMatic, zamontowany w miejscu często uczęszczanym przez pensjonariuszy ośrodka, odpowiada na potrzeby użytkowników 60+, zwłaszcza tych o ograniczonej mobilności. Raport z audytu napędu potwierdza, że spełnia on najwyższe standardy bezpieczeństwa, jest bardzo przyjazny w użytkowaniu i pomaga pokonywać rozmaite bariery i ograniczenia.

 

Badanie przeprowadzono kilka tygodni po zamontowaniu napędu PortaMatic w drzwiach do Kaplicy DPS-u. Uczestniczący w nim seniorzy, osoby w wieku 80 - 89 lat, w większości poruszający się przy pomocy balkonika, na wózku inwalidzkim czy o lasce, mówili o dużej wygodzie i wzroście własnej samodzielności, a także o prostej obsłudze napędu.

 

Także personel ośrodka podkreślał, że korzystanie z drzwi wyposażonych w napęd PortaMatic jest intuicyjne, a także bezpieczne i komfortowe dla osób z niepełnosprawnościami. Opiekunowie osób starszych zwracali uwagę, że napęd bardzo ułatwia im samodzielne poruszanie się po terenie ośrodka.

 

 Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej wspiera działania na rzecz rozwoju usług i dóbr dla Seniorów. Jest autorem wielu rozwiązań i uczestnikiem projektów odpowiadających na wyzwania demograficzne. Skupia przedstawicieli największych organizacji senioralnych, środowisk biznesowych, a także ekspertów i przedstawicieli świata nauki.


Przeczytaj także:

Prawdziwy design i sztuczna inteligencja. Hörmann na targach BAU 2019
Dobry montaż bramy garażowej. Pokazy firmy Hörmann na targach BUDMA 2019

Proponowane projekty:

projekt domu

LIZBONA
wymiar obiektu: 14.3m x 14.2m
181.57m² 3000 zł

projekt domu

SANTA ROSA
wymiar obiektu: 21.18m x 11.34m
125.06m² 2800 zł

projekt domu

TORINO
wymiar obiektu: 16.62m x 9.84m
179.9m² 3400 zł
Aktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Hormann

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)