(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Drzwi do wszystkich pokoi - Pokój dziecka

Drzwi do wszystkich pokoi - Pokój dziecka

opublikowano: 2008-01-15

Drzwi są naszym sprzymierzeńcem w prywatności. Dzieci wbrew pozorom również jej potrzebują, a o tym jak wiele, decyduje wiek. Warto dobrać takie drzwi do dziecięcego pokoju, by maluch mógł być obserwowany przez rodziców, z kolei nastolatek, cieszył się w pokoju prywatnością.

Drzwi dla brzdąca
W pokoju malucha, obok wystroju, najważniejsze jest bezpieczeństwo. Dlatego tak istotne jest by małego dziecka nie spuszczać z oczu na dłużej. Z rozwiązaniem na ten problem przychodzi firma Masonite, producent tłoczonych płyt drzwiowych. Do pokoju najmłodszych ciekawą propozycją są drzwi przeszklone. Dzięki temu przyzwyczajamy dziecko do bycia przez jakiś czas w samotności, w swoim pokoju, z drugiej strony mamy możliwość obserwowania co maluch porabia. Także dziecko czuje się dużo bezpieczniej w swoim pokoju, gdy ma on przeszklone drzwi. Gdy maluch boi się ciemności, leżąc w łóżku widzi, że w domu są rodzice, i że w innych pokojach pali się światło. Mówiąc o bezpieczeństwie najmłodszych należy podkreślić, że do przeszkleń drzwi stosowane są specjalnie hartowane szkła. Dzięki temu nawet w przypadku stłuczenia nie kruszą się i nie grożą pokaleczeniem. Warto dodać, że oferta drzwi przeszklonych firmy Masonite jest bardzo szeroka. Każdy znajdzie w niej propozycję najbardziej odpowiadającą jego gustom. Szyba może zajmować całe drzwi lub ich część, być podzielona szprosami. Kombinacji jest bardzo wiele.

Starsze dziecko - pełne drzwi
Często zapominamy, że nasze dziecko to już nastolatek i, podobnie jak my, potrzebuje prywatności. To czas pierwszych miłości, i chęci być z kolegami sam na sam. Taką prywatność doskonale zapewnią pełne, nieprzeszklone drzwi do pokoju nastolatka. Korzyść z takiego rozwiązania jest podwójna. Z jednej strony dziecko będzie dobrze się czuło intymnie w swoim pokoju, z drugiej, zrozumie, że cieszy się zaufaniem rodziców. Pełne drzwi to także bardzo dobra izolacja akustyczna. Taka inwestycja to korzyść dla rodziców - odizolowanie się od często głośnej muzyki dobiegającej z pokoju dorastającego syna czy córki. To także plus dla nastolatka, gdy chce się pouczyć nie przeszkadza mu grający w pokoju obok telewizor.

Drzwi poprawią estetykę
Drzwi do pokoju dziecka to nie tylko element praktyczny, ale również estetyczny. W pokoju malucha drzwi można pomalować na dowolnie dobrany kolor, pasujący do całego wnętrza. Nastolatek z kolei może na drzwiach powiesić tablicę korkową czy planszę do grania w \\"rzutki\\". Dodatkowym plusem takiego rozwiązania jest fakt, że nasz młody domownik nie będzie zaklejał szyb w drzwiach plakatami tylko po to, by zyskać trochę prywatności. Poprzyklejane plastrami plakaty, przebijające twarze muzycznych idoli na pewno nie będą ozdoba dla nowoczesnego mieszkania. Masonite, http://www.masonite.pl, Pegasus Public Relations, http://www.pegasus.com.p

Przeczytaj także:

Drzwi do pomieszczeń reprezentacyjnych - właściwy wybór
Drzwi dwuskrzydłowe marki Classen

Proponowane projekty:

projekt domu

ALEXANDRIA dom jednorodzinny
wymiar obiektu: 14.65m x 17.3m
133.79m² 2800 zł

projekt domu

OLIMPIA
wymiar obiektu: 12.2m x 10m
103.81m² 2600 zł

projekt domu

RIO 2
wymiar obiektu: 12.08m x 8.68m
118.27m² 2600 zł
Aktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)