(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Wszystko nad głową

Wszystko nad głową

opublikowano: 2008-01-18


Żeby było ciszej i ładniej. Po prostu profesjonalnie. Nad głową, a nie na niej. I żeby po skończonym remoncie w miejsce euforii nie dopadała nas wściekłość i rozgoryczenie, że przecież miało być zupełnie inaczej... Sufit podwieszany jest coraz popularniejszą formą wykończenia wnętrz. Stosunkowo tani i łatwy w montażu pozwala szybko zmodernizować pomieszczenie, w którym zamierzamy rozpocząć prowadzenie własnego biznesu. Doskonale sprawdzi się zarówno w salonie fryzjerskim, gabinecie kosmetycznym, sklepie czy biurze. - Tak wykończony strop wyraźnie podkreśli profesjonalny charakter firmy - zaznaczają projektanci wnętrz. Jak twierdzą ekipy montażowe, w sprzyjających warunkach, w ciągu jednego dnia można ułożyć nawet kilkaset metrów sufitu. Jeśli chcemy, by pomagał a nie przeszkadzał w codziennej pracy - należy pamiętać, że liczy się jakość. Nie tylko ta zapewniana przez sprzedawców, ale przede wszystkim potwierdzona odpowiednimi certyfikatami. Już wkrótce łatwiej będzie je można zweryfikować. Trwają przygotowania do wprowadzenia normy unijnej PN-EN 13964 : 2005, czyli ujednoliconych przepisów obowiązujących wszystkich producentów, którzy sprzedają swoje sufity na terenie krajów Unii Europejskiej.

Co oferują najlepsi?
Konkurencja na rynku sprawia, że jakość oferowanych sufitów stale rośnie. Aby jednak uniknąć rozczarowania efektem końcowym i późniejszym użytkowaniem, należy sprawdzić czy materiały wybranego przez nas producenta wykazują zgodność ze sporą liczbą obowiązujących przepisów. Dobry producent to taki, który jasno informuje o przyznanych Aprobatach Technicznych, Certyfikatach i klasyfikacjach. Fachowcy radzą, by nie tylko sprawdzać warunki stosowania sufitów, ale także zwrócić uwagę na termin ważności wszystkich dokumentów. Na przykład płyty sufitowe Armstrong przystosowane do wilgotności względnej 95% RH mają dziesięcioletnią gwarancję nieugięcia pod wpływem wilgoci. Oczywiście pod warunkiem spełnienia zasad montażu i użytkowania wskazanymi w katalogu.

Lepiej nie kombinować
Aby jednak w razie kłopotów móc korzystać z gwarancyjnych możliwości, sufit należy zamontować w oparciu o system jednej firmy. Jeśli bowiem pomieszamy materiały różnych producentów, reklamacja może zostać odrzucona. Trudność w jej rozpatrzeniu polegałaby na tym, że nie sposób orzec, który z produktów naprawdę zawiódł i kto jest odpowiedzialny za niepowodzenie. Te informacje z całą pewnością warto mieć na uwadze, choć na szczęście problemy z modułowymi sufitami podwieszanymi zdarzają się niezmiernie rzadko. A jeśli już, to raczej z winy niekompetentnych montażystów - przyznaje Robert Bujakiewicz - właściciel firmy wykonawczej z Wrocławia. - Jakość sufitów jest praktycznie bez zarzutu. Bez względu na to czy sufit kosztuje 30 zł, czy 100 zł za m2, jeśli jest ułożony zgodnie z zaleceniami i nikt niepowołany przy nim nie grzebie, reklamacji praktycznie nie ma - mówi.

Kilka minut i po usterce
Jeśli spełnione są wymienione przed chwilą warunki, również kwestia ewentualnych remontów staje się odległa. - Bez dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych, w biurach sufity tego typu służą 10 i więcej lat - twierdzi Bujakiewicz. A wiadomo, że wszelkie remonty są czasem przestoju w pracy. Pociąga to za sobą konkretne straty materialne. Gdy zaś zdarzy się nieprzewidziana awaria w instalacjach, które zasłania podwieszany sufit modułowy, wystarczy ściągnąć kilka kwadratów i błyskawicznie naprawić usterkę. Podobnie, gdy zaleje nas sąsiad. W wypadku sufitów kartonowo-gipsowych czeka nas kapitalny remont. Sufity modułowe pozwalają na wymianę tylko tych elementów, które zostały uszkodzone. Jeśli zamiennik mamy pod ręką, jest to kwestia kilku minut.

Oczywiste jest, że liczy się efekt końcowy. Ma dobrze wyglądać i spełniać wymagania, które stawialiśmy wybierając akurat takie rozwiązanie. Dużym plusem podwieszanych sufitów modułowych jest to, że gdy zamarzy nam się zmiana aranżacji wnętrza, nie musimy wydawać bajońskich sum na dopasowanie stylu stropu do reszty. Wykorzystując pierwotnie podwieszoną konstrukcję, wystarczy ściągnąć i wymienić na nowe jedynie moduły, dopasowując ich wygląd do nowego wystroju. Armstrong Building Products, ul. Domaniewska 37, 02-672 Warszawa, tel. (022) 337 86 10, http://www.armstrong.pl, Versomedia, http://www.versomedia.pl

Przeczytaj także:

Kwadratowe nowości 2010
Panele Świerk tatrzański Classen - podłogi inspirowane naturą
Wnętrze pełne blaskuAktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)