(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Niech żyje bal

Niech żyje bal

opublikowano: 2008-01-28


"Przetańczyć z tobą chcę całą noc!" śpiewała Anna Jantar. Jednak, aby bal był udany a zabawa trwała do rana, potrzeba nie tylko pięknego stroju, fryzury czy dekoracji, ale nade wszystko dobrego parkietu. Klej poliuretanowy Murexin PU 566 został stworzony z myślą o wymagających, wysoko jakościowych parkietach drewnianych oraz o długich elementach parkietu krajowego i egzotycznego.

Każdy z nas niejednokrotnie zachwycał się pięknymi drewnianymi parkietami i mozaikami, podpatrzonymi we wnętrzach królewskich bądź arystokratycznych pałaców. Tradycyjny polski dąb, jesion i buk powoli są jednak wypierane przez egzotyczne mahoń, doussie, teak, jatobę, merbau i wiele innych. Ich tropikalne kolory - od ognistej czerwieni, przez beże i brązy do aksamitnej czerni - potrafią ożywić nasze wnętrze, dodając mu ekspresji i wyrazistości. Dobry parkiet powinien być nie tylko estetycznie wykonany, ale nade wszystko równo i prawidłowo położony, aby jak najdłużej spełniał swoją funkcję.

Co zrobić z wymagającymi parkietami z drewna egzotycznego? Drewno egzotyczne jest ciężkie i niezwykle wrażliwe na zmiany wilgoci, pod wpływem której zmienia swą objętość. Jest przez to dość trudnym do obróbki materiałem, gdy chcemy go użyć jako parkietu. Ponadto drewno egzotyczne zawiera olejki, które mogą zmniejszać przyczepność parkietu do kleju. Posadzka z drewna egzotycznego posiada jednak dużo zalet. Ma ciekawą, oryginalną kolorystykę, jest również bardzo twarda i odporna na ścieranie. Dzięki temu długo zachowuje pierwotny wygląd. Do układania parkietu z drewna egzotycznego powinniśmy dobierać specjalistyczne produkty. Tylko dobrej jakości kleje zagwarantują nam, że będziemy mogli spokojnie użytkować podłogę przez długie lata, ciesząc się jej trwałym kolorem i właściwościami.

Doskonałym do układania dyli parkietowych (złożonych z elementów nawet do 1,50 m długości), gotowych płyt parkietowych oraz drewna egzotycznego jest wysokojakościowy klej poliuretanowy Murexin PU 566. Reakcja dwóch jego komponentów - żywicy i utwardzacza - wiąże parkiet z podłożem. W przeciwieństwie do klei rozpuszczalnikowych, żywicznych i syntetycznych - klej poliuretanowy Murexin PU 566 jest znacznie bardziej odporny na zmianę czynników panujących w pomieszczeniu oraz wytrzymalszy na duże obciążenia (aż dwukrotnie). Produkt ten możemy stosować zarówno na podłoża chłonne, jak i niechłonne - np. płytki ceramiczne czy podłogi kamienne, a także ogrzewanie podłogowe. Kolejną zaletą klej PU 566 jest jego sprężystość, dzięki której zatrzymuje pracę drewna, chroni go przed wygięciami, a w konsekwencji przed powstaniem szczelin w naszym parkiecie.

Tak profesjonalnie ułożony parkiet długo zachowuje swe naturalne cechy i barwę. A my z przyjemnością będziemy mogli zaprosić przyjaciół na niejedną zabawę do białego rana! Murexin Polska, http://www.murexin.pl, Nowe Media Group, http://www.nowemediapr.pl

Przeczytaj także:

Rolety zdalnie sterowane
Urządzamy gabinet
Elewacyjne show, czyli krótka rozprawa o betonowym kamieniu dekoracyjnymAktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)