(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Harmonia w zasięgu ręki

Harmonia w zasięgu ręki

opublikowano: 2008-01-28

Na pobyt w domu mamy coraz mniej czasu. Także z tego powodu skłaniamy się do przemyślanego i starannego kształtowania domowego otoczenia od sufitu po ozdobne detale. Chcemy, by nasze wnętrza były miejscami estetycznymi i harmonijnymi, gdzie szybko można będzie naładować akumulatory i zniwelować skutki stresu. Sufit podwieszany kojarzymy z biurem, recepcją, korytarzem itp. Niesłusznie. Bogate wzornictwo wykorzystywane w systemach sufitów podwieszanych pozwala na spełnienie najbardziej wyszukanych wymagań architektów wnętrz. A tu szeroko otworzyła się droga, między innymi do domowych salonów. Wejście do pokoju nie prowokuje spojrzenia na sufit, ale to on często wpływa na efekt \\"pierwszego wrażenia\\", kreuje i podtrzymuje nastrój całego pomieszczenia. Jeśli wnętrze w całości jest harmonijne - buduje poczucie bezpieczeństwa. Jeśli jego kompozycja tworzy spójną całość, ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie.

Mineralne sufity podwieszane są bardzo lekkie i ciężar całej konstrukcji nie obciąży przesadnie stropu. Powstała powierzchnia stanowi dodatkową izolację termiczną. Za nią można ukryć przed ludzkim okiem popękane, wybrudzone i zniszczone tradycyjne sufity, a także najbardziej wyrafinowane systemy oświetlenia, klimatyzacji, nagłośnienia, ostrzegania - na systemach gaśniczych skończywszy. Nie do przecenienia jest również możliwość prawie natychmiastowego dostępu do tych instalacji, bez konieczności przeprowadzania remontu. W suficie z płyt mineralnych wystarczy wyjąć płytę, a po naprawie urządzenia znajdującego się nad nią - włożyć ją z powrotem. Ogromna większość modularnych sufitów podwieszanych cechuje się wysokim współczynnikiem odbicia światła Pomaga to w rozprzestrzenianiu w pokoju światła naturalnego, a nawet zapewnia oszczędność energii elektrycznej.

Zalety technologiczne to nie wszystko. Ogromną rolę odgrywa efekt estetyczny. To on będzie decydował o pozytywnym odbiorze pomieszczenia i dobrym samopoczuciu przebywających w nim osób. Jak więc osiągnąć najlepszy efekt wizualny? Sufit podwieszany coraz częściej wykorzystywany jest jako element dekoracyjny. Na rynku płyt sufitowych znajdują się bogate kolekcje mineralnych płyt dekoracyjnych - od prostych, delikatnych faktur do precyzyjnych wzorów geometrycznych. Dostępna oferta jest w stanie spełnić oczekiwania każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta. Wśród różnorodnych wariantów wykonania i wykończenia znajdziemy płyty: twarde, miękkie - z wełny mineralnej, metalowe; białe perforowane, wzorzyste kolorowe. Dostępne są także fornirowane lub lakierowane płyty drewnopodobne. Zawieszane są na ruszcie (widocznym, częściowo zakrytym, zakrytym), który pełni wtedy jednocześnie funkcję ozdobną. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia. Wystarczy się odważyć. Armstrong Building Products, ul. Domaniewska 37, 02-672 Warszawa, tel. (022) 337 86 10, http://www.armstrong.pl, Versomedia, http://www.versomedia.pl

Przeczytaj także:

Gresy techniczne – idealne pokrycie podłóg garażowych
Urządzamy gabinet
Tynki Baumit PuraTop i StarTop: Kolor ponad czasemAktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)