(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Kotwy mechaniczne

Kotwy mechaniczne

opublikowano: 2008-07-25

Firma Koelner poszerzyła swój asortyment o kolejne kotwy chemiczne. Pod marką Rawl Fixings wprowadziła na polski rynek kotwy R-KEX, R-KER oraz R-KEM+. Znajdują one zastosowanie wszędzie tam, gdzie użycie kotew mechanicznych jest niemożliwe.
Kotwy mechaniczne działają na zasadzie rozprężania się w podłożu, powodując naprężenie wstępne już na etapie montażu. W związku z tym nie należy ich stosować w przypadku małych rozstawów międzyosiowych oraz blisko krawędzi. W tej sytuacji kotwy chemiczne są wspaniałą alternatywą.
W bogatej ofercie firmy Koelner są już dostępne produkty, które doskonale sprawdzają się tam, gdzie kotwy mechaniczne nie mogą być zastosowane.
RAWL R-KEX to kotwa chemiczna wklejana, przeznaczona dla najwyższych obciążeń. Jest ona wodoodporna i niewrażliwa na wibracje. Dzięki temu, iż w 100 % składa się z żywicy epoksydowej wytrzymuje obciążenia rzędu, np. 12350 kG w betonie B25. Kotwę R-KEX można stosować w podłożach takich jak beton, kamień naturalny czy skała.
Kolejną kotwą, proponowaną przez firmę Koelner, jest RAWL R-KER. W jej skład wchodzi żywica epoksydowo-akrylowa. Kotwa posiada bardzo wysokie możliwości obciążeń, np. 5000 kG w betonie B25. Podobnie jak RAWL R-KEX znajduje zastosowanie w przypadku podłoży typu beton, kamień naturalny oraz skała.
Kotwa RAWL R-KEM+ to żywica poliestrowa bez styrenu. Można ją stosować w wielu rodzajach podłoży. Doskonale sprawdza się w materiałach pełnych takich jak beton, cegła czy bloczki betonowe. Kotwę R-KEM+ zastosujemy także w przypadku podłoży otworowych - pustak ceramiczny, cegła dziurawka i cegła drążona.
Kotwy RAWL R-KEX, R-KER oraz R-KEM+ dobrze sprawdzają się przy mocowaniu prętów gwintowanych ocynkowanych ze stali A2, A4, ocynku ogniowego i prętów zbrojeniowych.
Dzięki kotwom RAWL R-KEX, R-KER oraz R-KEM+ z łatwością zamocujemy konstrukcje stalowe, rurociągi czy bariery. Będą też niezwykle pomocne przy mocowaniu prętów zbrojeniowych, słupów oraz podpór. Kotwy można montować blisko siebie i przy krawędzi betonu, ponieważ nie naprężają ścianek otworu przy montażu, w odróżnieniu od kotew mechanicznych.
Kotwy RAWL R-KEX, R-KER oraz R-KEM+ są dostępne wraz z dozownikiem, pompką do wydmuchiwania zwiercin, mieszaczem oraz przedłużką do dyszy mieszającej.

Zalecenie montażowe:

  • wywiercić otwór w podłożu
  • oczyścić otwór z brudu wyciorem i pompką do wydmuchiwania zwiercin
  • wstrzyknąć żywicę od spodu otworu do połowy jego głębokości
  • włożyć pręt do otworu ruchem posuwisto – obrotowym nie później niż po upłynięciu czasu montażu
  • niewielka ilość żywicy powinna wypłynąć z otworu, co potwierdzi, że wstrzyknięto jej wystarczającą ilość
  • po upłynięciu czasu utwardzenia żywicy przyłożyć element mocowany i dokręcić go.

Ceny brutto:

Kotwa RAWL R-KEX: 145,95 zł/400 ml
Kotwa R-KER : cena jeszcze nie ustalona zł/380 ml
Kotwa R-KEM+:54,99 zł/300 ml

Dystrybutor: KOELNER SA, ul. Kwidzyńska 6, Wrocław, www.koelner.pl

Koelner SA, ul. Kwidzyńska 6, Wrocław, http://www.koelner.pl, PR Projekt, http://www.prprojekt.pl

Przeczytaj także:
Aktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Hormann

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)