(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Innowacyjne rozwiązanie Grupy De Dietrich Remeha

Innowacyjne rozwiązanie Grupy De Dietrich Remeha

opublikowano: 2008-07-25

Grupa De Dietrich Remeha opracowała innowacyjny przyszłościowy produkt: mikroblok grzewczo-energetyczny oferuje najlepsze perspektywy oszczędności energii, obniżenia emisji CO2 i możliwości ograniczenia kosztów.
Mikroblok grzewczo-energetyczny, w skrócie BHKW, wytwarza równocześnie ciepło i energię elektryczną, zapewniając tym samym rentowne ekologiczne wytwarzanie energii. W najnowszym wyrobie Remehy zintegrowano silnik Stirlinga i kocioł kondensacyjny w wiszącym urządzeniu, tzw. kotle HRE Remehy. Jego moc, przy minimalnych stratach energii, wynosi 24 kW dla ogrzewania, 1 kW dla prądu elektrycznego i 28 kW dla przygotowania ciepłej wody. Podczas gdy w elektrowni napędzanej materiałami kopalnymi 60% energii odprowadza się do rzek, w mikro-bloku grzewczo-energetycznym woda chłodząca i spaliny silnika Stirlinga są wykorzystywane w 100% do ogrzewania instalacji mieszkaniowej.

Doskonale dopasowany silnik Stirlinga

Silnik Stirlinga został opracowany w 1817 roku przez szkockiego księdza Roberta Stirlinga jako alternatywa dla bardzo wtedy niebezpiecznego silnika parowego. Zasada jest stosunkowo prosta: energia napędowa tego silnika nie jest wytwarzana, jak w silniku Otto czy silniku Diesla, przez spalanie wewnątrz cylindra roboczego, lecz ciepło jako energia napędowa jest dostarczane do silnika z zewnątrz. Obydwa sprzężone ze sobą cylindry silnika Stirlinga są gazoszczelnie zamknięte i napełnione stałą ilością gazu roboczego (hel). Jeden cylinder jest ogrzewany z zewnątrz, drugi pozostaje zimny. Różnica ciśnienia pomiędzy obydwoma cylindrami powoduje napędzanie dwóch połączonych ze sobą tłoków pracujących z przesunięciem fazowym. Tak więc schłodzony gaz może zostać przeniesiony ponownie do gorącego cylindra, tam się rozpręża, napędza tłok i tak dalej. Chociaż silnik Stirlinga był w XIX wieku tak wydajny jak żaden inny, to został wyparty w praktycznym zastosowaniu przez młodsze, bezpieczniejsze silniki parowe i silniki spalinowe, które znamy z naszych samochodów. Dla mikrobloku grzewczo-energetycznego najbardziej przydatny jest jednak silnik Stirlinga z powodu swej prostej konstrukcji, cichej pracy i czystego zewnętrznego procesu spalania. Remeha wykorzystuje w swoim nowym wyrobie amerykański wynalazek ze swobodnym tłokiem, który został udoskonalony przez Microgen.

Wiele zalet

Największą zaletą kotła Remeha HRE jest to, że część jego 107%-wydajności (takiej jak kocioł kondensacyjny) przeznacza się na wytwarzanie prądu elektrycznego. Cena i emisje substancji szkodliwych są 65% niższe, niż przy prądzie wytwarzanym przez elektrownię na paliwo kopalne. W gospodarstwie domowym kocioł HRE Remehy dostarcza pomiędzy 2500 i 3000 kilowatów rocznie, a więc 75% przeciętnego zużycia prądu. Prowadzi to do wydzielania 20% mniej dwutlenku węgla (ogrzewanie i równoczesne wytwarzanie prądu) i do oszczędności 400 Euro. Nakłady inwestycyjne mogą zwrócić się w ciągu około 5 lat, jak tylko kocioł HRE Remehy będzie produkowany seryjnie. Prawdziwy przełom w efektywności energetycznej, obniżeniu emisji CO2 i oszczędności kosztów!

Od grudnia 2006 testuje się w różnych pomieszczeniach mieszkalnych w Holandii osiem jednostek. Pracują one bezproblemowo z oczekiwanym wynikiem. Aktualnie produkuje się do testowania nową serię 120 kotłów. Wprowadzenie na rynek polski planuje się na 2010 rok.


De Dietrich Technika Grzewcza Sp. z o.o., 51-502 Wrocław, ul. Mydlana 1, tel. (071) 345 00 51, fax: (071) 345 00 64, http://www.dedietrich.pl, Pracownia Reklamy Katarzyna Bykowska

Przeczytaj także:

Drugie Życie firmy Viessmann
Instalacja grzejników lub ogrzewania podłogowego
Grzejniki kanałowe JagaAktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)