(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Poradnik. Garaż.

Wybierając projekt domu, warto byś zastanowił się także nad tym, czy będzie Ci potrzebny garaż? Ile samochodów już posiadasz, a ile być może będziesz posiadał w przyszłości? Czy garaż ma przylegać do domu, czy też stanowić odrębny budynek? Odpowiedzi na te wszystkie pytania, mogą pomóc Ci także w wyborze właściwego projektu domu.

Pierwsze pytanie, nad jakim warto się zastanowić, to czy chcesz garaż w bryle budynku, czy też wolnostojący? Garaż w bryle budynku jest inwestycją zdecydowanie tańszą, nie ma ogromnych kosztów związanych m.in. z pokryciem odrębnego budynku dachem. Warto też zastanowić się, czy na działce znajdzie się miejsce na zbudowanie wolnostojącego garażu?
 
Jeżeli zdecydujesz się na połączenie garażu z domem, to zapewne będziesz chciał połączyć go komunikacją z pomieszczeniami mieszkalnymi. Będzie to zapewne bardzo wygodne rozwiązanie – szczególnie w zimie, kiedy będzie można wsiąść do samochodu bez wychodzenia z domu. Jednakże warto pomyśleć o pewnej izolacji przestrzennej garażu od pozostałych pomieszczeń – tak, żeby zapach spalin i smaru nie unosił się w całym domu.

Garaż nierzadko sąsiaduje z kotłownią lub pomieszczeniem gospodarczym. Choć
w początkowej fazie realizacji projektu, garaż (i inne pomieszczenia pomocnicze) w bryle budynku, może nam się wydawać chybioną inwestycją, z czasem może okazać się, że jest optymalnym rozwiązaniem.

Wszystko zależy od Twoich potrzeb, powierzchni działki i projektu domu. W naszej ofercie są zarówno domy z garażami w bryle budynku, domy bez garaży, czy też projekty samych garaży. Obojętnie, jaką decyzję podejmiesz, zawsze służymy fachową pomocą i jesteśmy przekonani, że możesz znaleźć u nas projekt, spełniający Twoje oczekiwania.

 
Aktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)