(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Poradnik. Wejście.

Spoglądając na elewację frontową domu, pierwszym elementem, jaki rzuca nam się
w oczy, są drzwi wejściowe. Jak chcesz, żeby były usytuowane drzwi do Twojego domu? Chcesz, żeby znajdywały się pod zadaszeniem? Jakiego typu ma to być zadaszenie? Może warto wziąć pod uwagę projekt, w którym będzie ganek? Zapewne zajdzie taka potrzeba, jeżeli w domu nie będzie tarasu, ponieważ wtedy mógłby on spełniać jego rolę, ale w domu, gdzie jest taras, ganek można wykorzystać np. do hodowli kwiatów – wtedy będzie on mógł stanowić wspaniałą ozdobę domu. Jeżeli do drzwi mają prowadzić tylko schody, to czy otoczyć je jakimś murkiem? Jakiego rodzaju ma to być murek? Być może warto pomyśleć także od razu o oświetleniu przy drzwiach wejściowych do domu?

Jakiego widoku oczekujesz po wejściu do domu? Czy chcesz mieć tylko niewielki wiatrołap z wieszakiem na kurtki i niewielką szafką na buty, czy też przestronne miejsce, gdzie zostanie przewidziana specjalna garderoba na wierzchnie okrycia? Pamiętaj także,
że jest to pomieszczenie, w którym często panuje niższa temperatura, niż w całym domu. Jeżeli jesteś amatorem domowych wypieków, a wiatrołap jest przestronny, w chłodniejsze dni, będzie można tam nawet przechowywać ciasta. Będzie to szczególnie trafne rozwiązanie, jeżeli w domu nie ma spiżarni.

Kolejnym ważnym aspektem jest zastanowienie się do jakich pomieszczeń chcemy mieć wejście prosto z wiatrołapu. Czy tylko do komunikacji, czy też może również
do kotłowni? Gdy wiatrołap będzie miejscem, gdzie przechowujemy okrycia wierzchnie
i obuwie, a mamy dom z garażem, to może dobrze byłoby, gdybyśmy mogli od razu mieć możliwość przejścia do samochodu?

Trzeba pamiętać, że wiatrołap to pierwsze miejsce, jakie zobaczysz po powrocie
z pracy. Jest to pomieszczenie poniekąd reprezentacyjne, ponieważ tutaj z wnętrzem Twojego domu, zetknie się odwiedzająca Cię osoba. Jak chcesz, by wyglądało? Co zamierzasz tutaj przechowywać? Jaką powierzchnię musi zatem mieć Twój wiatrołap? Jaką ma pełnić funkcję?

 
Aktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)