(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Szkielet drewniany

Budynki w konstrukcji lekkiego szkieletu drewnianego.

 

Budynki w technologii lekkiego szkieletu drewnianego polegają na wznoszeniu domów opartych na drewnianej konstrukcji ścian, stropów i dachów z drewnianych elementów małogabarytowych. Konstrukcję nośną lekkiego szkieletu drewnianego stanowią betonowe ławy fundamentowe zbrojone konstrukcyjnie, oraz murowane lub wylewane ściany fundamentowe zwieńczone żelbetowym wieńcem obwodowych.

 

Ściana zewnętrzna składa się z poziomej podwaliny do której montowane są drewniane słupki konstrukcyjne w rozstawie 40-60cm, zwieńczone oczepem. Przestrzeń między słupkami wypełnia wełna mineralna. Od zewnętrznej części ściany, na słupki montuje się płyty poszycia z płyt OSB 3, folię wiatroizolacyjną, izolację termiczna - styropian ryflowany. Wykończenie elewacji wg indywidualnych potrzeb inwestora (np. tynk akrylowy, okładzina drewniana).

Od wewnątrz natomiast montuje się folię paroizolacyjną i płyty G-K lub włóknowo-wapienne typu Fermacell lub NIDA.

Na konstrukcję ściany wewnętrznej składa się podwalina, drewniane słupki konstrukcyjne w rozstawie 40-60cm zwieńczone oczepem. Przestrzeń między słupkami wypełnia wełna mineralna. Ścianę wykańcza się montując do słupków bądź do rusztu stalowego płyty G-K  lub włóknowo-wapienne typu Fermacell lub NIDA.

 

Strop międzykondygnacyjny w drewnianej konstrukcji belkowej. Belki drewniane układane na nośnych ścianach wewnętrznych oraz na podporach belek w ścianach zewnętrznych. Rozstaw i przekrój belek zależy od wielkości obciążeń i długości elementu.

Przestrzeń między belkami wypełnia wełna mineralna. Od dołu montuje się płyty G-K stanowiące sufit. Na górnej powierzchni belki montuje się płyty poszycia z płyt OSB, następnie w zależności od przeznaczenia pomieszczenia jak i indywidualnych wymagań Inwestora, warstwy wykończeniowe (np. biała podłoga, płytki ceramiczne na podwójnej płycie poszycia przełożonej izolacją przeciwwilgociową).

 

Więźba dachowa drewniana, ocieplona płytami z wełny mineralnej. Do konstrukcji więźby montowany jest sufit podwieszony z płyt G-K. Pokrycie dachu stanowią dachówki ceramiczne montowane na łatach.

 

Drewniane elementy łukowe stanowią tylko elementy ozdobne. W zależności od indywidualnych potrzeb inwestora można z nich zrezygnować, bądź zamienić na inne elementy drewniane.

 

Instalacje.

Każde opracowanie posiada odrębny projekt instalacji elektrycznej, gazowej, centralnego ogrzewania oraz wodno – kanalizacyjnej.

 
Aktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)