Ogrzewanie podjazdu garażowego zimą

2015-02-27

Masz wjazd do garażu usytuowany poniżej poziomu terenu, np. w piwnicy? Z pewnością za każdym razem, gdy spada śnieg obawiasz się, że nieego nie wyjedziesz, spóźnisz się do pracy lub nie zawieziesz dzieci do szkoły. Rozwiązanie proponowane przez firmę RAK Technika Cieplna może sprawić, że tego typu obawy odejdą w niepamięć. Ogrzewanie przestrzeni otwartych w zimie to nie mrzonki. Oszczędzaj swój czas i żyj komfortowo.


Nie zostawaj na lodzie!

Coraz częściej architekci w planach budowy domów sytuują garaże poniżej poziomu budynku, np. w piwnicy. Takie rozwiązanie, mimo że pozwala zaoszczędzić powierzchnię, którą można przeznaczyć na przestrzeń mieszkalną ma jednak swoją ogromną wadę w postaci konieczności ciągłego odśnieżania podjazdu zimą. Uciążliwym problemem są też nieodśnieżone chodniki, które zamarzając mogą stać się niebezpieczne w użytkowaniu. Rozwiązaniem tego typu problemu jest elektryczny system grzewczy ARak zamontowany bezpośrednio pod kostką chodnikową bądź zalany w betonowym podjeździe. Z łatwością roztopi on zgromadzony śnieg, a inteligentne i ekonomiczne sterowanie załączy go tylko wtedy, kiedy będzie to konieczne. Takie rozwiązanie zaoszczędzi Twój cenny czas i wprowadzi komfort codziennego użytkowania powierzchni zewnętrznych.Nie znosisz odśnieżania placu przed domem, męczy Cię odkopywanie drogi dojazdowej, obawiasz się niekontrolowanego upadku na oblodzonych schodach lub werandzie? Teraz nie musisz odśnieżać podjazdów w pocie czoła. Już na etapie projektowym pomyśl o matach grzewczych, które będą usuwały z drogi i schodów lód oraz śnieg.

 

Czy to na etapie projektowania czy też przy renowacji schodów, ścieżek, tarasów bądź podjazdów możesz pomyśleć o elektrycznych matach grzewczych ARak , które usuną z wszystkich tych powierzchni lód oraz śnieg. Nie będziesz musiał sypać soli, piasku ani tym bardziej popiołu na chodnik, czy drogę. Tym samym nie zabrudzisz i nie zniszczysz podłoża. Poczucie komfortu, wynikające z faktu, że w zimowe poranki będziesz mógł pozwolić sobie na dłuższy sen będzie nieocenione.

 


Ogrzewanie przestrzeni otwartych zapewnia komfortowe całoroczne użytkowanie schodów, ścieżek, tarasów, podjazdów i wszelkich powierzchni, które chciałbyś uwolnić od śniegu i lodu. Dzięki temu niebezpieczeństwo upadku, czy spóźnienia zostanie ograniczone do minimum. Nie musisz już sypać soli, piasku ani tym bardziej popiołu na chodnik, czy drogę. Tym samym nie brudzisz i nie niszczysz podłoża. Poczucie komfortu, wynikające z faktu, że wszystko „samo się robi” jest nieocenione i pracuje na Twoją korzyść. Teraz zyskujesz więcej wolnego czasu. 

  

Elektryczna mata grzewcza ARak składa się z kabla grzewczego przymocowanego do siatki stabilizującej. Może być stosowana do usuwania lodu i śniegu ze schodów, ścieżek, tarasów, podjazdów, mostów, jedni, ramp i lądowisk. Kabel grzewczy w niej zastosowany ma wzmocniony płaszcz zewnętrzny co pozwala bez przeszkód zamontować go w żwirze, piasku lub bezpośrednio pod kostką brukową nie obawiając się o uszkodzenia mechaniczne. Poprzez umiejscowienie elementów grzewczych blisko powierzchni osiąga się optymalne i energooszczędne rozprowadzenie ciepła.Możliwe rodzaje kabla:

 

Typ ARak FH A

-przeznaczony do montażu w asfalcie lanym
-temperatura montażu: krótkotrwale 240 stopni C

 

Zalety

-szybki montaż

-dopasowanie do każdej wielkości owierzchni poprzez docinanie i składanie

-energooszczędne sterowanie dzięki inteligentnej technice regulacji

-dostępność w rozmiarach od 4,0 m² do 18,0 m²; szerokość maty: 1m lub 0,5m

-inne wymiary dostępne na zamówienie

 

 

 

Typ ARak FH B

-przeznaczony do montażu w jastrychu, betonie i podłożu piaskowym (np. pod kostkę brukową)


Zalety
-szybki montaż
-dopasowanie do każdej wielkości powierzchni poprzez docinanie i składanie
-energooszczędne sterowanie dzięki inteligentnej technice regulacji
-dostępność w rozmiarach od 4,0 m2 do 18,0 m2; szerokość maty: 1m
-inne wymiary dostępne na zamówienie

Dane techniczne

Napięcie: 400 V AC lub 230 V AC

Temperatura graniczna: 80°C

Zewnętrzna średnica kabla: 5mm

Moc: 300 W/m²

Tolerancja rezystancji +10%/-5%

Przewód zasilający 1x3m

Klasa bezpieczeństwa: I

Stopień bezpieczeństwa: IPX7


Firma Rak Technika Cieplna sp. z.o.o. posiada w swoim asortymencie również kable grzewcze chroniące rynny i dachy przed zamarzaniem oraz wiele innych produktów.

Szczegóły oferty na http://www.raktc.pl


Rak Technika Cieplna Sp. z o.o.
ul. Ogrodowa 4
44-120 Pyskowice

tel. +48 32 330 10 02
tel. kom. +48 724 042 640
fax: +48 32 332 70 43

e-mail: biuro@raktc.pl

Proponowane projekty