PURIZOL - izolacje pianami poliuteranowymi w budownictwie

2018-01-31

CO TO JEST IZOLACJA PIANĄ NATRYSKOWĄ?

 

Powietrze wnika i wychodzi z domu przez każdą dziurę, pęknięcie i szczelinę. Około 33% powietrza przenika przez ściany, sufit i podłogi. Zastosowanie zaawansowanego systemu izolacji jest konieczne, aby osiągnąć optymalną wydajność budynku. 

Izolacja z pianki natryskowej może zmaksymalizować inwestycję właściciela domu poprzez uszczelnienie obwiedni budynku w celu powstrzymania przed ucieczką klimatyzowanego powietrza z pomieszczeń i uniemożliwienie przedostania się do domu niechcianego powietrza. Niekontrolowana wymiana powietrza w domu i poza nim jest główną przyczyną wzrostu rachunków za energię. Systemy mechaniczne, które ogrzewają i chłodzą budynki, działają nieprzerwanie; ograniczenie skrajnych wahań temperatury zapobiega nadużywaniu systemów mechanicznych i prowadzi do obniżenia rachunków za energię.

 

 

 

 

 

 

 

 

GDZIE MÓJ DOM TRACI ENERGIĘ?

Wyższa efektywność energetyczna zależy głównie od stworzenia lepszej szczelności powietrznej. Izolacja ścian jest istotną kwestią oszczędności energii w domu , ale istnieją również inne czynniki, które obniżą efektywność energetyczną domu. Aż 40% strat energii wynika z infiltracji powietrza. Dlatego najskuteczniejszym sposobem na poprawę wydajności energetycznej i komfortu w domu jest uszczelnienie go pianką poliuretanową.

  • Kontrola wilgoci - drzwi i okna : Woda i wilgoć w obwiedni budynku to jedyne, największe zagrożenie dla trwałości budynku mieszkalnego. Oprócz problemów związanych z trwałością budynku, wilgoć może stworzyć idealne warunki dla rozwoju pleśni, co może dramatycznie wpłynąć na zdrowie mieszkańców.

  • Wycieki powietrza - sufity, ściany zewnętrzne Podłogi i przestrzenie pełzające : nieuszczelnione, odpowiedzialne za około jedną trzecią wycieku powietrza w domu.

 

 

PORÓWNAJMY NAJPOPULARNIEJSZE PRODUKTY DO IZOLACJI DOMU

Typy IZOLACJI

IZOLACJA Z PIANKI NATRYSKOWEJ

IZOLACJA Z WŁÓKNA SZKLANEGO

IZOLACJA CELULOZOWA

JAK TO DZIAŁA?

Natryskowa pianka poliuretanowa działa jako bariera oddzielająca wnętrze budynku od środowiska zewnętrznego, tworząc pęcherzyki wypełnione powietrzem lub gazem.

Zatrzymuje powietrze wewnątrz małych włókien szklanych, które zawierają małe pęcherzyki powietrza, co spowalnia przenoszenie ciepła.

Wykonany z rozdrobnionej gazety i ognioodpornej substancji chemicznej (boran), papier rozkłada się na włókna komórkowe.

Zatrzymuje KLIMATYZOWANE POWIETRZE I CIEPŁO W DOMU:

tak

Nie

Nie

METODA INSTALACJI:

Rozpylany przez certyfikowanych aplikatorów PURIZOL, pianka natryskowa może dostosować się do każdego projektu konstrukcyjnego.

Składane, owijane i cięte w celu umieszczenia w przegrodach. Ukośne i / lub wysokie sufity i wyloty mogą wydłużyć czas instalacji.

Izolacja celulozowa wdmuchiwana jest do przegród. Materiał wymaga niewielkich ilości wody i kleju, aby utrzymać go na swoim miejscu.

WARTOŚĆ R:

0,3-0,45 na cm grubości

0,3 na cm grubości; traci do 50% wartości R, jeśli staje się wilgotny

0,025 na cm grubości

WYDAJNOŚĆ W TRYBIE COLD / HOT:

Doskonałe właściwości termiczne i szczelność domu, utrzymuje ciepłe i klimatyzowane powietrze w domu przez cały rok.

 Traci 40% izolacyjności, gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej -7 ° C. Izolacja ma tendencję do osiadania/ubijania.

Nie zatrzymuje migracji powietrza. Pogoda spowoduje przedostanie się wiatru i powietrza przez małe otwory w izolacji. Izolacja ma tendencję do osiadania/ubijania.

EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ:

Najbardziej wydajny

Mniej wydajne

Mniejsza efektywność utrzymania domu w izolacji, mimo że jest wykonana z przetworzonej gazety

ZAGROŻENIA DLA ZDROWIA:

Poliuretanowa izolacja z pianki natryskowej składa się z diizocyjanianu, który nie jest naukowo wykrywalny po 1 godzinie od nałożenia pianki. Instalacja pianki natryskowej wymaga profesjonalnej certyfikacji i odpowiedniego wyposażenia do jej zainstalowania.

Włókno szklane może być zainstalowane przez każdego. Ze względu na długi proces izolowania wokół gniazd elektrycznych i okien, często izolacja nie jest prawidłowo zakończona. Nieszczelne przewody wentylacyjne mogą wyciągnąć luźną izolację z włókna szklanego i rozprowadzić jej cząstki w całym domu. Jego małe cząstki mogą być wdychane i powodować poważne choroby układu oddechowego. Żywica wiążąca włókno szklane może również emitować niewielkie ilości toksycznych oparów.

Nieszczelność domu oznacza, że ​​brud i wilgoć mogą powodować pleśń i bakterie. Wydmuchana izolacja celulozowa ma tendencję do tworzenia pyłu, który jest następnie wdmuchiwany przez pęknięcia w ścianach i stwarza zagrożenie dla zdrowia.

 

Więcej informacji na stronie:

Proponowane projekty