Panele grzewcze Soffio. TANIE CIEPŁO DLA TWOJEGO DOMU

2016-11-09


Prawie każdy z nas odczuł na własnej kieszeni wzrost kosztów za ogrzewanie domu czy mieszkania w ostatnich latach. Niejeden z nas też zastanawia się, co zrobić, aby mieć realny wpływ na wysokość płaconych rachunków.

 

Odpowiedzią jest innowacyjny system ogrzewania stworzony przez firmę Soffio. Podstawą naszego systemu jest panel grzewczy Alura. Panel składa się z dolnego kolektora, w którym płynie ciepła woda podgrzewając substancję zamkniętą w rurkach grzewczych. Innowacyjność tego systemu polega na tym, iż cała technologia zamknięta została w standardowej płycie karton gipsowej.

 

Pozwala nam to na szybkie i bezproblemowe wykończenie ścian nośnych, działowych i poddaszy przy jednoczesnym montażu

ogrzewania w domu. Oszczędność czasu łączy się, więc z oszczędnością pieniędzy już na etapie instalacji, ponieważ eliminujemy czasochłonny i kosztowny proces tynkowania ścian. Kolektor grzewczy możemy zatopić w wylewce bądź też umieścić na poziomie docelowej posadzki i następnie zakryć listwami przypodłogowymi, co sprawia, iż panele Soffio mogą być instalowane nie tylko w nowo powstających budynkach, ale również w obiektach remontowanych.

 

Kolejną zaletą naszego systemu ogrzewania jest bardzo niska bezwładność cieplna. Każdy panel zawiera jedynie 33 ml wody, co pozwala na szybkie jego nagrzanie i również szybkie wychłodzenie. Panel błyskawicznie dostosowuje się do zmian pogody i grzeje tylko wtedy, kiedy jest taka potrzeba.

 

Dla porównania, aby ogrzać pomieszczenie o powierzchni 20m2 musimy dostarczyć energii potrzebnej do uprzedniego nagrzania paneli o łącznej wadze 70kg. W przypadku ogrzewania podłogowego koniczne jest wcześniejsze nagrzanie 4 ton betonu. Na tym polu system Soffio całkowicie deklasuje ogrzewanie podłogowe, które charakteryzuje się dużą bezwładnością cieplną.

 

Dodatkową oszczędność generuje minimalna objętość wody wymagająca podgrzania, która jest zdecydowanie mniejsza niż w przypadku ogrzewania podłogowego, i wymaga mniejszego zużycia energii, nawet o 15%. Prostota i bezobsługowość systemu Soffio pozwala również na zastosowanie prostego i taniego systemu sterowania i eliminuje konieczność montażu drogich zaworów wielodrogowych. System grzewczy Soffio działa na zasadzie promieniowania, co dodatkowo pozwala nam na obniżenie temperatury pomieszczenia z 21oC do 17-18oC, przy zachowaniu odczucia komfortu cieplnego. Mając na uwadze, że obniżenie temperatury o 1 stopień niesie redukcję zużycia energii o 6%, to dla paneli Soffio skumulowana oszczędność energii może wynieś nawet kolejne 24%.

 

Należy pamiętać, że ogrzewanie to nie tylko kwestia finansów, ale także naszego komfortu życia. System grzewczy Soffio działa jak promiennik ciepła, eliminując tym samym zjawisko konwekcji, a co za tym idzie ograniczając unoszenie się kurzu, roztoczy i alergenów. Ma to korzystny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie i jest idealnym rozwiązaniem dla alergików.


Na przykład do ogrzania domu LAMIA 2 z oferty PRO ARTE biuro projektowe potrzebujemy 62 panele ALURA, gdy chcemy ogrzać również garaż lub 52, gdy nie będziemy go ogrzewać.


Zobacz rysunki:

RZUT PARTERU

RZUT PARTERU Z OGRZEWANYM GARAŻEM

RZUT PODDASZA

 

 

Proponowane projekty