(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

KOBI - oszacuje koszty budowy

KOBI - oszacuje koszty budowy

opublikowano: 2008-07-29

Athenasoft, wiodący polski producent oprogramowania dla budownictwa, wprowadza nowatorski program do szacowania kosztów budowy – KOBI. Jest to pierwsze tego typu oprogramowanie na rynku.
KOBI jest niezwykle prosty w obsłudze i wymaga od użytkownika jedynie podstawowej wiedzy z zakresu budownictwa. Dzięki niemu każdy z łatwością dokona wyceny budowy, na przykład domu jednorodzinnego.

Aby oszacować koszty zrealizowania projektu, wystarczą jedynie podstawowe parametry budynku. Najważniejsze jest to, że program KOBI nie wymaga od użytkownika posiadania przedmiarów robót. Możliwość wyboru regionu kraju pozwala na uwzględnienie warunków lokalnych, takich jak: regionalne ceny materiałów i stawki robocizny oraz głębokość przemarzania gruntu, która decyduje o poziomie posadowienia budynku. Program dokonuje wyceny w oparciu o bazę cenową InterCenBud.

Program KOBI umożliwia wygenerowanie szacunku kosztów budowy w oparciu o samodzielny dobór materiałów budowlanych, spośród najczęściej stosowanych w budownictwie. Obliczona tym sposobem wartość interesującego nas obiektu budowlanego, będzie obarczona mniejszym błędem, niż pobrana z gotowych cenników obiektów budowlanych. Wydruki z programu mogą stanowić udokumentowanie potrzeb finansowych przy ubieganiu się o kredyt na budowę.

Wycena opracowana przez KOBI jest wprawdzie szacunkiem, lecz różnica pomiędzy wynikami programu, a szczegółowym kosztorysem uwzględniającym przedmiary robót, waha się w granicach 15%. Oznacza to, że szacunek dokonany przez aplikację, jest w pełni użyteczny. Cena netto programu KOBI wynosi 490 zł.

Firma Athenasoft Sp. z o.o. jest wiodącym producentem i dostawcą rozwiązań informatycznych dla budownictwa oraz administracji państwowej. Spośród szerokiej gamy produktów Athenasoft, najpopularniejsze są programy służące do kosztorysowania – Norma PRO i Norma STANDARD. Inne z aplikacji tej firmy, to Viking, Fortuna oraz system Capital. Oprogramowanie Athenasoft można także nabyć jako wielozadaniowy System Athena, w skład którego wchodzą: Norma PRO, Viking, CAD Rysunek oraz moduły ATHProject, ATHExcel, Ocena, Wykopy i Stawka 2. Aplikacje oferowane przez firmę Athenasoft są dostosowane do specyfiki polskiego rynku, przepisów prawnych obowiązujących w Polsce, jak również do wymogów Unii Europejskiej.


Athenasoft Sp. z o.o., 03-197 Warszawa, ul. Leszczynowa 7, tel. 022 614 37 17, fax 022 614 34 69, http://www.athenasoft.pl,
4d media relations, http://www.4press.pl

Przeczytaj także:
Aktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)