(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Emalia Antykorozyjna DEKORAL - Bezpośrednio na rdzę

Emalia Antykorozyjna DEKORAL - Bezpośrednio na rdzę

opublikowano: 2008-10-10

Rdza – zagrożenie dla wszystkich metalowych powierzchni. Dawniej potrzebowaliśmy trzech różnych produktów do renowacji skorodowanych elementów. Dziś wystarczy sięgnąć po Emalię Antykorozyjną Dekoral, która pozwala na malowanie bezpośrednio na rdzę. Kupiliśmy na pchlim targu metalowy stolik. Na strychu znaleźliśmy skorodowaną lampkę, która po odnowieniu doda uroku naszemu wnętrzu. Ogrodzenie tarasu czy balkonu pokrywa nieprzyjemny dla oka rdzawy nalot. Co zrobić by odnowić wygląd tych przedmiotów?

Najpierw dokładnie odrdzewiamy powierzchnie – min. 2 godziny. Później warstwa gruntująca. Czekamy aż wyschnie. Dalej podkład. Znów czekamy. Następnego dnia możemy przejść do końcowego etapu – malowania emalią. Koszt – 3 różne środki, 3 rachunki oraz 2 dni pracy. Czy naprawdę jesteśmy skazani na taki scenariusz?

Nie, jeśli wybierzemy Emalię Antykorozyjną DEKORAL, która pozwala na malowanie bezpośrednio na rdzę. „Sprawdza się ona zarówno w warunkach wewnętrznych jak i zewnętrznych. Dzięki unikalnemu połączeniu gruntu, podkładu i emalii, zaoszczędzimy nie tylko pieniądze, ale przede wszystkim czas” – wyjaśnia Ryszard Plantom z Akademii Technik Malarskich.

Emalię Antykorozyjną DEKORAL, można stosować do malowania przedmiotów stalowych i żeliwnych oraz elementów konstrukcji stalowych, bez konieczności wcześniejszego stosowania farb gruntujących i podkładowych. Wystarczy do tego zwykły pędzel czy wałek. Możliwe jest również malowanie techniką natryskową. „Oczywiście można stosować tradycyjną, trójwarstwową metodę renowacji metalu (grunt, podkład, emalia), jednak w prostszy, szybszy oraz tańszy sposób uzyskamy identyczny efekt, stosując Emalię Atykorozyjną” – radzi Ryszard Plantos z ATM.

Mniej skorodowane powierzchnie wystarczy pokryć jedną warstwą Emalii Antykorozyjnej DEKORAL. Lepszy efekt uzyskamy pokrywając metal dwu- lub trzykrotnie. Jest to jedna z najszybszych dostępnych metod skutecznego zabezpieczenia metalu przed korozją. „Dzieje się tak za sprawą specjalnych właściwości emalii, która na stałe wiąże się z rdzą, jednocześnie skutecznie ją dezaktywując. Należy pamiętać, że powierzchnie mocno skorodowane, czy pokryte olejami, smarami bądź płynami, trzeba wcześniej odpowiednio przygotować. Posłuży nam do tego papier ścierny lub druciana szczotka” – dodaje Plantos.

Stosując Emalię Antykorozyjną DEKORAL, w prosty sposób sprawimy, że metalowy stolik na werandzie czy świecznik ustawiony na komodzie będą swoim wyglądem przykuwały spojrzenia. Przy renowacji nie liczy się samo zabezpieczenie. Równie ważny jest efekt wizualny. Dlatego Emalia Antykorozyjna marki Dekoral dostępna jest w bogatej gamie kolorystycznej. Mamy do dyspozycji trzy warianty wyglądu powłoki: połysk, efekt młotkowy oraz nowość - efekt metaliczny. Daje nam to, praktycznie nieskończoną, możliwość nadania długotrwałego blasku sfatygowanym płotom czy dekoracjom, które sprawią, że nasze otoczenie stanie się bardziej oryginalne. Ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia.


PPG Industries, 51-416 Wrocław, ul. Kwidzyńska 8, http://www.ppg.com, E.C.H.O. Communications, http://www.echopr.pl

Przeczytaj także:

Gruntowanie ma znaczenie – kiedy wymagane jest gruntowanie podłoża, a kiedy można je pominąć?
Kwadratowe nowości 2010
Łazienka na długie lataAktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)