Drzwi i bramy garażowe Hörmann. Tędy ciepło nie ucieka!

2013-06-13
Coraz lepiej ocieplone bramy garażowe i coraz skuteczniej zapobiegające ucieczce ciepła z domu drzwi wejściowe. Firma Hörmann - od lat realizująca zasady budownictwa ekologicznego – systematycznie wprowadza na rynek innowacyjne rozwiązania o coraz wyższej efektywności energetycznej.

Ciepło w domu i garażu
W garażach usytuowanych w bryle domu ciepło z graniczących z nimi ogrzewanych pomieszczeń przenika do garażu, a potem na zewnątrz. Dlatego takie garaże powinny być wyposażone w bramę segmentową zbudowaną z odpowiednio grubych stalowych segmentów. Im grubsza brama - tym mniejsze straty ciepła. Najcieplejsze bramy zbudowane są z paneli o grubości 42 mm. Bardzo ważne też jest, by brama dokładnie wypełniona była wysokiej jakości pianką poliuretanową.  Ale to nie wszystko. Jeśli chcemy by ciepło z naszego garażu nie uciekało, sprawdźmy czy brama ma odpowiednie uszczelki między segmentami oraz między segmentami a ościeżnicą. Upewnijmy się też, czy posiada uszczelki na wszystkich swoich krawędziach. Uszczelki powinny być trwałe, elastyczne i odporne na działanie warunków pogodowych. Bramą, która spełnia te wszystkie wymagania jest brama LPU 40 firmy Hörmann. Dzięki temu jej współczynnik przenikania ciepła U wynosi
1,3 W/m2.  Ale może być jeszcze lepszy…

Z ThermoFrame – jeszcze cieplej
Energooszczędność bramy garażowej zależy bowiem także od sposobu w jaki ją zamontujemy. Najnowszym, skonstruowanym przez firmę Hörmann, systemem dodatkowo ograniczającym straty energii cieplnej jest montaż ościeżnicy ThermoFrame. Dzięki niej brama oddzielona jest od ściany budynku przegrodą termiczną, która minimalizuje straty ciepła.
Z taką ościeżnicą brama LPU 40 poprawia swoją izolacyjność nawet o 15 procent!

Ciepłe i bezpieczne drzwi
Ucieczce ciepła z domu zapobiegną też odpowiednio skonstruowane drzwi wejściowe. Szukając takich, zwróćmy uwagę na grubość skrzydła i ościeżnicy. Pamiętajmy, że zarówno płyta, jak i ościeżnica powinny mieć przegrodę termiczną i być wypełnione pianką poliuretanową. Nie zapominajmy o uszczelkach. Energooszczędne drzwi muszą  posiadać podwójne, a najlepiej potrójne uszczelki na wszystkich swoich krawędziach. Na prawdziwą ochronę przed wiatrem i deszczem nie możemy też liczyć bez właściwie zbudowanego progu. Najlepszy jest próg z aluminium i tworzywa sztucznego, wyposażony w przegrodę termiczną oraz potrójne uszczelnienie. Jeśli decydujemy się na drzwi z przeszkleniem, szukajmy takich wzorów, gdzie zastosowano 3-szybowe szkło izolacyjne.Firma Hörmann oferuje całą gamę spełniających te kryteria drzwi – zarówno stalowych, jak i aluminiowych. Najnowszą  propozycją są drzwi ThermoPro Plus o współczynniku przenikania ciepła U nawet  0,8 W/m2K. Tak dobrą izolacyjność osiągnięto m.in. dzięki stalowej płycie o grubości 65 mm i aluminiowej ościeżnicy o grubości 80 mm.
Drzwi ThermoPro Plus to nie tylko energooszczędność, ale także bezpieczeństwo. Standardowo wyposażone są w 5-punktowy zamek przeciwwłamaniowy; można też zamówić je w wersji przeciwwłamaniowej, w klasie 2 (RC 2) wg PN – EN 1627. W ofercie są też naświetla boczne i górne o bardzo dobrej izolacyjności. 

Ciepło, bezpiecznie i pięknie
Nowoczesna brama garażowa i drzwi wejściowe chronią nasz dom przed ucieczką ciepła i złodziejami, ale są też ważnym elementem dekoracyjnym.
Oferowana przez firmę Hörmann bogata paleta wzorów i dekorów energooszczędnych bram i drzwi pozwoli dobrze dopasować je do siebie i idealnie  wkomponować w elewację budynku.