2300 zł
Zobacz odbicie
lustrzane
Dostępny od ręki
Kup teraz
Dodaj do schowka
Masz pytania do projektu? Zapytaj nas
Koszt wysyłki
GRATIS
Zestaw dodatków do projektu

LIDO C - dom mieszkalny, całoroczny z antresolą Nowoczesny design, uroczy dom mieszkalny na pozowlenie na budowę lub na zgłoszenie, jeśli usytuowany z zachowaniem odstępów od granicy (4 m dla...

Czytaj więcej

Powierzchnia użytkowa 24.00 m²
+ Antresola9.2 m²
Min. wymiary działki
długość x szerokość
13.80 x 14.00 m
Dostępne technologiemurowana, szkieletowa
Warianty projektuwersja letniskowa, wersja całoroczna
Zobacz pełne dane projektu

Dane techniczne

Powierzchnia użytkowa
+ Antresola
24.00 m²
9.2 m²
Powierzchnia zabudowy 35.00 m²
Powierzchnia kondygnacji netto 35.83 m²
Powierzchnia całkowita 78.88 m²
Kubatura 201.00 m³
Kąt nachylenia dachu40°
Wymiary budynku
długość x szerokość
6.00 x 5.80 m
Wysokość budynku 7.02 m
Min. wymiary działki
długość x szerokość
13.80 x 14.00 m
Powierzchnia zabudowydo 35m²
Ilość pokoi2
Dachdwuspadowy
Kondygnacjaz poddaszem
Ilość pomieszczeń4
Pow. tarasów20.3 m²
Pow. tarasów/werandy/wiaty/schodów zew.20.3 m²

Opis i technologia projektu

LIDO C - dom mieszkalny, całoroczny z antresolą
Nowoczesny design, uroczy dom mieszkalny na pozowlenie na budowę lub na zgłoszenie, jeśli usytuowany z zachowaniem odstępów od granicy (4 m dla ścian z otworami okiennymi i 3 m dla ścian z otworami) obszar jego oddziaływania nie wykracza poza działkę, którą się dysponuje do celów budowlanych.


Zobacz czym różni się projekt domku letniskowego od domu całorocznego?


Po zlikwidowaniu pełnych schodów, wstawienie wyłazu i zmianie nazwy antresoli na strych/poddasze nieużytkowe jest możliwe stawianie budynku na zgłoszenie. Zobacz LIDO A - na zgłoszenie

Objaśnienia do kolekcji projektów LIDO:


LIDO, LIDO 2, LIDO 3 - domy letniskowe wymagające pozwolenia na budowę, posiadają pełne schody oraz sypialnię na antresoli. Nie mają dociepleń przegród: dachu, ścian. Ich wymiary zewnętrzne to 5,72x5,52m W świetle przepisów budynek na zgłoszenie do 35m2 powierzchni zabudowy ma być parterowy, w domyśle pozbawiony pełnych schodów (murowanych np.) oraz kondygnacji nad parterem. Antresola z takimi schodami może być traktowana jako kondygnacja, ale nie musi, wiele zależy tu od interpretacji urzędu. Biorąc pod uwagę to ryzyko domek ma status domu na pozwolenie na budowę. Jeśli Inwestor chce spróbować procedury zgłoszenia robi to na własne ryzyko.

LIDO A, LIDO 2 A, LIDO 3 A - domy letniskowe na zgłoszenie do 35 m2 powierzchni zabudowy. Nie mają dociepleń przegród: wełny między krokwiami, styropianu od zewnątrz. Wymiary 5,72x5,52m. Litera "A" oznacza, że jest to domek na zgłoszenie, tzn. projekty te spełniają wymogi budynku na zgłoszenie do 35m2.Analogicznym projektem na zgłoszenie jest G339A. Domki z serii LIDO A nie mają pełnych schodów, ale właz na strych na antresoli. Na etapie realizacji można wstawić w tym miejscu dowolne schody systemowe, młynarskie, kręcone lub inne. W opisie rzutów antresola figuruje jako strych jej rzeczywiste przeznaczenie jest sprawą Inwestora. 

LIDO A OC, LIDO 2 A OC, LIDO 3 A OC domy letniskowe na zgłoszenie do 35 m2 powierzchni zabudowy z ocieplonymi przegrodami. Po dodaniu termoizolacji ich wymiary zewnętrze wynoszą 6x5,8m.Nie mają pełnych schodów, a antresola nosi nazwę strychu.

LIDO C, LIDO 2 C, LIDO 3 C domy mieszkalne, całoroczne wymagające pozwolenia na budowę. Mają pełne schody, kurtynę powietrzną, system c.o. oraz docieplone dach, ściany. Wymiary zewnętrznę 6x5,8m.
 

W projektach rekomendujemy:  produkty Porotherm, Koramic, Terca firmy Wienerberger;  bramy, napędy i drzwi marki Hörmann; okna połaciowe VELUX; materiały izolacyjne Isover; systemy ociepleń TermoOrganika; systemy grzewcze Viessmann; system rekuperacji VENTS oraz systemy kominowe HOCH.

Każdy z czterech egzemplarzy zamówionego u nas kompletu dokumentacji architektoniczno-konstrukcyjnej z branżami jest zaplombowany. Więcej informacji o plombach znajdziesz tu - Dlaczego plombujemy dokumentację?

By upewnić się, czy projekt pasuje do warunków zabudowy Twojej działki lub do wytycznych planu miejscowego zamów rysunki szczegółowe (pod rzutem) oraz przedstaw je lokalnemu projektantowi adaptującemu (możesz skorzystać z pomocy naszych przedstawicieli).

Rzuty i przekroje

Rzut przyziemia

Rzut przyziemia

NrNazwaPow. użytkowa [m²]Pow. netto [m²]
2Łazienka3.23.2
3Salon z kuchnią i kominkiem15.115.1
1Wiatrołap5.75.7
Suma2424
Zamów szczegółowe rysunki
Rzut poddasza

Rzut poddasza

NrNazwaPow. użytkowa [m²]Pow. netto [m²]
1Sypialnia na antresoli9.211.83
Suma9.211.83
Zamów szczegółowe rysunki

Kosztorys orientacyjny brutto

Stan zerowy13056 zł
Stan surowy28723 zł
Roboty wykończeniowe wewnętrzne18197 zł
Roboty wykończeniowe zewnętrzne7589 zł
Instalacje i przyłącza14035 zł
Suma81600 zł

Realizacje projektu "LIDO C dom mieszkalny, całoroczny z antresolą"

Realizacja projektu domu na zgłoszenie do 35m2 powierzchni zabudowy - LIDO
Wizualizacja wnętrz domu - LIDO

Konfigurator produktów techniki grzewczej

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź