(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Gresy techniczne – idealne pokrycie podłóg garażowych

Gresy techniczne – idealne pokrycie podłóg garażowych

opublikowano: 2013-01-03

Garaż jest miejscem o szczególnym przeznaczeniu – panujące w nim trudne warunki, takie jak wahania temperatury, zawilgocenie i narażenie powierzchni na uszkodzenia mechaniczne wymagają zastosowania szczególnego pokrycia podłogi.

Jeżeli nie chcemy pozostawiać podłogi w stanie surowym, bo zależy nam również na walorach estetycznych, to doskonałą alternatywą dla betonowej posadzki są gresy techniczne. Płytki te należą do grupy najbardziej odpornych na działanie czynników zewnętrznych, w związku z czym idealnie nadają się do tego, aby wyłożyć nimi wszelkie powierzchnie podlegające nie tylko zwiększonemu natężeniu ruchu, ale także niekorzystnym czynnikom środowiskowym.

Gres techniczny to rodzaj płytki ceramicznej przeznaczonej do zadań specjalnych. Dzięki zastosowaniu technologii produkcji zakładającej uzyskanie maksymalnie twardego wyrobu cechuje się wysoką wytrzymałością na zginanie oraz odpornością na ścieranie. Gresy te są jednorodne w przekroju (barwienie w masie) i nie posiadają wierzchniej warstwy szkliwa, dzięki czemu nie musimy martwić się o to, że z biegiem czasu na wskutek intensywnego użytkowania podłogi ich wygląd ulegnie pogorszeniu.

Po drugie – gresy techniczne przynależą do grupy nasiąkliwości wodnej BIa (E ≤ 0,5%), co w praktyce oznacza, że są mrozoodporne. Ma to znaczenie w przypadku spadku temperatury poniżej zera, co może zdarzyć się w momencie awarii systemu ogrzewania bądź pozostawienia otwartych drzwi garażowych przez dłuższą chwilę w okresach zimowych. Ponadto tak mała wartość nasiąkliwości powoduje, że żadna ciecz nie jest w stanie wniknąć w strukturę płytki, a więc ewentualne zaplamienia dotyczyć będą jedynie wierzchniej warstwy, skąd plamy można relatywnie łatwo usunąć.

 

Po trzecie zaś gres techniczny cechuje wysoki parametr antypoślizgowości (satyna/gładka R10), co gwarantuje nam stabilne stąpanie po podłodze nawet w przypadku rozlania się płynów lub chwilowego oblodzenia powierzchni warsztatowej lub garażu (badanie wykonywane wg normy DIN 51130, gdzie klasy podawane są jako R9, R10, itd., nie dotyczy warunków na zewnątrz). Dodatkowo w kolekcjach gresów technicznych znajdziemy stopnice ryflowane (R11) do zastosowania w wyjątkowo newralgicznych miejscach, a w asortymencie niektórych kolekcji (dotyczy gresów o grubości 8 mm) także wariant powierzchni ze strukturą (klif R11).


W ofercie Kwadro Ceramiki, będącej jedną z marek Grupy Paradyż, dostępnych jest wiele kolekcji gresów technicznych, spełniających wszystkie warunki do tego, aby zastosować je w tak wymagających pomieszczeniach jak garaże. Oferta gresu technicznego w formacie 30 x 30 cm obejmuje szeroką gamę kolorów w wersjach sól-pieprz lub monokolor. Wszystkie kolekcje obejrzeć można na stronie www.kwadroceramika.com w zakładce Gresy techniczne.


Przeczytaj także:

Na grzyby do… łazienki
Najszersza oferta podłóg i drzwi Ruck Zuck już w Wałczu
Kolor na dobry dzieńAktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)