Gresy techniczne – idealne pokrycie podłóg garażowych

2013-01-03
Garaż jest miejscem o szczególnym przeznaczeniu – panujące w nim trudne warunki, takie jak wahania temperatury, zawilgocenie i narażenie powierzchni na uszkodzenia mechaniczne wymagają zastosowania szczególnego pokrycia podłogi.

Jeżeli nie chcemy pozostawiać podłogi w stanie surowym, bo zależy nam również na walorach estetycznych, to doskonałą alternatywą dla betonowej posadzki są gresy techniczne. Płytki te należą do grupy najbardziej odpornych na działanie czynników zewnętrznych, w związku z czym idealnie nadają się do tego, aby wyłożyć nimi wszelkie powierzchnie podlegające nie tylko zwiększonemu natężeniu ruchu, ale także niekorzystnym czynnikom środowiskowym.

Gres techniczny to rodzaj płytki ceramicznej przeznaczonej do zadań specjalnych. Dzięki zastosowaniu technologii produkcji zakładającej uzyskanie maksymalnie twardego wyrobu cechuje się wysoką wytrzymałością na zginanie oraz odpornością na ścieranie. Gresy te są jednorodne w przekroju (barwienie w masie) i nie posiadają wierzchniej warstwy szkliwa, dzięki czemu nie musimy martwić się o to, że z biegiem czasu na wskutek intensywnego użytkowania podłogi ich wygląd ulegnie pogorszeniu.