Grupa VELUX powołuje Larsa Peterssona na nowego dyrektora generalnego...

2022-09-01

Grupa VELUX powołuje Larsa Peterssona na nowego dyrektora generalnego, który zastąpi przechodzącego na emeryturę Davida Briggsa. Lars Petersson jest obecnie prezesem i dyrektorem generalnym w firmie Hempel i dołączy do Grupy VELUX 1 listopada 2022 r. Do tego czasu funkcję tymczasowego dyrektora generalnego będzie pełnił Anders Götzsche, dyrektor finansowy Grupy VELUX.

Lars Petersson przechodzi do Grupy VELUX ze stanowiska dyrektora generalnego w Hempel - globalnej firmie z siedzibą w Danii z branży powłok lakierniczych. Przed objęciem stanowiska w firmie Hempel, Lars Petersson  zajmował najwyższe stanowiska kierownicze w grupie Inwido, szwedzkiego producenta okien i drzwi oraz francuskiego producenta rozwiązań podłogowych Tarkett. Od 2019 roku Lars Petersson był członkiem zarządu w firmie Dovista należącej do Holdingu VKR.

Lars Petersson wnosi bogate doświadczenie i niewątpliwe osiągnięcia zdobyte w globalnych firmach produkcyjnych w powiązanych branżach. Pod jego kierownictwem firma Hempel z powodzeniem wdrożyła ambitną strategię rozwoju z wyraźną koncentracją na klientach i równie silnym zobowiązaniem do objęcia przywództwa w zakresie zrównoważonego rozwoju. Jestem przekonany, że Lars to odpowiednia osoba do kierowania nieustającym rozwojem Grupy VELUX - stwierdza Jørgen Jensen, prezes zarządu Grupy VELUX.

Jestem zaszczycony i podekscytowany, że otrzymałem możliwość kierowania Grupą VELUX. Pracuję w branży materiałów budowlanych od dwóch dekad i zawsze podziwiałem firmę VELUX za jej silną markę i wysoką jakość. Grupa VELUX ma ogromne dziedzictwo w definiowaniu całej branży, przy jednoczesnym zachowaniu silnego poczucia odpowiedzialności społecznej. Naprawdę nie mogę się doczekać, aby stać się częścią VELUX i pomóc w realizacji ambitnych celów określonych w niedawno wprowadzonej strategii rozwoju firmy, przy jednoczesnym podnoszeniu poprzeczki prowadzenia zrównoważonego biznesu - mówi Lars Petersson.

Lars Petersson ma 53 lata i jest Szwedem. Mieszka w okolicach Kopenhagi z rodziną - żoną Anniką, i dwójką dorosłych dzieci.

 

David Briggs przechodzi na emeryturę

Po pięciu latach u steru Grupy VELUX, we wrześniu David Briggs ustąpi ze stanowiska dyrektora generalnego.

David miał udaną karierę w Grupie VELUX od prawie 30 lat, a pod jego pięcioletnim kierownictwem jako dyrektora generalnego Grupa VELUX osiągała kolejne sukcesy i szybciej się rozwijała. Przykro mi, że odchodzi, ale w pełni szanuję jego pragnienie spędzenia więcej czasu z rodziną - zaznaczył prezes zarządu Grupy VELUX Jørgen Jensen.

Wraz z zarządem i silnym zespołem zarządzającym, David wdrożył ekscytującą strategię, której celem były zapewnienie znaczącego wzrostu do 2030 roku i zapewnienie faktycznej pozycji lidera w zakresie zrównoważonego rozwoju w sektorze budowlanym. Pozostajemy w pełni oddani podstawom tej strategii - dodaje Jørgen Jensen.

Największym zaszczytem i przywilejem w moim życiu było kierowanie Grupą VELUX i reprezentowanie tej wspaniałej firmy oraz wszystkich moich wybitnych kolegów i koleżanek. Od 2018 roku uzyskaliśmy wyniki, z których wszyscy możemy być dumni - wyniki znacznie wykraczające poza to, co wielu uważało za możliwe. Osiągnęliśmy to dzięki zaangażowaniu moich kolegów i koleżanek, ale także naszych partnerów, dostawców i oczywiście klientów - przyznaje dyrektor generalny David Briggs.

Naprawdę wierzę, że najlepsze jest jeszcze przed nami, jak określono w strategii korporacyjnej, którą rozpoczęliśmy w 2021 roku i która już zaczyna przynosić dobre wyniki. Trudno odejść od czegoś, co tak bardzo kocham, i w co tak bardzo wierzę. Czuję jednak, że nadszedł właściwy czas dla mnie i mojej rodziny. Dzięki silnemu zarządowi wspieranemu przez niezwykle pomocnych, długoterminowych udziałowców firmy VELUX, nie mam wątpliwości, że firma VELUX będzie się dalej rozwijać i przez wiele lat nadal będzie prawdopodobnie najlepszą na świecie firmą w branży materiałów budowlanych - podsumowuje David Briggs.

 

W razie dalszych pytań, prosimy o kontakt:

Stine Green Paulsen, dyrektor ds. globalnych relacji z mediami, stine.paulsen@velux.com, +45 61120332

Proponowane projekty