Drewniane drzwi wewnętrzne firmy Hörmann Stabilna konstrukcja, trwała powierzchnia, łatwy montaż

2017-08-27

Wytrzymała, stabilna konstrukcja i odporna na różnego rodzaju uszkodzenia powierzchnia – to cechy nowych drewnianych drzwi wewnętrznych firmy Hörmann. Produkowane w najnowocześniejszej technologii i z najwyższej jakości materiałów drzwi mają też szereg rozwiązań usprawniających montaż.


Wybór drzwi wewnętrznych do domu to decyzja na kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Dlatego tak ważne jest, aby były one mocne i odporne na wypaczenie, a ich powierzchnie nie ulegały uszkodzeniom. Tym co głównie decyduje o trwałości drzwi - obok najwyższej jakości materiałów i nowoczesnej technologii produkcji – jest konstrukcja płyt drzwiowych i ościeżnic. Ale nawet tak drobne detale jak uszczelki i zaczepy zamka mają wpływ na ich parametry jakościowe, łatwość montażu i trwałość.


Drewniane drzwi wewnętrzne firmy Hörmann wyróżniają się przede wszystkim szczegółami konstrukcyjnymi. Konstrukcja drzwi została tak opracowana, by wzmocnić najważniejsze elementy, takie jak rama czy ościeżnica.


Wzmocniona konstrukcja

Wzmocnienie ramy płyty drzwiowej wykonane zostało z pełnej płyty wiórowej o szerokości 80 mm po stronie zawiasów i zamka. To gwarantuje większą stabilność i wytrzymałość skrzydeł drzwiowych z wkładem węzowym, z otworowanej płyty wiórowej lub z przekładkami z otworowanej płyty wiórowej.


Ościeżnice natomiast produkowane są ze stabilnego rdzenia o grubości 25 mm i opaski wykonanej standardowo z najwyższej jakości płyty MDF. Takie wykonanie gwarantuje stabilność ich kształtu, zapobiega też zarysowywaniu na zaokrągleniach opaski. Melaminowa powłoka od wewnętrznej strony rdzenia ościeżnicy chroni ponadto przed przenikaniem wilgoci ze ściany do ościeżnicy, a jej szorstka powierzchnia zapewnia lepszą przyczepność pianki montażowej.


Jarzmo zawiasu, które wzmocnione zostało włóknem szklanym, jest mocowane na cztery wkręty i wyposażone w bardzo długie tuleje prowadzące. Rozwiązanie to zapewnia bardzo dobrą stabilność zawiasów, których nośność wynosi nawet 80 kg, zapobiega także opadaniu skrzydła drzwiowego. Do zawieszania cięższych płyt drzwiowych stosuje się jarzma zawiasów wykonane ze stali.

 

Tak wytrzymała konstrukcja gwarantuje bezpieczeństwo. Zapewnia je też wyposażenie drzwi w blachę zaczepową mocowaną na sześć wkrętów. Osadzone w wyfrezowanym zagłębieniu zaczepy są zlicowane z płaszczyzną i przykręcane do rdzenia drewnianej ościeżnicy przez metalowe opaski hakowe. 

 

Wytrzymała powierzchnia

Nie tylko konstrukcja, ale także powierzchnia drewnianych drzwi wewnętrznych firmy Hörmann jest wyjątkowo wytrzymała. Dzięki specjalnej technologii produkcji firmie Hörmann udało się wprowadzić na rynek drzwi o powierzchni, która jest trwale odporna na duże obciążenia podczas codziennej eksploatacji. Powierzchnia Duradecor powstaje w specjalnym procesie produkcji, w którym trzy warstwy - okleina dekoracyjna, nośnik i płyta wierzchnia - są poddawane działaniu wysokiego ciśnienia i razem sprasowane. Ta technologia gwarantuje praktyczną nierozerwalność połączenia materiałów i lepszą jakość wykończenia niż dostępne na rynku laminaty. Powierzchnia Duradecor jest niemal tak wytrzymała jak blaty kuchenne: odporna na ścieranie, uderzenia i wysoką temperaturę oraz wyjątkowo łatwa w pielęgnacji. 

 

Jednocześnie zapewnia ona mnogość wariantów aranżacyjnych. Oferowana jest bowiem w kolorze białym, jasnoszarym i antracytowym oraz w okleinie, która zarówno w wyglądzie, jak i dotyku doskonale imituje drewno. 

Drewniane drzwi wewnętrzne firmy Hörmann zamówić też można w kilku innych rodzajach powierzchni. Mogą to być forniry z  naturalnego drewna, a także wysokiej jakości lakierowane powierzchnie w różnych kolorach.  

 

Łatwy montaż 

Wytrzymała powierzchnia Duradecor to także duża zaleta podczas montażu drzwi. Dodatkowo montaż drewnianych ościeżnic ułatwiają stosowane tu przez firmę Hörmann stabilne łączniki naroży, które łączą elementy pionowe z belką górną ościeżnicy. Połączenie na wkręty łatwo się mocuje, wygodnie reguluje i - co ważne - eliminuje konieczność wiercenia widocznych otworów w okładzinie ościeżnicy.

 

 

Montaż drzwi przebiega bardzo sprawnie także dlatego, że uszczelki są fabrycznie docinane na odpowiednią długość i osadzane w gotowych drzwiach. To wysokiej jakości dwukomorowe uszczelki, które chronią przez zimnem i przeciągami oraz zapewniają dobrą amortyzację podczas zamykania skrzydła drzwiowego. Połączenie twardej wkładki z miękkim profilem uszczelki zapobiega też późniejszemu kurczeniu się materiału.

 

Drewniane drzwi wewnętrzne firmy Hörmann mają wzmocnioną ramę płyty drzwiowej oraz bardzo wytrzymałą konstrukcję ościeżnicy.  

Stabilne zawiasy i dodatkowe zabezpieczenia w obszarze zamka i zaczepu zapewniają większe bezpieczeństwo. 

Proponowane projekty