Garaż pasujący do nowoczesnej stodoły - barn garage

2022-09-16

Do stworzonej przez nas kolekcji projektów nowoczesnych stodół dołączył odpowiadający mu budynek, bez którego nie sposób wyobrazić sobie kompletne gospodarstwo domowe. Co to takiego? Oczywiście nowoczesny garaż. Popularne barn house'y to proste bryły: bez okapu, z dachem blaszanym na rąbek, nierzadko ze ścianami wykonanymi również z panelowej blachy. Nieczęsto znajdziemy w tego typie budownictwu pomieszczenia garażowe, skoro budynek ma być minimalistyczny o wyraźnie podzielonych strefach dziennych i nocnych, to gdzie usytuować garaż?

W skarpie, piwnicy - a może jako wolno stojący?

W rejonie górskim zdarzają się nowoczesne stodoły, które mają na poziomie 0 lub -1 zlokalizowany garaż. Przykładem tego typu obiektu jest wybudowany w Brennej w dzielnicy Hołcyna- Biały Dom, jest przeznaczony na wynajem. 

Wąska bryła osadzona w zboczu z garażem, który stanowi pierwszą kondygnację tego wypoczynkowego obiektu.

Fot. https://bialydombrenna.pl/

 

A może lepiej postawić osobno garaż? 

Dlaczego? Głosów za będzie kilka, oto zalety: taniej jest postawić garaż jako wolnostojący bez izolacji, która byłaby konieczna w wersji mieszkalnej. Poza tym, można to zrobić na kolejnym etapie, po wybudowaniu domu, gdy znów zaoszczędzimy na taką inwestycję. Bywa, że na działce siedliskowej rolnej należy postawić budynek gospodarczy, idealnie w tym celu sprawdzi się projekt G351 z nazwą budynek gospodarczy. 

Jak to wygląda, a no tak, przed nami MOCA oraz LA PAMPA 2. 

Co innego? Dokleić garaż.

Ciekawą propozycją na tle powyższych wydaje się doklejenie garażu do barn house, nowoczesnej stodoły. Jak to wygląda? Zobaczcie SEVILLĘ 6A. Nowoczesny dom bezokapowy z ramą ścian oraz unikalna stolarką a także drewnianymi wstawkami w elewacji, które nadają charakteru całości. 

 

Proponowane projekty