2599 zł
Gwarancja najniższej ceny i najszybszej wysyłki
Zobacz odbicie
lustrzane
Dostępny od ręki
Kup teraz
Dodaj do schowka
Masz pytania do projektu? Zapytaj nas
Koszt wysyłki
GRATIS
Zestaw dodatków do projektu

MANAGUA - dom letniskowy Zapytaj o możliwość zaadaptowania budynku do wersji całorocznej. Zobacz Managuę jako  kuchnię letnią Marzysz o domu letniskowym w zacisznej wypoczynkowej miejscowości?...

Czytaj więcej

Powierzchnia użytkowa 36.36 m²
+ taras31.5 m²
Min. wymiary działki
długość x szerokość
14.20 x 15.00 m
Dostępne technologiemurowana, szkieletowa
Zobacz pełne dane projektu

Rzuty i przekroje

Rzut przyziemia - WERSJA A

Rzut przyziemia - WERSJA A

NrNazwaPow. użytkowa [m²]Pow. netto [m²]
2.Część sypialniana6.80
3.Garderoba3.190
4.Łazienka3.50
5.Pomieszczenie gospodarcze3.070
1.Salon z aneksem kuchennym19.80
Suma36.360
6.Taras31.520
Suma31.520
Zamów szczegółowe rysunki
Rzut przyziemia - WERSJA B

Rzut przyziemia - WERSJA B

NrNazwaPow. użytkowa [m²]Pow. netto [m²]
2Część sypialniana12.240
4Pomieszczenie gospodarcze3.070
1Salon z aneksem kuchennym180
3Łazienka3.50
Suma36.810
5taras31.520
Suma31.520
Zamów szczegółowe rysunki
Rzut przyziemia - WERSJA C

Rzut przyziemia - WERSJA C

NrNazwaPow. użytkowa [m²]Pow. netto [m²]
3Część sypialniana12.240
4Łazienka3.50
2Kuchnia3.070
1Salon z aneksem jadalnym180
Suma36.810
5taras31.520
Suma31.520
Zamów szczegółowe rysunki
Rzut przyziemia - WERSJA D

Rzut przyziemia - WERSJA D

NrNazwaPow. użytkowa [m²]Pow. netto [m²]
2Kuchnia3.070
4Łazienka3.50
3Część sypialniana14.310
1Salon z aneksem jadalnym15.750
Suma36.630
5taras31.520
Suma31.520
Zamów szczegółowe rysunki

Dane techniczne

Powierzchnia użytkowa
+ taras
36.36 m²
31.5 m²
Powierzchnia zabudowy 45.00 m²
Powierzchnia kondygnacji netto 0.00 m²
Powierzchnia całkowita 76.50 m²
Kubatura 140.00 m³
Kąt nachylenia dachu
Wymiary budynku
długość x szerokość
9.00 x 5.00 m
Wysokość budynku 3.56 m
Min. wymiary działki
długość x szerokość
14.20 x 15.00 m
Dachjednospadowy
Kondygnacjaparterowe
Ilość pomieszczeń2
Pow. tarasów/werandy/wiaty/schodów zew.31.5 m²
Projekt z wejściem od południaTak

Opis i technologia projektu

MANAGUA - dom letniskowy

 


Marzysz o domu letniskowym w zacisznej wypoczynkowej miejscowości? Może Managua to właśnie ten wymarzony domek, który w 100% spełni Twoje oczekiwania. Salon z aneksem kuchennym, część sypialna, łazienka, garderoba oraz pomieszczenie gospodarcze tworzą dopasowaną do Twoich potrzeb przestrzeń do wypoczynku i cieszenia się życiem. Projekt dostępny w 4 wariantach aranżacji wnętrza. Oczywiście w zależności od potrzeby (np. gdy powiększy Ci się rodzina) możesz go modyfikować już po wybudowaniu.  

Ten projekt jest efektem poszukiwań nowej oryginalnej i stylowej formy w kategorii domów letniskowych. Projekt Managua oraz inne projekty z płaskim/pulpitowym dachem mogą być dobrym rozwiązaniem nie tylko dla prywatnych inwestorów. Postawione w większej grupie mogą z powodzeniem pełnić funkcje komercyjne w miejscowościach wypoczynkowych, w szczególności nadmorskich. Managuę wyróżnia prosta bryła oraz ciekawe łączenie materiałów i kolorów elewacji. Drewno i szarości tworzą efektowną całość. Kolor olchy lub jasnego orzecha, który pokrywa odeskowania w połączeniu z szarą, betonową barwą elewacji dają ciekawy, nowoczesny wygląd  i mogą stanowić dominantę kolorystyczną również we wnętrzu.

Doskonale dopasowana pergola obszernego tarasu dopełnia kompozycję. Jej drewniana konstrukcja zapewni cień, ale również odpowiedni przewiew. Na wizualizacji dostrzec można asymetrycznie rozłożone żaluzje, które można dopasować do pory dnia, usytuowania słońca i układu mebli ogrodowych na tarasie. To kolejna sugestia projektantów, którą powinni rozważyć Inwestorzy.  Drzwi wejściowe zostały zastąpione obszernymi drzwiami trarasowymi. Taras jest przestrzenią, która jest niezmienna w Managui. Natomiast aranżacja wnętrz jest dostępna, aż w czterech wariantach. Jest to ukłon w stronę przyszłych mieszkańców oraz ich preferencji, w zależności od tego, ilu ich jest oraz jakie funkcjonalności wybierają - wnętrze może prezentować się następująco:


Wariant A - dla dwojga
Składa się na niego salon z aneksem kuchennym, częścią sypialną i garderobą na zachodniej stonie, łazienką i pomieszczeniem gospodarczym na wschodniej. Punktem centralnym domku jest kominek usytuowany w salonie, znajdująca się tam sofa może być oczywiście rozkładana. Przestrzeń w tym wariancie zagospodarowana jest tak, jakby przeznaczona była minimum dla dwojga osób.
W wariancie B - dla 2 + 1
Kosztem garderoby powiększona zsotała część sypialna, do której można dodać przepierzenie oddzielające część przeznaczoną np. dla rodziców i część dla dzieci. Aby pomieścić większą ich liczbę można wstawić łóżko piętrowe, do wykorzystania jest też salon.Wariant C - dla 2 + 2
Powiększona część jadalna oraz osobna półotwarta kuchnia poszerzają przestrzeń do miłego spędzania czasu w pokoju dziennym. Podobnie, jak w wariancie B sypialnia na pewno pomieści 4 osoby. Wariant D -  5+
W tej opcji uzyskujemy największą przestrzeń sypialną, przy piętrowych łóżkach może to być nawet 8 osób na 14 m2. Powiększony salon sprzyja integracji.Jest to świetne rozwiązanie dla inwestorów chcących z Managui zrobić domek letniskowy pod wynajem lub dedykowany większym rodzinom. 


 
Projekt składa się z części architektonicznej, konstrukcyjnej, wewnętrznych instalacji wod.-kan, c. o. i elektrycznej. W projekcie załączone są podstawowe zestawienie stali, drewna i stolarki okienno-drzwiowej. Do projektu dołączamy bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian, oświadczenie projektantów o wykonaniu projektu zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami oraz kserokopie uprawnień projektantów wraz z aktualnym wpisem do izby.

Technologia tradycyjna:
- ściany zewnętrzne nośne murowane grubości 30cm .
- ściany wewnętrzne działowe grubości 12cm .
- wszystkie ściany wykonane z pustaków ceramicznych "POROTHERM" .
- wysokość budynku 3,56m .
- dach jednospadowy 8° .
- więźba dachowa drewniana.
 

W projektach rekomendujemy:  produkty Porotherm, Koramic, Terca firmy Wienerberger;  bramy, napędy i drzwi marki Hörmann; okna połaciowe VELUX; systemy ociepleń TermoOrganika; systemy grzewcze Viessmann.

Szczegóły dotyczące poszczególnych przegród znajdziesz we wpisie Technologie

Każdy z 6 egzemplarzy (3 projekty architektoniczno-budowlane i 3 projekty techniczne) zamówionego u nas kompletu dokumentacji architektoniczno-konstrukcyjnej z branżami jest zaplombowany. Więcej informacji o plombach znajdziesz tu - Dlaczego plombujemy dokumentację?

By upewnić się, czy projekt pasuje do warunków zabudowy Twojej działki lub do wytycznych planu miejscowego zamów rysunki szczegółowe (pod rzutem) oraz przedstaw je lokalnemu projektantowi adaptującemu (możesz skorzystać z pomocy naszych przedstawicieli).

Zestawienia materiałów

Technologia murowana tradycyjna
Pow. ścian nośnych zew.66 m²
Pow. ścian działowych wew.13 m²

Kosztorys orientacyjny brutto

Stan zerowy19198 zł
Stan surowy42236 zł
Roboty wykończeniowe wewnętrzne26757 zł
Roboty wykończeniowe zewnętrzne11159 zł
Instalacje i przyłącza20638 zł
Suma119988 zł

Realizacje projektu "MANAGUA dom letniskowy"

Wizualizacja wnętrza projektu domu letniskowego - MANAGUA

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź