450 zł
Zobacz odbicie
lustrzane
Dostępny od ręki
Kup teraz
Dodaj do schowka
Masz pytania do projektu? Zapytaj nas
Koszt wysyłki
GRATIS
Zestaw dodatków do projektu
Powierzchnia użytkowa38.65 m²
Min. wymiary działki (długość x szerokość)7.50 x 9.00 m
Dostępne technologiemurowana, szkieletowa
Zobacz pełne dane projektu

Dane techniczne

Powierzchnia użytkowa38.65 m²
Powierzchnia zabudowy39.00 m²
Powierzchnia kondygnacji netto38.65 m²
Powierzchnia całkowita39.00 m²
Kubatura164.92 m³
Kąt nachylenia dachu30°
Wymiary budynku
długość x szerokość
6.50 x 6.00 m
Wysokość budynku5.15 m
Min. wymiary działki
długość x szerokość
7.50 x 9.00 m
Liczba stanowisk2 stanowiska
Dachdwuspadowy
Funkcjaz wiatą
Ilość pomieszczeń1

Opis i technologia projektu

W4 - projekt wiaty dwu stanowiskowej

PRZEZNACZENIE I PROGRAM UŻYTKOWY :

 

Wiata garażowa, parterowa, niepodpiwniczona.

 

PRZYZIEMIE:

dwa stanowiska postojowe.

 

FORMA ARCHITEKTONICZNA:


Budynek o zwartej bryle, parterowy. Budynek przekryty jest dachem dwuspadowym. Maksymalna wysokość budynku wynosi 5,15m. Nowoprojektowany budynek swoją formą nawiązywać winien do zabudowy występującej w sąsiedztwie planowanej inwestycji.

 

KONSTRUKCJA :

Główne rozwiązania konstrukcyjno - materiałowe:
Projektowany budynek zaprojektowano w technologii murowanej. Główną konstrukcję nośną stanowić będą: stopy i słupy żelbetowe, dach dwuspadowy oparty na więźbie o konstrukcji drewnianej krokwiowo-jętkowej z grzędą i krokwiowo-jętkowej, wsparty na słupach drewnianych.

 

Fundamenty:


Stopy fundamentowe o wymiarach 90x90cm wykonać z betonu C20/25 (B25) i posadowić na 2 warstwach papy na sucho, ułożonych na podkładzie z chudego betonu gr. 10cm. Wszystkie elementy należy zazbroić prętami zgodnie z rys. K/2 oraz zaizolować przeciwwilgociowo poprzez dwukrotne naniesienie powłoki bitumicznej. Do obliczeń zostały przyjęte proste warunki gruntowe o normatywnym oporze obliczeniowym podłoża równym 150kPa. Przed przystąpieniem do prac budowlanych należy zdjąć warstwę humusu w obrębie fundamentów. Po wykonaniu wykopów do poziomu posadowienia fundamentów kierownik budowy powinien sprawdzić, czy rodzaj i stan gruntu odpowiada założeniom przyjętym w projekcie. Elementy stykające się z gruntem należy zabezpieczyć wykonując hydroizolację. Typ i sposób izolacji dobrać po wcześniejszym sprawdzeniu warunków wodno-gruntowych w miejscu planowanej inwestycji. Po wykonaniu prac fundamentowych wykop zasypywać piaskiem grubym lub żwirem warstwami o gr. 25-30cm i ubijać mechaniczniedo wartości IL=0,60 np: za pomocą zagęszczarek wibracyjnych. Głębokość posadowienia i zbrojenie fundamentu należy każdorazowo adaptować do warunków lokalnych występujących w miejscu planowanej inwestycji. Na terenach objętych szkodami górniczymi należy sporządzić odrębny projekt.

 

Słupy żelbetowe:

Słupy żelbetowe o wymiarach 25x25cm wykonać z betonu C20/25 (B25) i zazbroić prętami zgodnie z rys. K/2. Elementy stykające się z gruntem należy zabezpieczyć wykonując hydroizolację. Typ i sposób izolacji dobrać po wcześniejszym sprawdzeniu warunków wodno-gruntowych w miejscu planowanej inwestycji.

 

Słupy drewniane:

Słupy drewniane o przekroju 22,5x22,5cm wykonać z drewna klasy co najmniej C-24 o wilgotności


Więźba dachowa:


Zaprojektowano więźbę w układzie krokwiowo-jętkowym (W-1) i krokwiowo-jętkowymz grzędą (W-2); z drewna klasy co najmniej C-24, o wilgotności Jętka wiązara wewnętrznego (W-2) zaprojektowana jest na max. obciążenie 50kg/m2. Jako podpory wiązarów wewnętrznych (W-2) w obliczeniach założono z jednej strony podporę stałą a pozostałe jako podpory przesuwne. Należy zapewnić możliwość przesuwu na podporach.

 

Pokrycie dachu:


Nad budynkiem zaprojektowano dach jako dwuspadowy o kącie nachylenia połaci 30º w stosunku do poziomu. Pokrycie dachu wykonać z blachy lub blachodachówki. Pokrycie dachu montować według wytycznych producenta. Płotki śniegowe zamontować wg potrzeb.

Rzuty i przekroje

Rzut przyziemia

Rzut przyziemia

NrNazwaPow. użytkowa[m²]Pow. netto[m²]
1Stanowiska postojowe38.5638.56
Suma38.5638.56
Zamów szczegółowe rysunki

Zestawienia materiałów

Technologia murowana tradycyjna
Stal116.68 kg
Drewno6.944 m³
Dach64 m²

Kosztorys orientacyjny brutto

Stan zerowy6184 zł
Stan surowy13605 zł
Roboty wykończeniowe wewnętrzne8619 zł
Roboty wykończeniowe zewnętrzne3594 zł
Instalacje i przyłącza6648 zł
Suma38650 zł

Komentarze

Dodaj komentarz