Nowości produktowe w ofercie Viessmann cz. 2

2019-10-10

W drugiej części nowości ofertowych lidera branży grzewczej i instalacyjnej, czyli firmy Viessmann znajdziemy prezentację urządzenia o niewielkich rozmiarach, które nie wymaga osobnego pomieszczenia technicznego, ani kotłowni. To powietrzna pompa ciepła typu split, której funkcjonalności mile Cię zaskoczą. Zapraszamy do lektury.

2. Pompa ciepła Vitocal 111-S – ogrzewanie bez kotłowni

Ograniczenia wynikające z powierzchni domu nie zawsze pozwalają na wygospodarowanie odpowiedniego miejsca na kotłownię. Warto wówczas rozważyć ogrzewanie domu urządzeniem o kompaktowych wymiarach, które nie wymaga montażu w osobnym pomieszczeniu technicznym. Zalicza się do nich powietrzna pompa ciepła Vitocal 111-S. To urządzenie typu Split, czyli składające się dwóch jednostek – zewnętrznej i wewnętrznej. Dzięki kompaktowym wymiarom jednostkę wewnętrzną Vitocal 111-S można zamontować np. w zabudowie pod schodami lub w wąskiej spiżarni. To również idealne rozwiązanie, gdy zależy nam na zaoszczędzeniu miejsca w kotłowni.


W obudowie pompy ciepła Vitocal 111-S znajdują się praktycznie wszystkie elementy instalacji kotłowni. W zestawie z pompą ciepła oferowany jest również 40-litrowy bufor wody grzewczej, montowany z tyłu urządzenia. Magazynuje on ciepło i pozwala korzystać z niego wtedy, kiedy jest na to realne zapotrzebowanie. Takie rozwiązanie zapewnia jeszcze bardziej efektywną i energooszczędną pracę pompy ciepła.

Wysoka efektywność

Pompa ciepła Vitocal 111-S charakteryzuje się klasą efektywności energetycznej A++ (przy ogrzewaniu niekotemperaturowym 35°C) lub A+ (przy ogrzewaniu średniotemperaturowy 55°C) oraz klasą A dla podgrzewu wody użytkowej. Urządzenie będzie więc pracować wydajnie zarówno współpracując z ogrzewaniem połogowym, jak i grzejnikowym. Niskie koszty eksploatacji pompy ciepła zapewnia wysoki współczynnik efektywności COP do 4,7.


Powietrzna pompa ciepła Vitocal 111-S może pracować do temperatury zewnętrznej dochodzącej nawet do -22°C, dzięki czemu zapewni odpowiedni komfort cieplny również w bardzo mroźne, zimowe dni.

Komunikacja internetowa

Sterowanie pompą ciepła Vitocal 111-S może odbywać się w sposób tradycyjny, czyli za pomocą wyświetlacza dotykowego znajdującego się na obudowie jednostki wewnętrznej lub zdalnie np. przez smartfon lub tablet. Nadzorowanie pracy urządzenia przez Internet jest możliwe dzięki komunikatorowi Vitoconnect 100 OPTO1 oraz aplikacji mobilnej ViCare. Ich zastosowanie znacznie podnosi komfort obsługi pompy ciepła i pozwala kontrolować pracę systemu grzewczego niezależenie od czasu i miejsca, w którym aktualnie przebywamy.

Bez zbędnych formalności

Montaż pompy ciepła Vitocal 111-S nie wymaga założenia karty urządzenia w CRO (Centralnym Rejestrze Operatorów). Pozwala to uniknąć dodatkowych formalności.

Producent: Viessmann
www.viessmann.plMaciej Woźny Dyrektor Marketingu Produktu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Maciej Woźny Dyrektor Marketingu Produktu

Proponowane projekty