Nowości produktowe w ofercie Viessmann cz. 1

2019-10-09

Nowości produktowe naszego partnera rekomenduje ekspert: Maciej Woźny Dyrektor Marketingu Produktu w Viessmann Polska. Wśród nich znajdziemy między innymi pompy ciepła do centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej.  Te urządzenia współpracują z panelami fotowoltaicznymi i można je obsługiwać nie tylko z poziomu urządzenia, pokojowej automatyki, ale także smartfona w dowolnym miejscu w domu i poza nim.

Ogrzewanie pompą ciepła z podłogówką lub grzejnikami

Gruntowa pompa ciepła Vitocal 333-G może współpracować zarówno z ogrzewaniem podłogowym jak i grzejnikowym. Będzie więc dobrym rozwiązaniem m.in. dla domu z systemem mieszanym (podłogówka + grzejniki) oraz budynku, w którym z uwagi na koszty lub ograniczenia technicznie nie wykonano ogrzewania płaszczyznowego. Vitocal 333-G może pracować przy wysokiej temperaturze zasilania instalacji grzewczej wynoszącej nawet 65°C, dzięki czemu zapewni efektywne i energooszczędne ogrzewanie również z instalacją grzejnikową. Urządzenie sprawdzi się więc nie tylko w nowych domach, ale również tych modernizowanych.

 

Wysoka efektywność pracy dla c.o i c.w.u.

Pompa ciepła Vitocal 333-G jest również dobrym wyborem, gdy zależny nam na niskich kosztach ogrzewania wody użytkowej. Urządzenie pracuje z najwyższą na rynku efektywnością przygotowania c.w.u A+. Biorąc pod uwagę, że w nowym budownictwie ogrzewanie wody użytkowej pochłania aż 40% całkowitego zapotrzebowania na energię cieplną, urządzenie o tak wysokiej klasie efektywności zapewni nam realne oszczędności na kosztach ogrzewania.
Woda użytkowa ogrzewana jest w sposób higieniczny w emaliowanym zbiorniku o pojemności 220 l z anodą magnezową, zapewniającą ochronę przed korozją.
Pompę ciepła Vitocal 333-G wyróżnia również najwyższa klasa SCOP A+++. Urządzenie zapewnia optymalne dopasowanie mocy grzewczej do aktualnego zapotrzebowania budynku na ciepło poprzez płynną modulację od 1,7 kW do 11,8 kW z wykorzystaniem inwertera. 

Maciej Woźny Dyrektor Marketingu Produktu w Viessmann Polska

Komfort cieplny i akustyczny

Pompę ciepła charakteryzuje również cicha praca - poziom mocy akustycznej dla pracy w specjalnie przygotowanym trybie nocnym nie przekracza 34,2 dB(A) (dla punktu pracy B0/W55). To poziom dźwięku niższy niż generuje domowa lodówka. Urządzenie może więc stanąć np. w pomieszczeniu sąsiadującym z sypialnią, bez obaw o komfort akustyczny mieszkańców. Obudowa pompy ciepła Vitocal 333-G ma kolor perłowej bieli (Vitopearlwhite), który bardzo dobrze skomponuje się z wyposażeniem nowoczesnych wnętrz.

Komunikacja internetowa

Sterowanie pracą pompy ciepła może odbywać się z poziomu dotykowego, kolorowego wyświetlacza na obudowie urządzenie lub zdalnie – przez smartfona lub tablet. Jest to możliwe dzięki komunikatorowi internetowemu Vitoconect OPTO1 dostarczanemu w cenie pompy ciepła. Zapewnia on użytkownikom pompy ciepła ciągły kontakt z urządzeniem grzewczym.

Zasilanie darmowym prądem

Pompa ciepła Vitocal 333-G jest przygotowana do pracy z instalacją fotowoltaiczną, dzięki czemu może być zasilana prądem wytworzonym z energii promieniowania słonecznego. Urządzenie w płynny sposób synchronizuje się z pracą inwertera, zapewniając maksymalne wykorzystanie energii odnawialnej. W ofercie Viessmann znajdziemy również systemy fotowoltaiczne z panelami Vitovolt 300 dopasowane do mocy pompy ciepła.

 

Maciej Woźny Dyrektor Marketingu Produktu

Producent: Viessmann
www.viessmann.p

Proponowane projekty