Projekt to przemyślana całość, dlatego rekomendujemy wyłącznie najlepsze materiały i produkty

2019-08-29

Z myślą o najwyższym zadowoleniu naszych Inwestorów bardzo uważnie dobieramy producentów, których produkty rekomendujemy w swoich projektach. W kwestiach budownictwa nic nie może być kwestią przypadku, dlatego sięgamy wyłącznie po liderów w swoich branżach oraz po firmy o wieloletnim doświadczeniu i ustalonej renomie.

Zmiana materiałów na inne niż polecane w naszych dokumentacjach prawie zawsze ma negatywny wpływ na budynek. Kupno innych, tańszych produktów bywa kuszące, ale zwykle jest tzw. strzałem w kolano. Weźmy na przykład kupno wełny mineralnej bez certyfikatów z przenikalnością cieplną niezgodną z deklarowaną na opakowaniu. Fakt, wydaliśmy mniej pieniędzy, ale komfort cieplny i ciepłota budynku w miesiącach zimowych pozostawiają wiele do życzenia. Po krótkim czasie okaże się, że różnicę w cenie pomiędzy wełną rekomendowaną a kupioną już w pierwszym sezonie "zjedzą" koszty ogrzewania.

 

A przykłady można mnożyć. Bramy garażowe, wybrałeś super zamiennik - tani. Czujesz się zwycięzcą, nie dałeś zarobić korporacji, a poza tym czujesz się bezpiecznie, bo sprzedawca zasłaniał się gwarancją - 25 lat, ale producent - niestety -  po roku okazał się firmą kogucik (ni ma i ucik - i wszystko jak krew w piach). Możesz oczywiście kupić styropian w fajnym opakowaniu z zadeklarowanymi na nim z pustymi obietnicami dotyczącymi rzekomej rewelacyjnej przenikalności cieplnej, poza tym producent nie ma dedykowanego systemu ociepleń, bez którego nie otrzymasz żadnej dotacji. Mało?

Możesz wybrać tani gazobeton zamiast pustaków ceramicznych, dachówkę blaszaną o krótszej żywotności w miejsce długowiecznej ceramicznej. Możesz połasić się o kupno tańszych okien połaciowych, wykonanych z gorszej jakości drzewa z sękami i wykwitami żywicy, bez zestawu dedykowanych, kompatybilnych akcesoriów. Nikt ci tego nie zabroni. Nowoczesne urządzenia grzewcze lidera branży wolisz zastąpić kotłem na paliwo stałe lokalnego producenta? Nie ma sprawy, ale węgiel drożeje i będzie drożał i pewnie zostanie niebawem zakazany jako opał w mieszkalnictwie jednorodzinnymi.  Wszystkie decyzje mają swoje konsekwencje. Jesteś kowalem własnego i bliskich losu. Już niebawem w nowym budownictwie obowiązkowo trzeba będzie montować rekuperację i wentylację mechaniczną w miejsce grawitacyjnej. Kto cię zmusi, by ponosić taki wydatek? Nikt. Jasne, możesz zrobić jak chcesz. Ale czy robisz dobrze? I na dłuższą metę korzystnie? Sam sobie odpowiedz na te pytania. 

Jako pracownia projektowa pragniemy tylko przypomnieć, pamiętaj, że wszelkie odstępstwa od projektu, zmiany zawsze mają istotne przełożenie na jakość życia w budynku i parametry energetyczne przegród budowlanych, a tym samym całego domu. Dobrane przez nas materiały i urządzenia uznanych firm gwarantują energooszczędność i spełnienie wymagań coraz bardziej wyśrubowanych warunków technicznych w latach 2017-2020 oraz po roku 2021.

Dlatego z pełnym przekonaniem w naszych projektach polecamy:

 

ISOVER - światowy lider wśród producentów wełny mineralnej szklanej i skalnej, oferujący szeroki wachlarz materiałów przeznaczonych do izolacji budowlanych, w tym izolacji dachów, ścian zewnętrznych oraz konstrukcji szkieletowych, na który kładziemy duży nacisk w naszym biurze projektowym

 https://www.isover.pl/

 


Hörmann - światowego lidera w produkcji wysokiej jakości bram, napędów do bram oraz drzwi
https://www.hormann.pl/

 Termo Organika - wiodącego producenta kompleksowych systemów ociepleń i styropianu
https://termoorganika.pl/

 Wienerberger - producenta pustaków (Porotherm), cegieł (Terca) oraz dachówek ceramicznych (Koramic), eksperta w dziedzinie ścian, stropów, nadproży i dachów
https://www.wienerberger.pl/

 Okna VELUX to światowy lider w dziedzinie stolarki okiennej połaci dachowych, świadomi jakości produktów VELUX polecamy je we wszystkich projektach naszego autorstwa wyposażonych w okna dachowe.
https://www.velux.pl/

 

Viessmann - jest wiodącym producentem systemów grzewczych i chłodzących dla domu i przemysłu. 

https://www.viessmann.pl/

VENTS GROUP dostawca wentylacji, domowych rekuperatorów, wentylatorów i przewodów wentylacyjnych

https://www.vents-group.pl/

Proponowane projekty