Firma VELUX dołącza do Koalicji Termomodernizacji

2023-02-08

Firma VELUX dołączyła do Koalicji Termomodernizacji, której celem jest edukowanie branży o korzyściach związanych z wymianą stolarki okiennej na nową, energooszczędną oraz wsparcie w skorzystaniu z dotacji na przeprowadzenie termomodernizacji budynku.

Organizatorzy Koalicji Termomodernizacji: Stowarzyszenie Dom Bezpieczny oraz Centrum Informacji Branżowej, wraz z koalicjantami, będą wspierać klientów w procesie pozyskiwania dotacji na przeprowadzenie termomodernizacji budynków  oraz prowadzić szkolenia z tego obszaru dla przedstawicieli handlowych i dystrybutorów. Celem organizatorów jest utworzenie koalicji firm z branży stolarki, które chcą wspólnie stymulować rynek remontów i wymian.

Obserwujemy coraz większe zainteresowanie wymianą okien dachowych. Naszym celem jest nie tylko zaproponowanie najlepszych rozwiązań produktowych, ale także udzielenie klientom kompleksowego wsparcia w tym procesie. Złożenie wniosku o dotację może wydawać się zbyt skomplikowane czy czasochłonne. Dlatego już wkrótce, w ramach Koalicji Termomodernizacji, nasi przedstawiciele handlowi oraz eksperci z działu obsługi klienta będą przeszkoleni  z zakresu pozyskiwania dotacji z programu Czyste Powietrze. W kolejnym etapie na kursy zaprosimy dystrybutorów. Dzięki temu będziemy mogli udzielić klientom pełnego wsparcia i przeprowadzić ich przez proces termomodernizacji budynku: od złożenia wniosku, po wymianę okien dachowych. – mówi Waldemar Czarnocki, manager Wsparcia Sprzedaży i Marketingu w firmie VELUX.

Pierwszą inicjatywą Koalicji jest strona dotacjenaokna.pl. Koncentruje się ona na możliwościach uzyskania dofinansowania na termomodernizację budynku w ramach programu „Czyste Powietrze" Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Program do tej pory skupiał się na dopłatach do wymiany starych pieców na niskoemisyjne. Po zmianach, które zostały wprowadzone na początku 2023 roku, właściciele lub współwłaściciele budynku mieszkalnego starszego niż 10 lat, mają możliwość uzyskania dużego dofinansowania do przeprowadzenia tzw. głębokiej termomodernizacji, czyli przede wszystkim wymiany okien i drzwi oraz docieplenia ścian i stropów.

Jak skorzystać z dofinansowania?

Aby skorzystać z dofinansowania, należy złożyć wniosek w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W jego wypełnieniu pomagają specjaliści w urzędzie gminy. Nabór ruszył 3 stycznia 2023 roku. Już wkrótce w wybranych punktach dystrybucji oraz hurtowniach budowalnych, wsparcia będą udzielać także rekomendowani doradcy ds. dotacji, przeszkoleni w ramach Koalicji Termomodernizacji.

Więcej informacji na stronie: dotacjenaokna.pl

 

Więcej o programie Czyste Powietrze na: https://czystepowietrze.gov.pl/

 

Wszystkie okna dachowe VELUX z pakietem 3-szybowym spełniają wymagania programu Czyste Powietrze lub mogą zostać odliczone od podatku: https://www.velux.pl/planuje/wymiana-okien-z-dofinansowaniem.

Wsparcie w procesie wymiany okien dachowych 

Aby wesprzeć klientów w procesie wymiany okien i sprawnie przeprowadzić ich przez ten proces, firma VELUX wprowadziła także program "renoVator". Wystarczy wypełnić formularz on-line na stronie https://www.velux.pl/renovator i poczekać na kontakt przedstawiciela VELUX. Eksperci pomogą w dobrze odpowiedniego typu okna dachowego, a także rolet, które dodatkowo podniosą komfort na poddaszu. Wskażą również hurtownię w okolicy, w której będzie można uzyskać wsparcie w całym procesie wymiany okien: od wyceny po profesjonalny montaż.

Proponowane projekty