Podjazd do garażu

2014-10-21
Kostka brukowa najlepsza na podjazd do garażu. Podjazd do garażu stanowi integralną część aranżacji posesji. Jego wygląd powinien więc komponować się z elewacją budynku i otoczeniem. Jednocześnie jest to miejsce intensywnie użytkowane i narażone na spore obciążenia, a więc obok estetyki bardzo ważne są względy funkcjonalne. Tylko dobrze dobrany materiał oraz rzetelnie wykonane prace brukarskie zapewnią trwały i stabilny podjazd, który będzie dobrze służył przez wiele lat.Optymalne wybory
Sprawdzonym materiałem na podjazd do garażu są betonowe kostki brukowe. Posiadają odpowiednie parametry techniczne, a różnorodność dostępnych kształtów, rozmiarów, faktur oraz kolorystyki pozwalają na zrealizowanie każdego projektu.
- Najważniejszym parametrem jest tu grubość kostki – podpowiada Dominik Wilczyński, projektant nawierzchni w firmie Libet. – Jeżeli z podjazdu będą korzystały pojazdy o wadze do 3,5 tony kostka powinna mieć grubość 6 cm, jeśli cięższe – 8 cm.Kształt i rozmiar kostki brukowej zależą od upodobań estetycznych oraz projektu podjazdu. Należy jednak unikać wielkości skrajnych, tj. bardzo małych i bardzo dużych. W przypadku tych najmniejszych nawierzchnia może nierówno osiadać, a największe w ekstremalnych sytuacjach mogą pękać. Optymalnym jest dobór wielkości kostki proporcjonalnie do wielkości podjazdu. Ze względów praktycznych lepiej sprawdzają się ciemniejsze kolory, na których wszelkie zabrudzenia są mniej widoczne i łatwiej utrzymać je w czystości. Wybór odpowiedniej kostki zagwarantuje pożądany estetyczny wymiar podjazdu, jednak jego trwałość i stabilność uzależnione są od rzetelnie i prawidłowo wykonanych prac brukarskich.Libet poleca
Szeroką i różnorodną ofertę betonowych kostek brukowych posiada firma Libet. Do budowy podjazdów nadają się niemal wszystkie kostki z linii Libet Decco, która podzielona jest na cztery grupy produktów. Kostki z grupy Aspero, np. Via Trio, Imola, dzięki nowoczesnej metodzie obróbki (śrutowanie i szczotkowanie), mają charakterystyczną szorstką powierzchnią, która nie jest śliska, a tym samym bardzo bezpieczna. Niejednorodna faktura sprawia, że na tych kostkach niemal nie widać zabrudzeń. Kostki z grupy Antico wyróżniają się postarzaną powierzchnią, doskonale wpisującą się w aranżacje w stylu retro, rustykalnym czy klasycznym. Są wśród nich zarówno kostki mniejszych rozmiarów np. Romano i Merano, jak i większych np. Durango, Atrio. Ciekawe kształty, kolory – od modnych szarości po wciąż popularne beże - to dodatkowe atuty, które pozwalają na komponowanie oryginalnych podjazdów. Z kolei produkowane w technologii płukania kostki z grupy Elegante tworzą niezwykle eleganckie nawierzchnie, pasujące do odmiennych stylistycznie aranżacji. Wielość barw i rozmiarów kolekcji, np. Akropol czy Via Castello czynią z nich wszechstronną propozycję aranżacji całej przestrzeni wokół domu. Grupa Colormix to kostki szlachetne, które - dzięki technologii łączenia odpowiednio zabarwionych mieszanek betonu - zwracają uwagę niezwykłymi efektami wizualnymi i estetycznymi.
- W grupie tej znajdują się kolekcje, np. Stream Line, Iberia, Vertigo, które umożliwiają tworzenie podjazdów niemal ekologicznych, gdzie woda deszczowa może swobodnie przenikać do gruntu – mówi Dominik Wilczyński. – Dzięki tym kostkom nie tylko dbamy o środowisko naturalne, ale również łączymy je w ciekawe układy z trawą, grysem lub żwirem.Warto wiedzieć, że w cenie zakupu kostek brukowych firmy Libet znajduje się usługa projektowa. W jej ramach, doświadczeni projektanci pomagają atrakcyjnie i funkcjonalnie zaplanować brukowaną nawierzchnię.


Więcej na stronie producenta:Proponowane projekty