Postaw na smart home i odbierz VELUX Active w prezencie

2019-06-18

 

Światło naturalne i świeże powietrze są niezbędnymi elementami naszego życia. Zapewnienie ich źródeł w pomieszczeniach, w których spędzamy 90 proc. czasu, pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Teraz kupując dwa produkty VELUX elektryczne lub solarne np. rolety, markizy czy silnik do okna za darmo otrzymasz system VELUX ACTIVE. Może on samodzielnie otwierać i zamykać okna dachowe i rolety na podstawie danych z wewnętrznych czujników jakości powietrza oraz informacji o aktualnej pogodzie.

Odpowiednio dobrane i prawidłowo rozmieszczone okna dachowe mają duży wpływ na energooszczędność budynku, doświetlenie pomieszczeń światłem dziennym, a także na ich właściwą wentylację. Montaż zarówno okien, jak i rolet przyniesie oczekiwane korzyści, jeśli będziemy z nich aktywnie korzystać. Na ogół jednak żyjemy w pośpiechu, biegamy między miejscem pracy a domem i często zapominamy o wietrzeniu i regulacji nagrzewania pomieszczeń. System VELUX ACTIVE ułatwia domownikom dbanie o jakość powietrza w domu i jednocześnie o jego bezpieczeństwo.

 
- mówi Dominika Majchrzak, kierownik ds. produktów elektrycznych.
Technologie typu smart home to sygnał czekających nas zmian w budownictwie. Uwarunkowane są one z jednej strony potrzebą komfortu i oszczędności czasu, a z drugiej strony globalnym myśleniem o środowisku i wpływie domów na jego zanieczyszczenie. Obecnie budynki w Europie zużywają blisko 40 proc. energii. Elektryczne sterowanie sprzyja oszczędności energii. Zsynchronizowane systemy inteligentnego domu umożliwiają otwieranie okien z jednoczesnym wyłączeniem grzejników. Możliwe jest tworzenie indywidualnych programów uruchamianych automatycznie w wybranym dniu i godzinie, np. automatyczne opuszczanie rolet zewnętrznych po wyjściu z domu zapobiegające jego przegrzaniu i gaszenie światła. Nasz system VELUX ACTIVE jest uniwersalnym rozwiązaniem kompatybilnym z protokołem io-homecontrol, platformą Apple HomeKit, produktami Netatmo, czy poprzez sterownik KLF z innymi systemami sterowania domem inteligentnym 
- mówi Dominika Majchrzak, kierownik ds. produktów elektrycznych.
Dodaj mnie do LinkedIn(opens in new window)
 

System oparty na czujnikach

Jeśli w Twoim domu zacznie zrobić się zbyt ciepło lub zbyt zimno, zanim poczujesz wilgoć lub nieprzyjemny zapach, system może samodzielnie zdecydować czy otworzyć okna, opuścić roletę, aby zapewnić w nim optymalny klimat. VELUX ACTIVE bazuje na danych z czujników jakości powietrza wewnątrz pomieszczenia oraz aktualnej pogodzie na zewnątrz. Bierze pod uwagę trzy parametry jakości powietrza: temperaturę, wilgotność i poziom dwutlenku węgla. Na podstawie lokalnych warunków pogodowych system wentyluje pomieszczenie minimum 3 razy dziennie. Dodatkowo system chroni pomieszczenia przed przegrzaniem i samodzielnie opuści rolety i markizy VELUX, gdy otrzyma informację z najbliższej stacji pogodowej o zbliżającej się fali gorąca. Z kolei gdy prognozowane będą opady automatycznie zamknie okna. Okna dachowe VELUX INTEGRA® dodatkowo mają wbudowany czujnik deszczu, który zabezpiecza przed nieprzewidywalną aurą. Kiedy spadnie pierwsza kropla automatycznie się zamkną.

System działa kompatybilnie z elektrycznymi oknami dachowymi, markizami, roletami wewnętrznymi i zewnętrznymi VELUX INTEGRA®, a także z produktami, które zostały wyposażone w silnik solarny.

Automatyczna i zdalna kontrola

VELUX ACTIVE jest wynikiem połączenia dwóch zaawansowanych technologii: wysokiego standardu okien dachowych VELUX oraz wiedzy firmy Netatmo, która jest specjalistą w tworzeniu prostych, jednocześnie przydatnych aplikacji oraz produktów. Aplikacja VELUX ACTIVE działa w systemach iOS oraz Android, dzięki temu można zdalnie zamykać i otwierać wszystkie produkty z aplikacji na smartfonie. Dodatkowo jako pierwszy spośród produktów do sterowania oknami dachowymi jest kompatybilny z Apple HomeKit, platformą do zarządzania domem inteligentnym firmy Apple. System jest intuicyjny i prosty w obsłudze. Można go samodzielnie zainstalować oraz zaprogramować, bez potrzeby wsparcia specjalisty. VELUX ACTIVE działa w protokole io-homecontrol®, który jest wysoce bezpieczną technologią porównywalną do komunikacji między bankomatem a bankiem.

System pozwala na zaprogramowanie wietrzenia wnętrza o określonej godzinie lub automatyczne zamykanie rolet po zmroku, a odsłanianie o świcie. To idealne rozwiązanie, gdy okna dachowe muszą być instalowane w trudno dostępnych miejscach.

W przypadku potrzeby samodzielnego i natychmiastowego zamknięcia okien dachowych, np. w momencie wychodzenia z domu, można to zrobić za pomocą przycisku „wyjście”. Wówczas okna nie będą otwierały się, a wietrzenie odbędzie się przez klapy wentylacyjne. System będzie aktywny, ale tylko w trybie nieobecności w domu. Inteligentny system sterowania to nie tylko wygoda, ale także dodatkowe bezpieczeństwo domowników. Umożliwia on zamknięcie wszystkich okien połaciowych lub rolet zewnętrznych przez jedno kliknięcie w aplikacji mobilnej. Dodatkowo w każdej chwili z dowolnego miejsca można sprawdzić, czy okno jest otwarte, a po każdej czynności użytkownik otrzymuje na swój smartfon komunikat o wykonaniu zadania.

Odbierz prezent i aktywuj dobry klimat

Od 17 czerwca 150 pierwszych klientów, którzy kupią dwa produkty VELUX sterowne elektrycznie lub solarnie i zarejestrują swój zakup otrzyma zestaw VELUX ACTIVE o wartości 1049 zł. Promocja trwa do 31 sierpnia br. lub do wyczerpania zapasów. W pakiecie VELUX ACTIVE znajduje się wewnętrzny czujnik powietrza, przycisk „wyjście” oraz bramka internetowa do podłączenia do domowej sieci Wi-Fi. Szczegóły promocji znajdują się na stronie www.velux.pl/dobryklimat

Proponowane projekty