Zgoda na zmiany do typowego projektu budowlanego

2020-02-17

Bardzo często Inwestorzy zaczynają z nami rozmowę od słów: "- Bardzo podoba mi się ten projekt, jest idealny, ale..." I w tym miejscu wyliczają zmiany, które chcieliby wprowadzić do naszej dokumentacji. Życzenia te są różne. Czasem chodzi o przesunięcie okien, drzwi, bramy, czasem o ich zmniejszenie lub zwiększenie. A innym razem o doprojektowanie pomieszczeń, kondygnacji, zamianę garażu na pokój.  W odpowiedzi na te potrzeby przygotowaliśmy dla Państwa dwa rozwiązania. 

 

Zgoda na zmiany in blanco...

i wprowadzenie zmian na etapie adaptacji we własnym zakresie za pośrednictwem projektanta lokalnego. Co przez to rozumiemy? Do kompletu zakupionej u nas dokumentacji dołączamy bezpłatną zgodę na zmiany. Na jej podstawie lokalny projektant adaptujący z uprawnieniami projektowymi, który wykonuje Plan Zagospodarowani Terenu lub działki (PZT lub PZD) może wprowadzić dowolne zmiany. Zakres zmian jest nieograniczony. Należy je zamieścić w egzemplarzu zgody oraz nanieść czerwonym kolorem w dokumentacji.

W celu naniesienia zmian możemy udostępnić projektantowi wybrane rysunki w formacie PDF. O zgodę nie trzeba występować indywidualnie, ani też informować nas o planowanym zakresie zmian. Standardowo do każdego zamówienia dołączamy zgodę in blanco. Zwykle znajduje się ona w 1 egzemplarzu dokumentacji projektowej w tomie I projektu architektoniczno-budowlaneo. Jeśli nie masz projektanta, który dostosuje nasz projekt do Twoich potrzeb oraz warunków panujących na działce to możesz skorzystać z naszych Rekomendowanych Przedstawicieli. 

Projekt indywidualny 

Jeśli zakres zmian jest duży i projektant adaptujący wycenia prace projektowe na poziomie projektu indywidualnego, to warto rozważyć zlecenie nam projektu indywidualnego z branżami. Co oznacza, że możemy wykonać projekt na bazie naszego projektu typowego ze zmianami lub według wytycznych Inwestora, trzeba wówczas liczyć się z kosztem nie mniejszym niż trzykrotność ceny projektu typowego oraz z terminem oczekiwania, który może wynosić od 4 do 12 tygodni.Okres oczekiwania zależy od kolejki zleconych nam projektów w danym czasie. W miesiącach od grudnia do maja liczba zamówień "na szyte na miarę projekty" zwykle jest duża. Trzeba wówczas uwzględnić około 3 miesięczny czas oczekiwania na nową dokumentację.

Proponowane projekty