Szybko = solidnie. Nieprawdopodobne? A jednak!

2017-01-16

Świat nieustannie pędzi do przodu, a nieodłącznym towarzyszem wszelkich zmian jest technologia. To właśnie dzięki niej także współczesna branża budowlana może stawiać czoła wymaganiom, które jeszcze niedawno trudno byłoby urzeczywistnić.

W imię dobrych praktyk, którym hołdują rzetelni fachowcy poszerza się lista warunków koniecznych do spełnienia, by zasłużyć na miano „idealnego materiału budowlanego”.

Wygodne w użytkowaniu, wysokiej jakości materiały budowlane pozwalające uzyskać trwałe i estetyczne rezultaty – niezależnie od tego, czy chodzi o konstruowanie od podstaw wielkiego biurowca czy drobny remont w mieszkaniu – to już dzisiaj za mało. Obecnie wartością, na którą coraz częściej zwraca się szczególną uwagę jest maksymalna oszczędność czasu. Szybsze tempo wykonywania prac – obok dbałości o jakość ich efektów, bezpieczeństwo fachowców, kwestie ekonomiczne, społeczne i ekologiczne – staje się więc kolejnym już wyznacznikiem dobrych praktyk budowlanych.

 

Żeby uczynić zadość owym wymaganiom, producenci muszą nieustannie pracować nad nowymi technologiami, a przy tym skupiać się na tworzeniu oraz dystrybucji produktów o innowacyjnym składzie i właściwościach, dzięki czemu uzyskanie trwałych i estetycznych efektów jest możliwe w krótszym niż dotąd czasie. Przykładów nie trzeba daleko szukać. Wystarczy dokonać szybkiego przeglądu rynkowego.

 

Patrząc przez pryzmat nowości 2016 roku można tu wymienić m.in. szybkowiążący tynk cementowo-wapienny MPI 30 Speed wraz ze swoją lekką odmianą – MPI 30 L Speed, które reprezentują pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce. Innowacyjna formuła tych produktów umożliwia przeprowadzenie całego procesu tynkowania w zaledwie kilka godzin.

 

– Cechują się one bardzo szybkim tempem wiązania i to niezależnie od panujących warunków w zakresie tych dopuszczalnych czy rodzaju podłoża, na które są nakładane. Jest to szczególnie przydatne w sytuacjach, kiedy trzeba wykonać jakąś pracę w naprawdę krótkim czasie, a także w przypadku tak zwanych małych metraży

 

– relacjonuje właściciel firmy specjalizującej się w tynkowaniu i układaniu posadzek, Waldemar Franke.

 

Owa uniwersalność tynków z serii Speed sprawia, że niezależnie od grubości kładzionej warstwy, temperatury (oczywiście dodatniej), czy chłonności podłoża, czas potrzebny na ich zacieranie skraca się z kilkunastu do zaledwie 2-3 godzin. Do tego doskonale sprawdzają się one we wszystkich typach pomieszczeń, również tych, w których panuje podwyższona wilgotność.

 

– Przeważnie tynki cementowo – wapienne zaciera się drugiego dnia od ich narzucenia, więc jeżeli nakłada się je w piątek, trzeba pojawić się w pracy też w sobotę, żeby je dokończyć. Dzięki szybkowiążącej formule tynków Baumit MPI Speed można wszystko zrobić w jeden dzień. To duża pomoc w organizacji pracy i jej sprawnym ukończeniu

 

– dodaje właściciel zakładu remontowo-budowlanego DS-BUD, Dariusz Stachowski.

Stosowanie takich produktów znakomicie wpisuje się w realizację dobrych praktyk budowlanych. Chociaż w Polsce są one dostępne od niedawna to już mają grono swoich zwolenników, które sukcesywnie się powiększa.

www.baumit.com

www.facebook.com/BaumitPolska

Proponowane projekty