Elewacje z cegły i płytek klinkierowych TERCA w ofercie PRO ARTE

2021-09-16

Wyjątkowa estetyka, unikalne walory użytkowe, trwałość, a także łatwość czyszczenia, to cechy, które znajdziemy w płytkach elewacyjnych i cegłach klinkierowych Terca. Naszym ulubionym typem jest charakterystyczny dla Śląska, Ziem Zachodnich, Pomorza, Warmii i Mazur kolor ceglany, który w ofercie naszego wieloletniego partnera firmy Wienerberger nosi nazwę Pomerania. Choć w przypadku budynków z ceglanymi elementami na uwagę zasługują także serie: Kadyks, Zaria, Pastorale. Nawiązująca do krajobrazu kulturowego architektura harmonizuje przestrzeń i udowadnia, że możliwe jest poszanowanie tradycji przy wykorzystaniu najwyższej jakości nowoczesnych materiałów. 

Płytki elewacyjne klinkierowe, czy cegły klinkierowe?

Na to pytanie musi odpowiedzieć sobie każdy Inwestor, który chce odpowiednio, estetycznie zgodnie ze swoim gustem oraz planem miejscowym a nawet lokalnymi zwyczajami wykończyć elewację. W przypadku płytek elewacyjnych z klinkieru nie ma konieczności poszerzania fundamentu, odpowiednia listwa startowa oraz dobrze zamontowana, zakołkowana i sklejona termoizolacja ścian zewnętrznych wystarczy. Narożne płytki, które odsłaniałyby spoiny fug nie stanowią już problemu ponieważ Wienerberger oferuje również płytki kątowe. Koszt płytek również jest niższy. Wygląda na to, że bezspornie lepiej wybrać elewację z płytek?

 

No nie do końca, ściana dwuwarstwowa i trójwarstwowa również ma swój niepowtarzalny charakter. Nie jest imitacją, mamy wówczas do czynienia z oryginalną, piękną cegłą klinkierową, która bez żadnego fałszu będzie najprawdziwszą ozdobą naszej elewacji. Tym bardziej, że w przypadku cegieł mamy do wyboru znacznie bardziej urozmaiconą ofertę. Do wyboru jest kilkadziesiąt produktów. Możemy nie tylko twórczo odtwarzać i modyfikować tradycyjne rozwiązania domów ceglanych, ale także tworzyć nowoczesne unikalne rozwiązania, które materiałem będą nawiązywały do lokalnej architektury, jednak w aranżacji nowoczesnej, niespotykanej i przełamującej zastałe schematy. 

Jak to będzie wyglądało?

Na szczególną uwagę zasługuje generator tekstur dostępny na stronie Wienerberger, dzięki któremu możesz stworzyć swój własny wzór ściany, wygenerować teksturę z cegieł Terca wraz z fugą (można wybrać wymiar i kolor spoiny oraz rodzaj wiązania cegieł). Takie narzędzie bardzo przyda się Inwestorom oraz projektantom, którzy mogą pobrać plik i zwielokrotnić go na swoich projektach elewacji. Tworzy się w ten sposób konkretne rozwiązania, a nie wirtualne pozbawione realnego zakupowego odniesienia elewacje. To kolejna zaleta - generator bazuje na bazie produktów i pozwala je zaprezentować w wybranej przez Inwestora lub projektanta/architekta aranżacji. Przetestuj generator i przekonaj się jak może wyglądać Twoja elewacja.

Jak murować, jak kleić? Czyli strona techniczna elewacji

Nie ma co wyważać otwartych na oścież drzwi. Doradcy techniczni Wienerberger przygotowali bazę wiedzy na temat technicznych aspektów realizacji ściany z płytek oraz cegieł klinkierowych, podpowiadają jak zrealizować takie przedsięwzięcie w najlepszy z możliwych sposobów: trwale, bezpiecznie, szybko. Zapraszamy do zapoznania się z rozwiązaniami klinkierowymi Terca oraz bazą wiedzy na ten temat. Ponadto, czekają na Wasze zapytania i chętnie rozwieją wszelkie wątpliwości. Nie miej zahamowań, by się z nimi skontaktować.

Zobacz wybrane projekty PRO ARTE, które bazują na rozwiązaniach klinkierowych Terca firmy Wienerberger:

KL14 - kuchnia letnia, budynek gospodarczy, który będzie Twoim salonem i kuchnią od wiosny do jesieni. Ciesz się bliskością przyrody, przyrządzaj posiłki prosto z ogródka. Gliniane obrobione termicznie płytki klinkierowe TERCA nadają budynkowi walorów tradycyjnego budownictwa ceglanego. 

SANTIAGO - projekt domu z elewacją wykonaną z płytek klinkierowych wyciętych w półkolisty wzór, obrobiony tynkiem w dwóch kolorach z linią odcinającą.

Proponowane projekty