WYBÓR WŁAŚCIWEGO OGRODZENIA

2017-02-28
Co należy wziąć pod uwagę zanim zdecydujesz się na ogrodzenie? Ogrodzenie jako nieodzowny element każdego domu lub obiektu. Pełni funkcje estetyczną, ale przede wszystkim daje nam komfort i poczucie bezpieczeństwa. W zależności od potrzeb rynku, w obecnym czasie producenci ogrodzeń oferują szeroki wachlarz przęseł ogrodzeniowych. Warto jednak w pierwszej kolejności dokładnie przemyśleć jaką dokładne funkcje powinno spełniać ogrodzenie w naszym domu czy w obiekcie.

Mieszkając w gęsto zabudowanej okolicy, lub w miejscu, gdzie pobliski sąsiad magazynuje na swojej działce niekonieczne miłe dla oka rzeczy, lub po prostu poszukując prywatności, najlepiej zdecydować się na ogrodzenia gęsto wypełniane. Obecnie jednym z najbardziej pożądanych wzorów ogrodzeń, są ogrodzenia panelowe. Przykładem takiego przęsła jest ” welder-style P009”:

Tego typu ogrodzenia osłonią nas przed wszystkim tym, czego widzieć nie chcemy. Najczęściej wybieranym materiałem do tworzenia tego typu ogrodzeń jest stal czarna, ocynkowana i malowana proszkowo. W tej opcji niestety pojawiają się ograniczenia w wyborze paneli. Trzeba wziąć pod uwagę to, że stal dość sporo waży. Dlatego radzimy do gęstego wypełniania przęseł zastosowanie profili o maksymalnym rozmiarze: 120mm., grubsze profile sprawią, że konstrukcja będzie bardzo ciężka w obsłudze np. furtki czy bramy. Nie oznacza to jednak, że nie mamy już innych możliwości.
Poszukując szerszych wypełnień , możemy zdecydować się na przęsła ogrodzeniowe wykonane z aluminium. W tej opcji mamy zdecydowanie więcej możliwości estetycznych, ale co za tym idzie jest to opcja droższa w porównaniu ze stalą czarną. Różnica w cenie wynika głównie z tego, że aluminium jest materiałem bardzo trwałym. Ryzyko wystąpienia korozji jest praktycznie zerowe. Po za tym aluminium jest bardzo lekkie, dzięki temu kombinacje wypełniania przęseł mamy większe, bo i materiału na rynku jest więcej.
W tej opcji możemy zastosować szerokie panele, ale stosunkowo wąskie ( odwrotnie jak przy stali czarnej ), dzięki czemu finalnie uzyskamy efekt zabudowanego przęsła, ale nie masywnego i ciężkiego. Przykład takiego ogrodzenia „ welder-style P016”:
Dla wielbicieli naturalnego koloru i piękna stali polecamy stal nierdzewną „ welder-style P015”, która daje nam ograniczone możliwości w doborze szerokości profili tak jak w przypadku stali czarnej. Natomiast podobnie jak aluminium jest materiałem bardzo wytrzymałym i odpornym na korozję. Tu najlepszy efekt estetyczny uzyskamy układając cienkie profile, ale dość gęsto.
Jeżeli ogrodzenie ma tylko wytyczać granice posesji i wygląd nie jest dla Państwa najważniejszy, sugerujemy zdecydować się na wybór ogrodzeń wykonanych ze stali czarnej. Będzie to opcja najtańsza ze wszystkich trzech oferowanych przez rynek. Również pod względem trwałości materiału jak i odporności na korozję, ta opcja spełni Państwa oczekiwania. Pod warunkiem, że elementy oferowane przez producenta będą ocynkowane- co wiąże się z dodatkowym kosztem. Przykłady przęseł ze stali czarnej, ocynkowanej i malowanej proszkowo „ welder style P019, P022”.
Wybierając stal czarna macie Państwo ogromne możliwości kolorystyczne. Ponad 150 opcji kolorów (według palety RAL). Zmieniające się trendy pokazują, że duża część klientów poszukuje rozwiązań, które łączą elementy ze stali czarnej z drewnem, co finalnie daje bardzo ciekawy efekt. Jak wiadomo drewno nawet najlepsze wymaga stałej konserwacji. Rozwiązaniem jakie się nasuwa jest zastąpienie drewna materiałem bardziej odpornym i bardziej wytrzymałym na czynniki zewnętrze. Czyli w tym przypadku możemy zdecydować się na przęsła w całości wykonane ze stali , ale ich wybrane elementy pomalować na kolory drewnopodobne. Takie zastosowane pojawia się na propozycji „ welder-style P026” i daje Państwu możliwość uzyskania pożądanego efektu. Jest to metoda tańsza i zdecydowanie trwalsza od naturalnego drewna.
Wybierając ogrodzenie w pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad tym jaką funkcje ma ono spełniać? Będąc ukierunkowani łatwiej nam będzie wybrać z pośród ofert dostępnych na rynku. Jeśli potrzebujecie Państwo pomocy w doborze idealnego ogrodzenia – polecamy swoje usługi. Wspólnie stworzymy ofertę dostosowaną do Państwa potrzeb.
Spawalnictwo to rzemiosło, którym nasza rodzina trudni się od pokoleń. Tworzone przez nas produkty są hybrydą stylu i doświadczenia każdego z nas, są także wyrazem poczucia estetyki, stanów emocjonalnych całego zespołu. Nowoczesne zaplecze produkcyjne, oraz lata praktyki pozwalają nam spełniać najśmielsze oczekiwania i wizje klientów. W naszej ofercie znajdziecie Państwo produkcie i montaż metalowych ogrodzeń, balustrad i schodów, ale również mebli o charakterze industrialnym.
WELDER-STYLE
mail: biuro@rp-welder.pl
tel. 602-707-604
Kościuszki 100, 42-500 Będzin

Proponowane projekty