DOBIERAMY SCHODY DO TWOICH POTRZEB

2017-03-09
Schody są elementami budynku, które umożliwiają nam przemieszczanie się między kondygnacjami. Dawniej pełniły role czysto praktyczną. W dzisiejszych czasach oprócz praktycznej strony, służą jako element dekoracji budynku, lub pomieszczeń w których się znajdują. Nie zapominając o tym, że zawsze muszą być wykonane tak, aby były bezpieczne dla użytkowników.

 
Rodzajów schodów jest bardzo wiele:
-schody drewniane
-schody murowane
-schody metalowe
I to właśnie schodom metolowym, chcemy przyjrzeć się bardziej.
Metalowe schody znajdą bardzo szerokie zastosowanie. Jednym z nich jest :

 

ROZWIĄZANIE DLA PRZEMYSŁU:
Duże konstrukcie schodów budowane głównie przy użyciu dwuteowników, ceowników i stopni schodów. Całość konstrukcji schodów ( jeśli ma odsłoniętą zewnętrzną stronę) zawsze powinna zostać zabezpieczona balustradą.

 

ROZWIĄZANIA ZEWNĘTRZNE
Schody możemy zastosować na zewnątrz budynku/ obiektu w formie całej konstrukcji stalowej np. przy użyciu schodów ażurowych. Wybór tej opcji materiału daje nam gwarancje jakości na lata. Dlatego, że stal ma zdecydowanie większą odporność na warunki zewnętrzne niż drewno.
W tym przypadku również nie zawsze schody metalowe muszą kojarzyć się ze standardowymi rozwiązaniami.

 

Aby udoskonalać te rozwiązania rynek oferuje wiele możliwości.
- urozmaicenia konstrukcji schodów o balustradę w indywidualnym stylu przykład ( welder-style: P007,008,009,010)
- wybór opcji kolorystycznej. Ponad 150 opcji kolorów do wyboru według wzornika palety RAL.

 

ROZWIĄZANIA DLA DOMU

W naszych wnętrzach schody odgrywają ogromną role estetyczną. W tym przypadku również mamy ogromny wybór opcji schodów metalowych.

-schody standardowe proste ( dwu wspornikowe, na konstrukcjach stalowych)
-schody kręte o stalowej konstrukcji:

 

W zależności od tego, gdzie finalnie znaleźć się mają nasze schody warto dokładnie rozeznać się jakie przestrzenie docelowo dla nich przewidujemy. W tedy zdecydowanie łatwiej będzie nam wybrać propozycje jakie oferuje rynek, dlatego, że dla każdej z opcji wymagane są inne uwarunkowania techniczne. W tym przypadku musimy wiązać pod uwagę:
-otwór w stropie
-grubość stropu
-wysokość pięter ( kondygnacji)
 
Kolejna kwestia jest związana z komfortem użytkowania schodów. Wysokość i szerokość stopni schodów. Pamiętajmy jednak, że w kwestii schodów panują również standardy budowane, których warto przestrzegać.
Prawo budowlane określa:
- wysokość stopni schodów powinna mieścić się w przedziale 14-19cm, gdzie z doświadczenia doradzamy, że 14-16 zapewnia wystarczający komfort użytkowania,
- szerokość stopni: powinna być dostosowana do wymiarów ludzkiej stopy i mieścić się w wymiarach : 25-32cm, gdzie w tym przypadku najwyższy komfort użytkowania osiągniemy przy maksymalnym wymiarze.

 

Jeśli poszukujecie ciekawych rozwiązań, jeśli nie macie pomysłu jak mogły by wyglądać Wasze metalowe schody, lub jeśli macie swoje wizje i szukacie godnego i zaufanego producenta skontaktujcie się z nami. Wspólnie z Państwem pomożemy w dobrze odpowiednich rozwiązań, zaproponujemy realne terminy i konkurencyjną cenę.

 

 

Jesteśmy rzetelną firmą, z początkiem roku 2017 otrzymaliśmy certyfikaty Oferteo jako „Najlepsi sprzedawcy”, oraz „Profesjonalny sprzedawca”, za najlepszą obsługę i kontakt z klientem.

WELDER-STYLE
www: www.welder-style.p
mail: biuro@rp-welder.pl
Rafał Pikuła tel. 602-707-604
Kościuszki 100, 42-500 Będzin

Proponowane projekty