1900 zł
Zobacz odbicie
lustrzane
Zaptaj o dostępność
Kup teraz
Dodaj do schowka
Masz pytania do projektu? Zapytaj nas
Koszt wysyłki
GRATIS
Zestaw dodatków do projektu

Projekt dostępny również jako CAŁOROCZNY!!! Cena projektu w wersji całorocznej- 2100zł .  BAMAKO - dom letniskowy Domek Bamako stanowi dość ciekawą propozycję architektoniczną dla osób...

Czytaj więcej

Powierzchnia użytkowa48.68 m²
+ taras13.67 m²
Min. wymiary działki (długość x szerokość)16.35 x 15.00 m
Dostępne technologiemurowana, szkieletowa
Zobacz pełne dane projektu

Dane techniczne

Powierzchnia użytkowa
+ taras
48.68 m²
13.67 m²
Powierzchnia zabudowy63.00 m²
Powierzchnia kondgnacji netto0.00 m²
Powierzchnia całkowita63.00 m²
Kubatura246.00 m³
Kąt nachylenia dachu25°
Wymiary budynku
długość x szerokość
9.00 x 7.00 m
Wysokość budynku5.01 m
Min. wymiary działki
długość x szerokość
16.35 x 15.00 m
Dachdwuspadowy
Kondygnacjaparterowe
Ilość pomieszczeń5
Pow. tarasów/werandy/wiaty/schodów zew.16.24 m²

Opis i technologia projektu

Projekt dostępny również jako CAŁOROCZNY!!! Cena projektu w wersji całorocznej- 2100złRóżnice między wersją letniskową a całoroczną domu


BAMAKO - dom letniskowy

Domek Bamako stanowi dość ciekawą propozycję architektoniczną dla osób potrzebujących szczególnych rozwiązań. W projekcie frontu domu przewidziano bowiem m.in. specjalne zadaszenie, które możemy wykorzystać zgodnie z naszymi potrzebami, np. na drewno, by uchronić je przed wilgocią. Oprócz tego, zadaszonego i oddzielonego półokrągłym murkiem od wejścia, składu, front domu został wyposażony w lampę, która okaże się zapewne funkcjonalnym dodatkiem, po zapadnięciu zmroku. Wewnątrz mamy miejsce na urządzenie przestronnej, oddzielonej od reszty domku, sypialni oraz łazienki. Dosyć obszerny pokój dzienny został połączony z aneksem kuchennym i jadalnią. Stąd możemy także wyjść na taras. Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, jak ważnym miejscem w domku letniskowym jest taras – tam bowiem spędzimy najwięcej czasu w letnie dni i wieczory. Bamako jest jednak przede wszystkim projektem dla osób lubiących aktywnie spędzać swój czas podczas letniego wypoczynku. Przewidziano w nim również pomieszczenie gospodarcze, gdzie możemy przechowywać różnorodny sprzęt sportowy, czy też potrzebne nam na działce narzędzia ogrodowe. Jeżeli zdecydujemy się na projekt w wersji całorocznej, możemy w tym miejscu zostawić np. sprzęt narciarski, który w części użytkowej domku, mógłby nam po prostu przeszkadzać. Ten niepozorny na pierwszy rzut oka projekt, jest dość ciekawą propozycją. Spełni on zapewne oczekiwania osób lubiących w swoim otoczeniu ład, potrzebujących pomieszczeń ze szczególnym przeznaczeniem. Być może warto wybrać właśnie tę propozycję?


Projekt składa się z części architektonicznej, konstrukcyjnej, wewnętrznych instalacji wod.-kan, c. o. i elektrycznej. W projekcie załączone są podstawowe zestawienie stali, drewna i stolarki okienno-drzwiowej. Do projektu dołączamy bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian, oświadczenie projektantów o wykonaniu projektu zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami oraz kserokopie uprawnień projektantów wraz z aktualnym wpisem do izby. W przypadku zamówienia projektu w technologii lekkiej, drewnianej konstrukcji szkieletowej, powierzchnia użytkowa budynku jest o około 7% większa.
Technologia tradycyjna : - ściany zewnętrzne murowane gr. 30 cm - ściany wewnętrzne nośne gr. 25 cm - ściany wewnętrzne działowe gr. 12 cm - wszystkie ściany  wykonane z  pustaków ceramicznych "POROTHERM" - sufit podwieszany z płyt GK na ruszcie stalowym - konstrukcja więźby dachowej drewniana w układzie płatwiowo-kleszczowym - pokrycie dachówka ceramiczna - instalacja grzewcza : kominek - instalacja grzewcza w wersji całorocznej : kominek z płaszczem wodnym - istnieje możliwość adaptacji obiektu na budynek całoroczny - w przypadku wersji całorocznej docieplenie warstwą styropianu gr. 10 cm.

Rzuty i przekroje

Parter

Parter

NrNazwaPow. użytkowa[m²]Pow. netto[m²]
Wiatrołap4.440
Łazienka3.460
Komunikacja3.010
Sypialnia11.410
Pokój dzienny z aneksem kuchennym20.950
Pom. gospodarcze5.410
Skład drewna2.50
Suma51.180
Taras13.670
Suma13.670
Zamów szczegółowe rysunki
Przekrój A-A

Przekrój A-A

Zamów szczegółowe rysunki

Obrót 360

Zestawienia materiałów

Technologia murowana tradycyjna
Stal463.62 kg
Drewno4.678 m³
Pow. ścian nośnych zew.87 m²
Pow. ścian nośnych wew.7 m²
Pow. ścian działowych wew.34 m²
Dach95.53 m²

Kosztorys orientacyjny brutto

Stan zerowy17914 zł
Stan surowy39411 zł
Roboty wykończeniowe wewnętrzne24968 zł
Roboty wykończeniowe zewnętrzne10413 zł
Instalacje i przyłącza19258 zł
Suma111964 zł

Komentarze

Dodaj komentarz