1900 zł
Zobacz odbicie
lustrzane
Zaptaj o dostępność
Kup teraz
Dodaj do schowka
Masz pytania do projektu? Zapytaj nas
Koszt wysyłki
GRATIS
Zestaw dodatków do projektu

Projekt dostępny również jako CAŁOROCZNY!!! Cena projektu w wersji całorocznej- 2100zł .  BOGOTA - dom letniskowy Projekt Bogota to niezwykle ciepła propozycja, urzekająca z zewnątrz drewnianymi...

Czytaj więcej

Powierzchnia użytkowa45.76 m²
+ weranda12.03 m²
Min. wymiary działki (długość x szerokość)16.90 x 15.50 m
Dostępne technologiemurowana, szkieletowa
Zobacz pełne dane projektu

Dane techniczne

Powierzchnia użytkowa
+ weranda
45.76 m²
12.03 m²
Powierzchnia zabudowy57.79 m²
Powierzchnia kondgnacji netto0.00 m²
Powierzchnia całkowita57.79 m²
Kubatura284.00 m³
Kąt nachylenia dachu30°
Wymiary budynku
długość x szerokość
9.90 x 7.50 m
Wysokość budynku5.00 m
Min. wymiary działki
długość x szerokość
16.90 x 15.50 m
Kondygnacjaparterowe
Ilość pomieszczeń5
Pow. tarasów/werandy/wiaty/schodów zew.16.17 m²

Opis i technologia projektu

Projekt dostępny również jako CAŁOROCZNY!!! Cena projektu w wersji całorocznej- 2100zł
Różnice między wersją letniskową a całoroczną domu


BOGOTA - dom letniskowy

Projekt Bogota to niezwykle ciepła propozycja, urzekająca z zewnątrz drewnianymi wykończeniami na granicy między dachem a ścianami zewnętrznymi budynku. Ten domek letniskowy (dostępny także w wersji całorocznej) stanowi dobre rozwiązane dla osób nastawiających się przede wszystkim na spędzanie czasu na wolnym powietrzu, ponieważ przewidziano tutaj miejsce na obszerną werandę, z której można wyjść do ogrodu. Stanowi ona ciekawą ozdobę całego obiektu, ponieważ pomiędzy balustradą wokół niej a dachem poprowadzono drewniane wsparcia, pełniące rolę filarów. Z werandy można bezpośrednio wejść do pomieszczenia gospodarczego, co okaże się bardzo wygodnym rozwiązaniem, podczas wykonywania prac ogrodowych – będziemy mieli, bowiem przechowywane tam narzędzia i sprzęty, zawsze pod ręką. Wejście do domu zostało umieszczone pomiędzy dwoma niewysokimi murkami, co dodaje elewacji frontowej domu wiele uroku. W środku, przez wiatrołap i komunikację, możemy wejść do jednego z trzech pomieszczeń (nie licząc już werandy oraz pomieszczenia gospodarczego). Gdy już wejdziemy, po prawej stronie mamy pokój, w którym możemy urządzić sypialnię, ponieważ to miejsce jest oddzielone od pozostałych pomieszczeń w domu. Po lewej stronie natomiast przewidziano miejsce na łazienkę. Najwięcej miejsca zajmuje jednak pokój dzienny z aneksem kuchennym, który możemy podzielić na dwie zasadnicze części – pierwszą – typowo wypoczynkową, drugą – poświęconą na przygotowywanie i spożywanie posiłków. Właśnie w drugiej części, możemy wydzielić miejsce na rodzinny stół sąsiadujący z wyjściem na werandę. Czy ten projekt zaspokoi Twoje potrzeby?


Projekt składa się z części architektonicznej, konstrukcyjnej, wewnętrznych instalacji wod.-kan, c. o. i elektrycznej. W projekcie załączone są podstawowe zestawienie stali, drewna i stolarki okienno-drzwiowej. Do projektu dołączamy bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian, oświadczenie projektantów o wykonaniu projektu zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami oraz kserokopie uprawnień projektantów wraz z aktualnym wpisem do izby. W przypadku zamówienia projektu w technologii lekkiej, drewnianej konstrukcji szkieletowej, powierzchnia użytkowa budynku jest o około 7% większa.
Technologia tradycyjna , ściany zewnętrzne murowane grubości 30 cm, działowe gr. 12 cm. Wszystkie ściany wykonane z pustaków ceramicznych "POROTHERM". Konstrukcja więźby dachowej drewniana, pokrycie dachówka ceramiczna. Istnieje mozliwośc adaptacji obiektu na budynek całoroczny - docieplenie warstwą styropianu gr. 10 cm.

Rzuty i przekroje

Parter

Parter

NrNazwaPow. użytkowa[m²]Pow. netto[m²]
Wiatrołap2.410
Komunikacja2.330
Łazienka4.690
Pokój dzienny z aneksem kuchennym21.10
Sypialnia8.370
Pom. gospodarcze6.860
Suma45.760
Weranda12.030
Suma12.030
Zamów szczegółowe rysunki
Przekrój A-A

Przekrój A-A

Zamów szczegółowe rysunki
Przekrój B-B

Przekrój B-B

Zamów szczegółowe rysunki

Obrót 360

Zestawienia materiałów

Technologia murowana tradycyjna
Stal534.71 kg
Drewno5.824 m³
Pow. ścian nośnych zew.101 m²
Pow. ścian działowych wew.32 m²
Dach105 m²

Kosztorys orientacyjny brutto

Stan zerowy16840 zł
Stan surowy37047 zł
Roboty wykończeniowe wewnętrzne23470 zł
Roboty wykończeniowe zewnętrzne9788 zł
Instalacje i przyłącza18103 zł
Suma105248 zł

Komentarze

Dodaj komentarz