5 bardzo nietypowych projektów garaży

2023-01-05

Chciałbym w dzisiejszym noworocznym wpisie zwrócić Waszą uwagę na nietypowe garaże, występujące w ofercie projektowej biura PRO ARTE. Przez wiele lat działania spotkaliśmy się z inwestorami, którzy przekonali nas do zaprojektowania nieszablonowego rozwiązania na budynek służący do postoju samochodów. Zresztą ta funkcja, choć na pierwszy rzut oka oczywista, była tylko punktem wyjścia. Zobaczcie galerię tych cudacznych, ciekawych, nadzwyczajnych projektów budowlanych garaży.

1) Parkujmy w piwnicy!

Pierwsza propozycja to  dwuspadowy budynek o dwóch kondygnacjach. Na stronie piszemy, że G69 to budynek gospodarczy z piwnicą. W piwnicy znajduje się garaż dwustanowiskowy. Na parterze mamy WC, pomieszczenie gospodarcze i wiatę. Wiata doskonale nadaje się na rodzinne przyjęcia. Budynek gospodarczy możemy potraktować jako miejsce weekendowych wypadów. Pomieszczenie gospodarcze nadaje się aby je zaadaptować jako sypialnię. 

2) Siłownia i sauna w garażu

Druga propozycją jest projekt z dachem kopertowym, wielospadowy, w którym znajduje się oprócz garażu na dwa auta także: sauna, prysznice, szatnia i siłownia. Więc kompletne minispa, które Inwestor o odpowiednio zasobnym portfelu może sobie zafundować. Ten projekt to G72.

3) Garaż w kształcie L z nietypowym rozmieszczeniem wjazdów do budynku. Dookoła świata

Projekt z czterema bramami wjazdowymi z oryginalnym, dostosowanym do potrzeb działki rozmieszczeniem stanowisk postojowych. W tej aranżacji architektonicznej pod dwuspadowym dachem na planie litery L zlokalizowano dwa garaże od frontu, jeden od tyłu i jeden od tyłu. Poza tym do zaadaptowania na własne potrzeby zostaje pomieszczenie gospodarcze oraz wiata rekreacyjna. 

4) Hej, hej to NBA! Garaż na dwa auta z boiskiem do koszykówki

Typowy dwuspadowy dach i dwa stanowiska postojowe dla Twoich aut. A do tego coś jeszcze. Pobaw się z rodziną w Jeremy'ego Sochana, Marcina Gortata i Mateusza Ponitkę. Dobre zagospodarowanie działki to także przygotowanie przestrzeni do rekreacji. Ruch to zdrowie. Zobaczcie G28. 

5) Szukasz garażu, który będzie pasował do domu w stylu Home Koncept? 

Charakterystyczne ramy wokół nowoczesnych domów, które wyróżniają jedną z konkurencyjnych pracowni są jak motyle. Piękne, ale nikomu nie potrzebne... To znaczy nie mają funkcji praktycznej. Szukasz garażu, który będzie pięknie odpowiadał nowoczesnemu domowi z płaskim dachem? Mamy to zobacz G21A.

Szukasz czegoś do nowoczesnej stodoły? Zobacz garaż pasujący do tego obiektu

 

Proponowane projekty