SZYBKI na mur-BETON

2019-05-17

Sprawdzi się zarówno przy domowych remontach jak i drobnych pracach budowlanych. Coraz chętniej sięgamy po niego również w ogrodzie. Mowa naturalnie o betonie. Choć odnajduje się w wielu rolach, trzeba pamiętać, że beton betonowi nierówny. Różnią się one nie tylko wytrzymałością, ale też innymi właściwościami. W sytuacjach wymagających szybkiego i solidnego rozwiązania do gry warto wprowadzić Baumit Beton B30.

Baumit Szybki beton B30

Baumit Szybki Beton B30 to bardzo mocna, sucha mieszanka betonowa o przyspieszonym czasie wiązania, przeznaczona do różnego rodzaju prac betoniarskich i naprawczych w domu i ogrodzie.

 

 

W domu…

Produkt ten pozwala m.in. na wykonywanie wylewek –podkładów cementowych w zakresie 20-100 mm, a bardzo wysoka wytrzymałość na ściskanie (≥ 30 MPa) rekomenduje go do zastosowania także w pomieszczeniach technicznych, piwnicach czy garażach. Ta wysokiej klasy uniwersalna zaprawa betonowa charakteryzuje się krótszym czasem wiązania w porównaniu z tradycyjnymi betonami, umożliwiając rozformowanie szalunków oraz wstępne obciążanie powierzchni już po ok. 6 godz., co przyspiesza i usprawnia prace budowlano-remontowe. Na jej korzyść przemawia także wysoka stabilność parametrów oraz jednorodność.

 

… i w ogrodzie

 

Supermocna mieszanka Baumit Szybki Beton B30 to także nieoceniony pomocnik podczas prac przydomowych i ogrodowych.Odporność na działanie mrozu i zmienne temperatury sprawia, że produkt ten bardzo dobrze sprawdza się przy wykonywaniu stopni lub naprawie schodów, podjazdów czy podestów, a także jako płyta dociskowa na tarasie czy balkonie. Nie sposób przecenić jego właściwości także przy montażu i kotwieniu słupków ogrodzeniowych, huśtawek, parasoli, lamp, itp. Znakomicie sprawdza się przy wykonywaniu podbudowy np. pod altany i murki. Świetnie nadaje się również jako budulec do tworzenia elementów małej architektury, realizacji np. tarasów, skarp, donic oraz kwietników.

 

Samo zastosowanie produktu sprowadza się do kilku prostych kroków. Wyrób jest łatwy w przygotowaniu oraz użyciu. Baumit Szybki Beton B30 wystarczy wymieszać z wodą zgodnie z zalecaniami na opakowaniu, a następnie zaraz po przygotowaniu ułożyć i rozprowadzić, po czym wyrównać i zatrzeć lub wygładzić powierzchnię odpowiednio do rodzaju wykonywanych prac. Przestrzegając wskazówek producenta możemy być pewni doskonałego efektu i wysokiej trwałości, która zapewni nam spokój na długi czas.

Proponowane projekty