Zobacz odbicie
lustrzane
Zapytaj o dostępność
Dodaj do schowka
Masz pytania do projektu? Zapytaj nas
Koszt wysyłki
GRATIS
Zestaw dodatków do projektu

Projekt dostępny również jako CAŁOROCZNY!!! Ze względu na docieplenie budynku do każdego wymiaru widocznego na rzucie należy dodać 20cm. KOLORADO - dom...

Czytaj więcej

Powierzchnia użytkowa 42.03 m²
+ wiata, taras28.82 m²
Min. wymiary działki
długość x szerokość
17.19 x 16.60 m
Dostępne technologiemurowana, szkieletowa
Zobacz pełne dane projektu

Rzuty i przekroje

Rzut przyziemia

Rzut przyziemia

NrNazwaPow. użytkowa [m²]Pow. netto [m²]
2.Komunikacja1.70
3.Łazienka5.470
4.Jadalnia5.080
5.Pokój z aneksem kuchennym15.990
6.Sypialnia10.20
1.Wiatrołap3.590
Suma42.030
7.Wiata18.520
8.Taras8.30
Suma26.820
Zamów szczegółowe rysunki

Dane techniczne

Powierzchnia użytkowa
+ wiata, taras
42.03 m²
28.82 m²
Powierzchnia zabudowy 53.22 m²
Powierzchnia kondygnacji netto 0.00 m²
Powierzchnia całkowita 86.22 m²
Kubatura 353.30 m³
Kąt nachylenia dachu35°
Wymiary budynku
długość x szerokość
9.60 x 7.50 m
Wysokość budynku 6.22 m
Min. wymiary działki
długość x szerokość
17.19 x 16.60 m
Dachdwuspadowy
Kondygnacjaparterowe
Ilość pomieszczeń5
Pow. tarasów/werandy/wiaty/schodów zew.33 m²
Projekt z wiatą garażowąTak

Opis i technologia projektu

Projekt dostępny również jako CAŁOROCZNY!!! Ze względu na docieplenie budynku do każdego wymiaru widocznego na rzucie należy dodać 20cm.

Zobacz czym różni się projekt domku letniskowego od domu całorocznego?

KOLORADO - dom letniskowy

Gdyby spróbować wskazać pierwsze myśli, jakie łączą się z nazwą Kolorado, to z pewnością w wielu przypadkach byłyby to samowystarczalność i schronienie. Podobnie jest z naszym projektem o tej samej nazwie: bezpieczeństwo i kompleksowe rozwiązania Kolorado tworzą pełną czaru oraz stylu budowlę. Odeskowanie, zwieńczenia dachu, jętki, drewniane okiennice oraz zwracający uwagę wykusz decydują o eleganckim a zarazem sielskim charakterze domu. Od południa znajduje się ganek oraz wiata i to one dzięki ciekawym drewnianym zdobieniom przykuwają uwagę. Gdy dobrze się przyjrzymy, to można zauważyć, że od wschodu w bryle budynku znajduje się wypust, to wykusz, który skrywa jadalnię. Po przejściu przez ganek, w wiatrołapie znajdziemy miejsce na garderobę pod zabudowę. Dalej, po przejściu do komunikacji, jej lewa część wiedzie do kuchni, zaś po prawej jest wspomniana jadalnia. Za nią znajduje się największe pomieszczenie, czyli pokój dzienny z aneksem kuchennym, kominkiem. Całości wnętrz dopełnia sypialnia. Z pokoju dziennego można wyjść na taras, który będzie miejscem niejednej biesiady w gronie bliskich, letniego śniadania, czy romantycznej kolacji.

Projekt składa się z części architektonicznej, konstrukcyjnej, wewnętrznych instalacji wod.-kan, c. o. i elektrycznej. W projekcie załączone są podstawowe zestawienie stali, drewna i stolarki okienno-drzwiowej. Do projektu dołączamy bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian, oświadczenie projektantów o wykonaniu projektu zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami oraz kserokopie uprawnień projektantów wraz z aktualnym wpisem do izby. W przypadku zamówienia projektu w technologii lekkiej, drewnianej konstrukcji szkieletowej, powierzchnia użytkowa budynku jest o około 7% większa.

Technologia tradycyjna : - ściany zewnętrzne murowane grubości 30 cm, działowe gr. 12 cm. Wszystkie ściany wykonane z pustaków ceramicznych "POROTHERM". - konstrukcja więźby dachowej drewniana, pokrycie dachówka ceramiczna. - istnieje możliwość adaptacji obiektu na budynek całoroczny. Technologia szkieletu drewnianego : - ściany zewnętrzne : słupki 4x15 rozstawione max. co 40cm obite zewnątrz płytą OSB 3 1,2cm , a wewnątrz płytą GK 1,25cm , przestrzeń pomiędzy słupkami wypełniona wełną mineralną 15cm. dwóch stron płytą GK 1,25cm przestrzeń pomiędzy słupkami wypełniona wełną mineralną 7cm - konstrukcja więźby dachowej drewniana, pokrycie dachówka ceramiczna. - istnieje możliwość adaptacji obiektu na budynek całoroczny

W projektach rekomendujemy:  produkty Porotherm, Koramic, Terca firmy Wienerberger;  bramy, napędy i drzwi marki Hörmann; okna połaciowe VELUX; systemy ociepleń TermoOrganika; systemy grzewcze Viessmann.

Szczegóły dotyczące poszczególnych przegród znajdziesz we wpisie Technologie

Każdy z 6 egzemplarzy (3 projekty architektoniczno-budowlane i 3 projekty techniczne) zamówionego u nas kompletu dokumentacji architektoniczno-konstrukcyjnej z branżami jest zaplombowany. Więcej informacji o plombach znajdziesz tu - Dlaczego plombujemy dokumentację?

By upewnić się, czy projekt pasuje do warunków zabudowy Twojej działki lub do wytycznych planu miejscowego zamów rysunki szczegółowe (pod rzutem) oraz przedstaw je lokalnemu projektantowi adaptującemu (możesz skorzystać z pomocy naszych przedstawicieli).

Zestawienia materiałów

Technologia murowana tradycyjna
Pow. ścian nośnych zew.128 m²
Pow. ścian działowych wew.27 m²

Kosztorys orientacyjny brutto

Stan zerowy22192 zł
Stan surowy48822 zł
Roboty wykończeniowe wewnętrzne30930 zł
Roboty wykończeniowe zewnętrzne12899 zł
Instalacje i przyłącza23856 zł
Suma138699 zł

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź