3000 zł
Zobacz odbicie
lustrzane
Dostępny od ręki
Kup teraz
Dodaj do schowka
Masz pytania do projektu? Zapytaj nas
Koszt wysyłki
GRATIS
Zestaw dodatków do projektu

ALEXANDRIA projekt domu z bali drewnianych najnowsza wersja domu ALEXANDRIA w technologii bali drewnianych. To w tym nowym projekcie budowlanym nowoczesność spotyka się z tradycją . Z tego...

Czytaj więcej

Powierzchnia użytkowa133.79 m²
+ kotłownia, garaż42.44 m²
+ strych59.79 m²
Min. wymiary działki (długość x szerokość)25.30 x 22.65 m
Dostępne technologiemurowana, szkieletowa, bale
Zobacz pełne dane projektu

Dane techniczne

Powierzchnia użytkowa
+ kotłownia, garaż
+ strych
133.79 m²
42.44 m²
59.79 m²
Powierzchnia zabudowy212.91 m²
Powierzchnia kondgnacji netto0.00 m²
Powierzchnia całkowita307.14 m²
Kubatura1142.00 m³
Kąt nachylenia dachu30°
Wymiary budynku
długość x szerokość
14.65 x 17.30 m
Wysokość budynku7.70 m
Min. wymiary działki
długość x szerokość
25.30 x 22.65 m
Ilość pokoi4
Dachwielospadowy
Kondygnacjaparterowe
Ilość pomieszczeń13
Projekt z garażemTak

Opis i technologia projektu

ALEXANDRIA projekt domu z bali drewnianych
najnowsza wersja domu ALEXANDRIA w technologii bali drewnianych. To w tym nowym projekcie budowlanym nowoczesność spotyka się z tradycją. Z tego połączenia otrzymujemy zupełnie nową jakość i nowe trendy. Dom dla osób ceniących ekologiczne materiały i unikalny, ale nie ekstrawagancki szyk. Stylistyka budynku jest uiniwersalna i sprawdzi się na terenie całego naszego kraju. Dom posiada parter, na który składają się sypialnia gospodarzy z garderobą oraz wydzieloną łazienką, dwa pokoje sypialne, bardzo przestronny salon połączony z kuchnią i spiżarką. Dodatkową przestrzeń stanowią garaż dwustanowiskowy oraz kotłownia, poddasze jest przygotowane do późniejszej adaptacji i liczy blisko 60m2. 
 

Interesuje Cię wentylacja mechaniczna do tego projektu?

Do tego projektu mamy opcjonalne schematy wentylacji mechanicznej wraz z wyceną sprzętu. Szczegóły tu: Wentylacja mechaniczna do domu graits

WIĘŹBA DACHOWA. Pokrycie dachu zaprojektowano z dachówki, w konstrukcji dachu uwzględniono ocieplenie z wełny mineralnej i wykończenie płytami gipsowymi. Podstawowe przekroje elementów: krokiew 10x20cm, 18x22cm, 18x34cm; kleszcze 5x22cm (połączone przewiązkami co 90cm), płatew 18x18cm, słup 18x18cm, miecz 18x18cm, murłata 24x24cm – belka ściany wieńcowej. Dopuszczalne osłabienie krokwi a=3cm.
Elementy drewniane łączyć ze sobą za pomocą gwoździ przy pomocy łączników metalowych – blach systemowych, np: firma METAL-MIX s.c.. (www.metal-mix.pl).
Drewno świerkowe lub sosnowe klasy min.C27. Wszystkie elementy drewniane zabezpieczyć przed korozją i szkodnikami dostępnymi preparatami na bazie roztworów soli.
 
ŚCIANY DREWNIANE NOŚNE
Zaprojektowano w konstrukcji wieńcowej, podstawowe przekroje elementów: belka 24x24cm, 24x12cm, słup 16x24cm, słup 40cm.
Nad otworami okiennymi i drzwiowymi należy zastosować zagęszczony rozstaw łączników.
Drewno świerkowe lub sosnowe \klasy min.C27. Wszystkie elementy drewniane zabezpieczyć przed korozją i szkodnikami dostępnymi preparatami na bazie roztworów soli.
 
ŚCIANY DZIAŁOWE Drewniane szkieletowe lub z płyt gk na ruszcie metalowym.
 
STROP DREWNIANY, BELKI B.1 – B.6 Zaprojektowano jako strop drewniany, belkowy, przekrój belek (bxh) 16x24cm, 24x24cm; rozstaw belek wg rysunku stropu. Drewno świerkowe lub sosnowe klasy min.C27. Wszystkie elementy drewniane zabezpieczyć przed korozją i szkodnikami dostępnymi preparatami na bazie roztworów soli.

Rzuty i przekroje

Rzut przyziemia

Rzut przyziemia

NrNazwaPow. użytkowa[m²]Pow. netto[m²]
01.Wiatrołap5.785.78
02.Komunikacja 17.2917.29
03.Spiżarnia2.862.86
04.Kuchnia10.4110.41
05.Salon31.5331.53
06.Pokój14.5414.54
07.Pokój18.2518.25
08.Łazienka4.884.88
09.Garderoba4.64.6
10.Pokój11.1611.16
11.Łazienka5.65.6
Suma126.9126.9
12.Kotłownia/Pralnia6.896.89
13.Garaż 35.6535.65
14.Taras 44.4444.44
Suma86.9886.98
Zamów szczegółowe rysunki
Rzut strychu

Rzut strychu

NrNazwaPow. użytkowa[m²]Pow. netto[m²]
01.Strych49.9563.71
02.Strych9.8412.82
Suma59.7976.53
Zamów szczegółowe rysunki

Kosztorys orientacyjny brutto

Stan zerowy59938 zł
Stan surowy131863 zł
Roboty wykończeniowe wewnętrzne83538 zł
Roboty wykończeniowe zewnętrzne34839 zł
Instalacje i przyłącza64433 zł
Suma374612 zł

Konfigurator produktów techniki grzewczej

Komentarze

Dodaj komentarz