3400 zł
Zobacz odbicie
lustrzane
Dostępny od ręki
Kup teraz
Dodaj do schowka
Masz pytania do projektu? Zapytaj nas
Koszt wysyłki
GRATIS
Zestaw dodatków do projektu

ALEXANDRIA projekt domu z bali drewnianych najnowsza wersja domu ALEXANDRIA w technologii bali drewnianych. To w tym nowym projekcie budowlanym nowoczesność spotyka się z tradycją . Z tego...

Czytaj więcej

Powierzchnia użytkowa133.79 m²
+ kotłownia, garaż42.44 m²
+ strych59.79 m²
Min. wymiary działki (długość x szerokość)25.30 x 22.65 m
Dostępne technologiemurowana, szkieletowa, bale
Zobacz pełne dane projektu

Dane techniczne

Powierzchnia użytkowa
+ kotłownia, garaż
+ strych
133.79 m²
42.44 m²
59.79 m²
Powierzchnia zabudowy212.91 m²
Powierzchnia kondygnacji netto0.00 m²
Powierzchnia całkowita307.14 m²
Kubatura1142.00 m³
Kąt nachylenia dachu30°
Wymiary budynku
długość x szerokość
14.65 x 17.30 m
Wysokość budynku7.70 m
Min. wymiary działki
długość x szerokość
25.30 x 22.65 m

Opis i technologia projektu

ALEXANDRIA projekt domu z bali drewnianych

najnowsza wersja domu ALEXANDRIA w technologii bali drewnianych. To w tym nowym projekcie budowlanym nowoczesność spotyka się z tradycją. Z tego połączenia otrzymujemy zupełnie nową jakość i nowe trendy. Dom dla osób ceniących ekologiczne materiały i unikalny, ale nie ekstrawagancki szyk. Stylistyka budynku jest uniwersalna i sprawdzi się na terenie całego naszego kraju. Dom posiada parter, na który składają się sypialnia gospodarzy z garderobą oraz wydzieloną łazienką, dwa pokoje sypialne, bardzo przestronny salon połączony z kuchnią i spiżarką. Dodatkową przestrzeń stanowią garaż dwustanowiskowy oraz kotłownia, poddasze jest przygotowane do późniejszej adaptacji i liczy blisko 60m2. 
 
 
 

 

Interesuje Cię wentylacja mechaniczna do tego projektu?

Do tego projektu mamy opcjonalne schematy wentylacji mechanicznej wraz z wyceną sprzętu. Szczegóły tu: Wentylacja mechaniczna do domu graits

WIĘŹBA DACHOWA

 Pokrycie dachu zaprojektowano z dachówki, w konstrukcji dachu uwzględniono ocieplenie z wełny mineralnej i wykończenie płytami gipsowymi. Podstawowe przekroje elementów: krokiew 10x20cm, 18x22cm, 18x34cm; kleszcze 5x22cm (połączone przewiązkami co 90cm), płatew 18x18cm, słup 18x18cm, miecz 18x18cm, murłata 24x24cm – belka ściany wieńcowej. Dopuszczalne osłabienie krokwi a=3cm. Elementy drewniane łączyć ze sobą za pomocą gwoździ przy pomocy łączników metalowych – blach systemowych, np: firma METAL-MIX s.c.. (www.metal-mix.pl). Drewno świerkowe lub sosnowe klasy min.C27. Wszystkie elementy drewniane zabezpieczyć przed korozją i szkodnikami dostępnymi preparatami na bazie roztworów soli.

 

ŚCIANY DREWNIANE NOŚNE

Zaprojektowano w konstrukcji wieńcowej, podstawowe przekroje elementów: belka 24x24cm, 24x12cm, słup 16x24cm, słup 40cm.

Nad otworami okiennymi i drzwiowymi należy zastosować zagęszczony rozstaw łączników.

Drewno świerkowe lub sosnowe \klasy min.C27. Wszystkie elementy drewniane zabezpieczyć przed korozją i szkodnikami dostępnymi preparatami na bazie roztworów soli.

 

ŚCIANY DZIAŁOWE 

Drewniane szkieletowe lub z płyt gk na ruszcie metalowym.

 

STROP DREWNIANY, BELKI B.1 – B.6 

Zaprojektowano jako strop drewniany, belkowy, przekrój belek (bxh) 16x24cm, 24x24cm; rozstaw belek wg rysunku stropu. Drewno świerkowe lub sosnowe klasy min.C27. Wszystkie elementy drewniane zabezpieczyć przed korozją i szkodnikami dostępnymi preparatami na bazie roztworów soli.

W projektach rekomendujemy:  produkty Porotherm, Koramic, Terca firmy Wienerberger;  bramy, napędy i drzwi marki Hörmann; okna połaciowe VELUX; materiały izolacyjne Isover; systemy ociepleń TermoOrganika; systemy grzewcze Viessmann; system rekuperacji VENTS oraz systemy kominowe HOCH.

Każdy z czterech egzemplarzy zamówionego u nas kompletu dokumentacji architektoniczno-konstrukcyjnej z branżami jest zaplombowany. Więcej informacji o plombach znajdziesz tu - Dlaczego plombujemy dokumentację?

By upewnić się, czy projekt pasuje do warunków zabudowy Twojej działki lub do wytycznych planu miejscowego zamów rysunki szczegółowe (pod rzutem) oraz przedstaw je lokalnemu projektantowi adaptującemu (możesz skorzystać z pomocy naszych przedstawicieli).

Rzuty i przekroje

Rzut przyziemia

Rzut przyziemia

NrNazwaPow. użytkowa [m²]Pow. netto [m²]
01.Wiatrołap5.785.78
02.Komunikacja 17.2917.29
03.Spiżarnia2.862.86
04.Kuchnia10.4110.41
05.Salon31.5331.53
06.Pokój14.5414.54
07.Pokój18.2518.25
08.Łazienka4.884.88
09.Garderoba4.64.6
10.Pokój11.1611.16
11.Łazienka5.65.6
Suma126.9126.9
12.Kotłownia/Pralnia6.896.89
13.Garaż 35.6535.65
14.Taras 44.4444.44
Suma86.9886.98
Zamów szczegółowe rysunki
Rzut strychu

Rzut strychu

NrNazwaPow. użytkowa [m²]Pow. netto [m²]
01.Strych49.9563.71
02.Strych9.8412.82
Suma59.7976.53
Zamów szczegółowe rysunki

Film

Kosztorys orientacyjny brutto

Stan zerowy77063 zł
Stan surowy169539 zł
Roboty wykończeniowe wewnętrzne107407 zł
Roboty wykończeniowe zewnętrzne44793 zł
Instalacje i przyłącza82843 zł
Suma481644 zł

Realizacje projektu "ALEXANDRIA projekt domu z bali drewnianych"

ALEXANDRIA 2 - realizacja projektu domu mieszkalnego, parterowego
Wizualizacja wnętrz domu - ALEXANDRIA

Konfigurator produktów techniki grzewczej

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź