2799 zł
Gwarancja najniższej ceny i najszybszej wysyłki
Zobacz odbicie
lustrzane
Dostępny od ręki
Kup teraz
Dodaj do schowka
Masz pytania do projektu? Zapytaj nas
Koszt wysyłki
GRATIS
Zestaw dodatków do projektu

Projekt dostępny również jako letniskowy!!!  LENS C  Ten projekt to brat wyposażonego w dwuspadowy dach Bayamo. W nowym wcieleniu,...

Czytaj więcej

Powierzchnia użytkowa 42.97 m²
+ taras9.12 m²
Min. wymiary działki
długość x szerokość
14.90 x 15.85 m
Dostępne technologiemurowana, szkieletowa
Warianty projektuwersja letniskowa, wersja całoroczna
Zobacz pełne dane projektu

Rzuty i przekroje

Rzut przyziemia

Rzut przyziemia

NrNazwaPow. użytkowa [m²]Pow. netto [m²]
1.Wiatrołap2.542.54
2.Komunikacja4.014.01
3.Sypialnia8.788.78
4.Sypialnia8.788.78
5.Łazienka2.542.54
6.Pokój dzienny11.5811.58
7.Kuchnia z aneksem jadalnym4.744.74
8.Ogród zimowy2020
Suma62.9762.97
Zamów szczegółowe rysunki

Dane techniczne

Powierzchnia użytkowa
+ taras
42.97 m²
9.12 m²
Powierzchnia zabudowy 56.43 m²
Powierzchnia kondygnacji netto 42.97 m²
Powierzchnia całkowita 73.31 m²
Kubatura 222.00 m³
Kąt nachylenia dachu
Wymiary budynku
długość x szerokość
6.90 x 8.85 m
Wysokość budynku 3.57 m
Min. wymiary działki
długość x szerokość
14.90 x 15.85 m
Ilość pokoi3
Dachpłaski
Kondygnacjaparterowe
Ilość pomieszczeń7
Pow. tarasów/werandy/wiaty/schodów zew.9.47 m²

Opis i technologia projektu

Projekt dostępny również jako letniskowy!!! 

LENS 2 C - nowoczesny dom mieszkalny, całoroczny
Ten projekt  jest odświeżoną wersją wyposażonego w dwuspadowy dach BAYAMO i BAYAMO 2. W nowym wcieleniu, z jednospadowym dachem domek zyskał nowoczesnego charakteru. Szczególnie korzystnie będzie się prezentował w sąsiedztwie dzikiej przyrody, lasu, otwartych przestrzeni, ale także zwykłej zabudowy mieszkalnej. LENS ma w sobie coś z klimatu CALIFORNI i HOLLYWOOD, symetryczne odeskowanie drzwi, okien oraz ścian wypuszczonych poza linię dachu oraz gabionowe ściany znakomicie się uzupełniają.

 Wnętrze zaskoczy nas funkcjonalnością rozwiązań. Po pierwsze mamy tutaj, oddzielone od reszty pomieszczeń, dwie sypialnie. Projekt domu letniskowego jest zatem komfortowym rozwiązaniem np. dla czteroosobowej rodziny. Obok sypialni, przewidziano także miejsce na łazienkę z natryskiem. Sercem całego projektu jest jednak pomieszczenie o największej powierzchni, pokój dzienny, w którym znajdziemy min. kominek. Możemy tutaj wydzielić część potrzebną do przygotowywania i spożywania posiłków oraz większą część pełniącą funkcję pokoju dziennego. Bezpośrednio z pokoju dziennego, zaopatrzonego w aneks kuchenny, można przejść na ogród zimowy, prawdziwą perełkę tej architektonicznej kompozycji.

Jeżeli wzniesiemy domek zgodnie z kierunkami świata, przewidzianymi w projekcie, będziemy mogli podziwiać stąd piękne zachody słońca. Taki układ pomieszczeń w domku letniskowym będzie także sprzyjał urządzaniu przyjęć na tarasie czy w ogrodzie, ponieważ część kuchenna została zaprojektowana tak, by była w pobliżu bocznego wyjścia z domu. LENS 2 C zasługuje na szczególną uwagę, pomieszczenia zostały w nim rozmieszone tak, by optymalnie wykorzystać przestrzeń, co jest niezwykle istotne w niewielkich domkach letniskowych.

Zobacz projekt BAYAMO z dachem kopertowym oraz BAYAMO 2

Projekt składa się z części architektonicznej, konstrukcyjnej, wewnętrznych instalacji wod.-kan, c. o. i elektrycznej. W projekcie załączone są podstawowe zestawienie stali, drewna i stolarki okienno-drzwiowej. Do projektu dołączamy bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian, oświadczenie projektantów o wykonaniu projektu zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami oraz kserokopie uprawnień projektantów wraz z aktualnym wpisem do izby. W przypadku zamówienia projektu w technologii lekkiej, drewnianej konstrukcji szkieletowej, powierzchnia użytkowa budynku jest o około 7% większa.

Technologia tradycyjna : - ściany zewnętrzne murowane grubości 30 cm, działowe gr. 12 cm. Wszystkie ściany   wykonane z pustaków ceramicznych "POROTHERM". - konstrukcja więźby dachowej drewniana, pokrycie papa. - istnieje możliwośc adaptacji obiektu na budynek całoroczny - docieplenie warstwą styropianu gr. 10 cm. Technologia szkieletu drewnianego : - ściany zewnętrzne : słupki 4x15 rozstawione max. co 40cm obite zewnątrz płytą OSB 3 1,2cm , a wewnątrz płytą GK 1,25cm , przestrzeń pomiędzy słupkami wypełniona wełną mineralną 15cm. - ściana wewnętrzna : słupki 4x7 rozstawione max. co 40cm obite z dwóch stron płytą GK 1,25cm przestrzeń pomiędzy słupkami wypełniona wełną mineralną 7cm - konstrukcja więźby dachowej drewniana, pokrycie papa. - istnieje mozliwośc adaptacji obiektu na budynek całoroczny - docieplenie warstwą styropianu gr. 10 cm.

W projektach rekomendujemy:  produkty Porotherm, Koramic, Terca firmy Wienerberger;  bramy, napędy i drzwi marki Hörmann; okna połaciowe VELUX; systemy ociepleń TermoOrganika; systemy grzewcze Viessmann.

Szczegóły dotyczące poszczególnych przegród znajdziesz we wpisie Technologie

Każdy z 6 egzemplarzy (3 projekty architektoniczno-budowlane i 3 projekty techniczne) zamówionego u nas kompletu dokumentacji architektoniczno-konstrukcyjnej z branżami jest zaplombowany. Więcej informacji o plombach znajdziesz tu - Dlaczego plombujemy dokumentację?

By upewnić się, czy projekt pasuje do warunków zabudowy Twojej działki lub do wytycznych planu miejscowego zamów rysunki szczegółowe (pod rzutem) oraz przedstaw je lokalnemu projektantowi adaptującemu (możesz skorzystać z pomocy naszych przedstawicieli).

Film

Zestawienia materiałów

Technologia murowana tradycyjna
Stal746.22 kg
Drewno5.258 m³
Pow. ścian nośnych zew.70 m²
Pow. ścian działowych wew.37 m²
Dach53.5 m²

Kosztorys orientacyjny brutto

Stan zerowy29563 zł
Stan surowy65039 zł
Roboty wykończeniowe wewnętrzne41204 zł
Roboty wykończeniowe zewnętrzne17184 zł
Instalacje i przyłącza31781 zł
Suma184771 zł

Konfigurator produktów techniki grzewczej

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź