Nowoczesne projekty domów z bali

2018-12-21

Gdy przed dekadą tworzyliśmy pierwsze projekty domów z bali drewnianych przyświecał nam inny cel niż teraz. Obok technologii murowanej, szkieletowej, chcieliśmy proponować także trzecią - z bali drewnianych lub płazów. Teraz chcemy tworzyć nową jakość, uniwersalne budownictwo, które sprawdzi się pod każdą szerokością geograficzną, nie tylko w górach. 

TRYPOLIS 5 projekt domu z bali drewnianych

Nowoczesna stylistyka i wierność tradycji 

W ten sposób mogliśmy pochwalić się trzema systemami projektowania, trzema technologiami, dwiema drewnianymi oraz jedną murowaną, tradycyjną. Budownictwo z bali w naszym odczuciu na przestrzeni lat zamknęło się w szufladce góralszczyzny, klimatów etno, atmosfery wsi górskiej lub leśnego zacisza. Trzeba było coś z tym zrobić, ponieważ przecież ponad 65% domów powstaje na przedmieściach.  Stąd pomysł na odświeżenie i stworzenie nowej formy architektonicznej oraz stylistyki. 

 

Uniwersalne bale od morza do Tatr, od Odry do Buga 

Formuła, która najlepiej opisuje nasze nowe projekty domów z bali to nowoczesny design i wierność tradycyjnej technologii drewnianych domów. Postanowiliśmy wykreować coś nowego: bale na zacios, drewniane zdobienia wokół okien i drzwi, panele kwadratowe i prostokątne tworzące ornament wykończenia domu z bali. Masywne słupy podpierające ganek oraz wystające zadaszenie przykryte nieoczywistym materiałem, czyli hartowanym szkłem. Tak wykończone nowoczesne projekty dają nam zupełnie nową jakość w tej gałęzi budownictwa. Mamy nadzieję, że trafi ona w Wasz gust i sprawi, że zechcecie zamieszkać w nowoczesnych domach z bali drewnianych.

 

 Zobacz kolekcję DREWNIANE PROJEKTY Z BALI

Proponowane projekty