Projekty garaży - czym tu można zaskoczyć? Zdziwisz się

2022-11-09

Z naszego doświadczenia zdobywanego podczas obsługi tysięcy zleceń, zamówień projektów wynika, że budowa garażu ma miejsce najczęściej w dwóch, można powiedzieć oddalonych okolicznościami od siebie, przypadkach. Budynek garażowy lub gospodarczy powstaje często jako pierwszy budynek na działce.  Nierzadko jest to działka siedliskowa lub rolna, której zabudowa musi mieć charakter zgodny z programem użytkowym. Co to znaczy? Musi posiadać budynek gospodarczy lub przynajmniej pomieszczenie gospodarcze. 

Opcja pierwsza

Na tego typu działce - na przykład rolnej realizowany jest obiekt gospodarczy, by potem na drugim etapie  wznieść dom. Przy okazji taki garaż, czy budynek gospodarczy pełni rolę składu na narzędzia, materiał potrzebny do budowy mieszkalnego obiektu. Więc jest to praktyczne rozwiązanie pozwalające nie iść w prowizoryczne blaszaki, ale budynek funkcjonalny, którego przeznaczenie będzie wpierw przejściowe: zaplecze budowy, a następnie docelowe: garaż.

Opcja druga

Drugi przypadek, w którym Inwestorzy decydują się na budowę garażu ma miejsce wówczas, gdy dom już stoi, a brakuje zabezpieczonego ścianami, zadaszonego miejsca postojowego dla samochodu. Gospodarze, którzy przetarli już szlak formalno-prawnej legalizacji budowy działają wówczas sprawniej. Ponieważ mają doświadczenie wyniesione z ukończonej budowy.

Co lepsze?

Kolejność działań nie ma znaczenia,  z pożytkiem dla siebie  można działając zgodnie z pierwszym scenariuszem wprawić się w sztuce zgodnego z prawem zatwierdzenia przedsięwzięcia budowlanego mniejszego kalibru, takiego jak garaż.  By następnie przy uzyskiwaniu pozwolenia na budowę domu poszło jak z płatka. Dlatego można mówić, ze w obu przypadkach projekt garażu jest dobrym pomysłem, zarówno jako pierwszy obiekt na działce, jak i drugi. Warto od razu przewidzieć wszelkie pożądane funkcje garażu.

Siły na zamiary

Oboje pracujemy? Warto postawić garaż dwu stanowiskowy. Mamy mało miejsca? Rezygnujemy z części gospodarczej. Optymalny garaż na dwa auta, to taki z serii G330

Można też wybrać najpopularniejsze w naszej ofercie G84 lub G292Wówczas zyskujemy przestrzeń do majsterkowania i magazynowania. Chcemy wykorzystać poddasze do innych celów? Koniecznie zapoznaj się z artykułem Siłownia w garażu

A może szukasz projektu garażu z poddaszem użytkowym? I na kolejnym etapie chciałbyś go przekształcić? W tej kategorii znajdziesz garaże na 1, 2, a nawet 3 samochody plus pomieszczenie gospodarcze na parterze oraz poddaszu. 

A może oprócz garażu, pomieszczeń gospodarczych, chciałbyś wiatę postojową lub rekreacyjną? Nie ma sprawy. Projekty garaży z wiatami są również elementami naszej oferty. 

 

Proponowane projekty